Minios įkaitai: kur prasideda ir baigiasi asmenybė?

 • Teksto dydis:

Pabaigos link artėjantis festivalis "Lietuvos teatrų pavasaris" pristato savo stilistika ir turiniu išsiskiriančius kūrėjų darbus.

Teatras "Atviras ratas" į Kauną atveža Ievos Stundžytės režisuotą Jano van Eycko pjesę "Identify". Vienos dalies spektaklio tiriamasis objektas – XXI a. žmogaus refleksija su savimi ir jį supančiais pasauliais. Aštuonių individų, susaistytų kraujo giminyste, bendros praeities ar, iš pirmo žvilgsnio, atsitiktiniais ryšiais, gyvenimo epizodai-istorijos, virsta keistu gyvenimo kaleidoskopu. Šiuos aštuonis asmenis sieja bendras gyvenimo-išgyvenimo variklis – bandydami identifikuoti save, kiekvienas jų tampa savo paties įkaitais.

Jauna studentė Mari, gyvenanti dvigubą gyvenimą, gydytojas Haris, nepaleidžiantis savo praeities, jo vaikystės draugė Teri, balansuojanti ties susinaikinimo riba, Hario žmona Anika, manipuliuojanti tiek savo, tiek kitų gyvenimais, Anikos brolis Lukas, kurio gyvenimo tikslas – tenkinti savo seksualinius poreikius, nevykėlis savižudis rašytojas Eikas, paranojiškai persekiojantis save patį, – visi apimti begalinės vienatvės ir keisto ilgesio "to kažko", ko nedrįsta pavadinti meile. Žmogaus klonas Zero ir belytis(-ė) Indigo, įsilieję į tokių individų visuomenę, suserga tomis pačiomis "ligomis", užuot tapę "naujojo pasaulio" pranašais.

Kūrėjai įspėja: spektaklyje yra erotinių ir smurto scenų, vartojama necenzūrinė kalba, todėl jis rekomenduojamas vyresniems nei 16 metų žiūrovams.

Spektaklyje vaidina Gabrielius Zapalskis, Judita Urnikytė, Justina Smieliauskaitė, Martyna Gedvilaitė, Karolis Kasperavičius, Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė, Jurgis Marčėnas, Arnas Danusas, Benita Vasauskaitė.

Vilniaus kamerinio teatro pristatomas spektaklis "Sielos virtuvė" – tris kartus Auksiniu scenos kryžiumi apdovanoto Ainio Storpirščio režisuotas komiškai tragiškas muzikinis spektaklis, inspiruotas Jimmy Morrisono kulto ir "The Doors" muzikos.

Septyni jauni žmonės yra užstrigę virtuvėje, kurioje vyksta nesibaigiantis vakarėlis. Ši virtuvė – J.Morrisono, turbūt iki šiol vieno didžiausių popkultūros stabų, virtuvė. Jie visi save laiko menininkais, nors tai, ką jie daro, nėra nei orginalu, nei autentiška. Tai tik jų idealizuotų herojų kopijavimas, bet šiai grupelei draugų taip gyventi yra linksma. Linksmybės tęsiasi tol, kol susiduriama su asmeninėmis ambicijomis. Jaunuoliai nori ištrūkti iš sielos virtuvės, – peržengti save ir atrasti tą "kažką" už uždarų durų.

Šis pastatymas yra labai asmeniškas visai trupei. "Mes kritiškai žiūrime į savo sociumą, bandydami neprarasti saviironijos. Mums visiems neseniai sukako 30 metų arba greit sukaks. Mes lyg ir turėtume būti suaugę, bet kaip suaugti nekopijuojant priimtų normų ir liekant sau ištikimam – to mūsų niekas nemokė", – sako dramaturgė Austėja Lunskytė-Yildiz.

Režisierius A.Storpirštis sako vis bandantis atsakyti į klausimą, kaip šioje lygių teisių visuomenėje neprarasti savęs, savo autentiškumo, savo tikrosios būties. "Aš esu už lygybę ir laisvę su sąlyga, kad neprarasiu savęs. Aš prieš forsuotą, tau prikištą vietą visuomenėje", – savą filosofiją dėsto A.Storpirštis.

"Sielos virtuvėje" susitiks aktoriai Aleksandras Kleinas, Vaidas Maršalka, A.Storpirštis, Simonas Storpirštis, Agnieszka Ravdo, Dainius Tarutis, Gabija Urniežiūtė, Kasparas Zvigulis.


Kas? Teatro "Atviras ratas" spektaklis "Identify" (n-16).

Kur? "Girstučio" kultūros centre.

Kada? Balandžio 23 d. 18 val.

 

Kas? Vilniaus kamerinio teatro spektaklis "Vandenyno dirbtuvės".

Kur? "Girstučio" kultūros centre.

Kada? Balandžio 25 d. 18 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių