Šokio teatras „Aura“ apnuogins šių dienų Apoloną

  • Teksto dydis:

Moters dienos išvakarėse kauniečių laukia neįprastas šventinis koncertas. VDU kamerinis orkestras ir Kauno šokio teatras "Aura" pristatys bendrą projektą, kuriame žiūrovai galės susitikti su šokio ir muzikos mūzomis.

Pirmojoje koncerto dalyje orkestras atliks Piotro Čaikovskio kūrinius, o antrojoje žiūrovai išvys šokio spektaklį "Apollo", gyvai skambant Igorio Stravinskio kūriniui "Apolonas Musagetas". Jei muzikiniame teatre ar operoje orkestro ir šokėjų partnerystė įprasta, šiuolaikinio šokio ir orkestro draugystė išskirtinai retas reiškinys.

"Yra daugybė kūrinių, parašytų, pavyzdžiui, baletui, kurie skamba koncertų salėse. Tie patys kūriniai skamba visiškai kitaip, kai scenoje vyksta šokio spektaklis. Tuomet muzika įgauna tam tikrą kryptingumą sintezėje su scena. Muzikos misija pasikeičia, ji turi kitą koloritą, akcentai su susidėlioja kitose vietose. Tai mano pirmas susitikimas su "Aura", tad stengsiuosi būti labai atidus ir padėti šokėjams", – sakė naujasis VDU kamerinio orkestro dirigentas Jonas Janulevičius.

Apolonas nuo seno suvokiamas kaip vyriškumo archetipas. Ar šiuolaikiniame pasaulyje toks vyriškumo simbolis vis dar egzistuoja? Koks šiuolaikinės moters ir vyro santykis? Kas yra XXI amžiaus Apolonas? Šie klausimai užkoduoti Birutės Letukaitės choreografijoje "Apollo".

Besikeičiantys istoriniai ir socialiniai kontekstai vilko apolonams vis naujus kostiumus. Vyriškumo samprata be paliovos keitėsi. Tačiau visais laikais nepakako anatomiškai priklausyti vyriškai lyčiai, kad būtum laikomas vyrišku.

"Mes, moterys, nejaučiame tokio spaudimo, kokį patiria vyrai. Niekada negirdėjau: "būk tikra moterimi", "elkis moteriškai". Mus arba priima, arba ne, tačiau mums nereikia įrodinėti savo moteriškumo. Tuo tarpu iš vyrų mes nuolat laukiame vyriškumo įrodymų. Fizinė jėga, kažkada buvusi vyrų pranašumo įrodymu, tapo nebereikalingu reliktu. XXI a. medžiotojų laimikiai telpa banko kortelėje ar vienos nakties nuotykyje. Maža to, moterys daug dalykų atėmė iš vyrų savo noru: pačios vairuojame, darome karjerą, uždirbame ir išsilaikome. Ką palikome mūsų apolonams?  Koks jų santykis su savimi ir mumis, nuolat aplinkui besisukiojančiomis mūzomis?", – kalbėjo šokio teatro atstovė Edita Kiznienė.

Daugiau informacijos – www.aura.lt.


Šiame straipsnyje: Aurašokio teatrasspektaklis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių