Kaunas menininkų sielas privertė dainuoti

Tarptautinis tapybos pleneras "Kelias iki dabarties" į Kauną sukvietė dailininkus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių: Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos ir Ukrainos. Darbus vainikavo Kauno kolegijos centriniuose rūmuose pristatyta darbų paroda.

Jau antrus metus vykstančiame plenere dėmesys buvo skiriamas svarbiems Lietuvos istoriniams įvykiams prisiminti. Šįmet dailininkai savo darbais įprasmino 1863-iųjų sukilimo 150-ąją sukaktį.

Anot plenero iniciatoriaus Valentino Varno, renginio idėja buvo surinkti dailininkus iš visų valstybių, anksčiau priklausiusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėms. "Tik per dailę galima susisiekti su žmonėmis. Susitikę mes ne tik tapome, bet kartu vyksta ir susitikimai, pabendravimai, įvairios diskusijos", – sakė jis.

Parodoje menininkai pristatė savo nutapytus darbus, kuriuos kūrė lankydamiesi Paberžėje, Kėdainiuose, Pažaislyje, Raudondvaryje, Lekėčiuose ir Zapyškyje.

Plenero dalyviai noriai dalijosi savo įspūdžiais ir patirtimi. Dailininkė iš Zaporožės Ukrainoje Irina Gresik tikino Lietuvoje radusi iš ko pasimokyti. Ji pastebėjo, kad  lietuviai itin daug dėmesio skiria savo kultūrai, domisi tautos praeitimi. Ukrainietė pasakojo, kad didžiausią įspūdį jai paliko aplankytas Pažaislio vienuolynas: čia buvę galima pajausti ypatingą energiją ir dvasinę ramybę.

Ekspresyviosios tapybos mėgėjas gruzinas Nugzaras Paksadzė, plenere atstovaujantis Latvijai, teigė kūrybinėje stovykloje išgyvenęs tikrą euforiją.

"Jau vykdamas čia norėjau patirti kažkokių emocijų ir tai patyriau vaikštinėdamas ir tapydamas. Dabar netgi yra truputį gaila, kad greitai reikės išvykti", – mintimis dalijosi menininkas. Taip pat gražių žodžių jis nepagailėjo ir Kaunui: "Matyt, šį miestą žmonės statė labai nuoširdžiai – dėl to jis tapo toks, koks yra dabar."

"Čia lankantis mano siela tiesiog dainuoja, labai norisi kurti", – savo jausmais dalijasi dar viena plenero dalyvė iš Baltarusijos, Minsko, Natalija Pinevič. "Esu pilna geriausių įspūdžių ir meilės šiai žemei. Man labai malonu, kad mano darbai pasiliks šiame mieste ir papuoš Kauno kolegijos interjerą. Aš atlikau tokius darbus, kuriuose simboliais yra užkoduota kalba", – džiaugėsi N.Pinevič.

Parodoje eksponuojami ne vien užsienio svečių, bet ir lietuvių menininkų darbai. Savo paveikslus pristatė organizatoriai tapytojai V.Varnas, Bangutis Prapuolenis ir ką tik dailės pedagogikos studijas kolegijoje baigusi Raminta Maciulevičiūtė.

Studentė pasakojo, kad dalyvavimas plenere jai yra žodžiais nenusakoma patirtis. R.Maciulevičiūtė džiaugėsi, kad profesionalai ne tik ją priėmė, bet ir negailėjo patarimų. "Kaunas juk yra toks miestas, kur pilna įkvėpimo, pilna objektų, kuriuos galima pavaizduoti", – užtikrintai kalbėjo ji.


Kas? Tarptautinio plenero dalyvių darbų paroda.

Kur? Kauno kolegijos centriniuose rūmuose (Pramonės pr. 20).

Kada? Veikia iki rugpjūčio 31 dNAUJAUSI KOMENTARAI

Jakrash

Jakrash portretas
Puikus straipsnelis:) gera, kad rasoma kulturos tema Kaune, nes sis miestas mazai asocijuojasi su kultura - daugiau sportas ar kitos linksmybes. Aciu autorei

:uka

:uka portretas
Vajei kaip gražu, jau seniai mačiau tokius paveikslus, vis "teplionės", pvadinimu abstarkcija1, abstrakcija2 ir t.t.tipo menininkų "saviraiška", (lai Varkalis nesupyksta bet...) Reikės belstis į tą pramonės gatvę...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių