Aitvarų festivalis – amžinas vaikystės džiaugsmas

Žydrame Zapyškio danguje pavieniai aitvarai blaškėsi dar gerokai prieš šeštadienio vidurdienį skelbtą oficialią renginio „Tarp žemės ir dangaus“ pradžią. Nerimstantis vėjas žadėjo: dangaus skrajūnų šventė prie Nemuno bus gera.

Pažvelgi aukštyn – ir nesinori akių nuleisti. Štai didžiulis baltas pasakų paukštis, čia pat – savadarbis mažylis su Lietuvos trispalve, dangų praskrodžia ryškiaspalvis, pirktas parduotuvėje.

Tą dieną būti prie Zapyškio bažnyčios be aitvaro tiesiog nepatogu. Tie, kurie atvyko tuščiomis, tik pasmalsauti ir pasigrožėti, skrajūnų galėjo pasigaminti čia pat.

Kauno meras Valerijus Makūnas atsiprašė susirinkusių, kad aitvarų festivalis vyksta ne įprastoje vietoje prie gotikinės šv.Jurgio Krikštytojo bažnyčios. Dėl bažnyčios remonto darbų festivalį teko pastumti kiek tolėliau į kitą pusę.

"Aitvarų festivalis tapo ne rajono, o visos Lietuvos aitvarų festivaliu. Džiaugiuosi, kad 13-asis festivalis sutapo su Lietuvos šimtmečiu", - susirinkusius sveikino Kauno rajono meras.

Lietuvių tautosakoje minima, kad aitvarai neša turtus ir sėkmę. Šventės metu akcentuotas dar vienas šio danguje plazdenančio margumo privalumas - leidžia pakelti akis į dangų.

Sausakimšos kūrybinių dirbtuvių palapinės bylojo, kad norinčių pasigaminti aitvarų nestigo. "Nelabai sunku, nors darau pirmą kartą", - šyptelėjo Rokas rišdamas aitvarui uodegą.

Aitvarų klubo nariai dosniai žėrė ne tik patarimus. Popierius, lengvos lazdelės, popieriniai kaspinai papuošti – viskas buvo paruošta. Tik imk, pasigamink ir kinkyk vėją.

"Paleidi aitvarą ir grožiesi. Daugiau nieko nesinori, nes užburia tas vaizdas“, - juokavo aitvarų gamybos specialistai.

Susirinkusius pasveikinęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ragino drąsiau dalyvauti konkursinėje aitvarų ir lėktuvėlių programoje-varžybose. 

Jau du dešimtmečius skaičiuojančios šventės ištakos siekia 1991-ųjų balandį, kai iš Žemės dienos renginių JAV grįžo idėjų pasisėmę bendrijos "Atgaja" nariai. Pirmoji aitvarų šventė vyko Kaune, Nemuno ir Neries santakoje. Vėliau aitvarai skrosdavo dangų vis kitose Kauno vietose kol galiausiai buvo atrastas Zapyškis.

Atvira erdvė ant Nemuno kranto, tapybiška jauki naujam gyvenimui prikelta bažnytėlė – paaiškėjus, kad tai – ideali vieta šiai sielos šventei, aitvarų entuziastai nebeieškojo kitos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Remigija

Remigija portretas
Mieli zurnalistai, prasau pasidometi kokia baznycia stovi Zapyskyje. Ir tokio sv.Jurgio Krikstytojo nera. O baznycia yra sv.Jono krikstytojo.

gyventojas, žinantis užmiestį

gyventojas, žinantis užmiestį portretas
Užmiestyje vyksta daugybė renginių savaitgaliais. Reikia tik pasidomėti. Dviračių takas link Kačerginės ir Zapyškio abiejose Nemuno pusėse. Per Nemuną galima keltis laiveliu. O Aitvarų šventė - vieną kartą metuose. Surengti tokio masto renginį yra turbūt beprotiškai nelengva. Reikia ir išmanymo ir patirties ir, svarbiausia, lėšų. Jis gi žmonėms nemokamas (nekomercinis). Bet niekas nedraudžia organizuotis šeimoms ir vykti paskraidinti aitvarus ir piknikauti kiekvieną savaitgalį. Rajone (užmiestyje) yra Kadagių slėnis, Girionys, Raudondvaris ir dar daug, daug vietų. Pagarba Aitvarų šventės organizatoriams, o mes patys labiau mokėkime organizuoti savo laisvalaikį.

tradicijos

tradicijos portretas
Kartą atvykęs pasisvečiuoti vokietis pasakojo, apie tradiciją, kad kas savaitgalį 50 km spinduliu visuomet gali rasti miestelį, kuriame vyksta kokia nors šventė ar renginys. Vokiečiai savaitgaliais nelinkę sėdėti namie, jie kraunasi į krepšius maistą ir vyksta į užmiestį piknikauti. Pagal tai kiek į aitvarų šventę susirenka žmonių galima tik spręsti, kad labai trūksta renginių savaitgaliais užmiestyje.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių