Kaunas ruošiasi švęsti Vasario 16-ąją (renginių programa)

 • Teksto dydis:

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį pasitinkantys kauniečiai ir miesto svečiai turėtų iš anksto pradėti planuoti, kaip minės vieną svarbiausių mūsų šalies švenčių. Pasirinkimas – itin platus ir įvairus: nuo tradicinių minėjimų, eisenų ir koncertų iki šiuolaikiškų teatralizuotų šou. Kauniečiai turės galimybę susitikti su žinomiausiomis Lietuvos istorinėmis asmenybėmis – Jonu Basanavičiumi, Danieliumi Dolskiu, Maironiu, Jonu Vileišiu, Aleksandru Stulginskiu, Kaziu Griniumi, Antanu Smetona ir kitais.

Vienu svarbiausių akcentų renginių programoje galima vadinti šimtmečio sukakties išvakarėse, vasario 15 d., „Žalgirio“ arenoje vyksiantį šventinį koncertą „Aš – dalis tavęs“. Į didžiausią šalyje uždarą koncertų erdvę susirinks per 10 tūkst. žmonių. Didžioji dalis bilietų į renginį iš anksto išdalinta daugiavaikėms šeimoms, socialiai remtiniems žmonėms, neįgaliesiems, taip pat kultūros, švietimo ir sveikatos įstaigų, specialiųjų tarnybų darbuotojams, socialinių paslaugų organizacijoms.

Dar tūkstantis bilietų akimirksniu atiteko kauniečiams, pirmadienį nuo pat ankstaus ryto lūkuriavusiems Kauno miesto savivaldybėje. Koncertą taip pat transliuos LRT televizija. Jo metu savo pasirodymais Lietuvą sveikins žinomi šalies atlikėjai, o Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui bus suteiktas Kauno miesto garbės piliečio vardas.

Prasidės šviesų festivalis

Ypatingo miestiečių dėmesio turėtų sulaukti ir Šimtmečio šviesų festivalis, kurio metu ryškiomis spalvomis nušvis net 18 istorinių Kauno pastatų. Centrinio pašto rūmai, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Kauno valstybinė filharmonija, Kritaus Prisikėlimo bazilika ir kiti didingi miesto architektūros perlai naujai sužibs ketvirtadienio vakarą ir švies iki pat sekmadienio, kasdien nuo 18 val. iki vidurnakčio.

Vasario 16-ąją tūkstančiai kauniečių ir miesto svečių su studentija ir karių būriais priešakyje leisis į tradicines eisenas. 11 val. Kauno studentų, moksleivių bei visuomeninių organizacijų eisena pajudės nuo Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos, o karių ir šaulių kolona atžygiuos nuo Kauno šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios ir visi susitiks Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

Čia visus pasveikins varpų muzikos koncertas, o lygiai vidurdienį įvyks iškilmingas minėjimas, Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija, jaunesniųjų karininkų kursų vadų priesaikos ceremonija, gėlių padėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. 12.30 val., kaip ir visoje Lietuvoje, simboliškai šimtą kartų suskambės Vytauto Didžiojo Karo muziejaus varpas. Skambinti juo, šia ypatinga proga, pakviestas Vyčio kryžiaus ordino kavalierius, partizanas, Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris, Šaulių sąjungos garbės kuopos šaulys Stasys Dovydaitis.

Iškart po to renginį pratęs projektas „Hiperbolė tribute“ – Igorio Berino ir grupės „Huge Soul“ koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

Susitikimai su istorinėmis asmenybėmis

Dienos metu įvairiose miesto vietose vyks orientacinis žaidimas, o kauniečiai turės galimybę pabendrauti su svarbiausiomis šalies istorinėmis asmenybėmis. Nuo 12.40 iki 14.30 val. signataras Jonas Basanavičius (aktorius Saulius Bagaliūnas) skaitys nepriklausomybės aktą, bendraus ir fotografuosis su visais norinčiais. Nuo 13 iki 15 val. prie restorano „Metropolis“ primarijus Danielius Dolskis (solistas Andrius Apšega) dalinsis dainomis ir bendraus su publika.

Nuo 14 iki 16 val. profesorius Maironis (aktorius Gintautas Bajeris) Žaliakalnio funikulieriaus muziejuje skaitys lyriką. Kauniečiai turės progą pabendrauti ir su Kauno burmistru Jonu Vileišiu (aktorius Aleksandras Rubinovas). Jis Laisvės alėjoje, prie Centrinio pašto vaišins publiką arbata bei visiems norintiems aprodys savo istorinį automobilį.

Nuo 17 val. šventė persikels į Istorinės prezidentūros sodelį, kur susirinkusieji išgirs teatralizuotus prezidentų Aleksandro Stulginskio (aktorius Artūras Sužiedėlis), Kazio Griniaus (aktorius Arūnas Stanionis) ir Antano Smetonos (aktorius Edvinas Vadoklis) istorinių sveikinimo kalbų ištraukas. Į šventę prezidentai atvyks senoviniu automobiliu. Prezidentiniame sodelyje bus atidarytas ledo skulptūrų parkas, vyks muzikinė programa bei šviesų ir lazerių šou.

Išsamią informaciją apie visą renginių programą ir Šimtmečio šviesų festivalio objektus galima rasti Kauno miesto renginių kalendoriuje internete.NAUJAUSI KOMENTARAI

RAMUTE

RAMUTE portretas
Gerbiamieji , nereikia kalbet nesamoniu ir nusisneket. Kvietimai -bilietai buvo dalinami pirmadieni nuo 9val.ryto .Atejau 8val ir buvau 12eilej .Lygiai 9ryto pradejo dalint bilietus (limitas4bilietai)9val jau buvo pilnas vestibiulis zmoniu ir TIKRAI visi eme po4 bil , nes turi ir draugus ir vaikus , tai kokkiam kiekiui zmoniu gali uztekti tu bilietu , jeigu visi gavo po 4 -maksimum per 1val ir buvo isdalinti . Bilietu dalinimas buvo labai sklandus ir jokiu nesusipratimu nesijaute ir nesimate .Taip , kad reikejo ateit anksciau nors iki 9val ir btumet gave tuos bilietus .Koncertas buvo puikus , publika nuostavi , vietos labai geros . SEKMES JUMS VISIEMS , SVEIKATOS ,LAIMES IR DAUG DAUG VISKO LIETUVOS 100MECIO JUBILIEJAUS PROGA ,BUKIT SVEIKI , PATENKINTI IR LAIMINGI IR TEGUL DIEVULIS PADEDA JUMS .

nei vienoje minėtoje įstaigoje

nei vienoje minėtoje įstaigoje portretas
eiliniai darbuotojai tų kvietimų net nematė ir negirdėjo

MUINDE

MUINDE portretas
STUDENTAI SENIAI GALI MOJUOT VIENI NESUPRANTA KQAS DAROSI O KITUS TEVAI ISLAIKO.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių