Kauną drebins festivalis „Suklegos“

 • Teksto dydis:

Paskutinį rugsėjo savaitgalį Kauną drebins "Suklegos".

Tarptautinis šiuolaikinio ir tradicinio folkloro festivalis jau devynioliktą kartą sukvies pasaulio muzikos gerbėjus ir atlikėjus po vienu stogu. Postfolk, folkjazz, world music, new age - tai tik dalis pavadinimų, kurie apibūdina festivalio atlikėjų muziką. Laiko patikrinti ir nauji šiuolaikinės ir tradicinės muzikos projektai net tris dienas džiugins įvairiausių skonių melomanus.

"Suklegos" stengiasi išlaikyti tradiciją ir kviesti artimiausius kaimynus, kad pažintume jų tradiciją ir pajustume naujųjų amžių muzikos sroves. Festivalyje dalyvaus atlikėjai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Švedijos ir Farerų salų.

Pirmą festivalio dieną žiūrovus kviečiame pasiklausyti jaunųjų atlikėjų. Rugsėjo 27 d., ketvirtadienį, koncertas vyks atsinaujinusioje Kauno kultūros centro „Tautos namai“ salėje.

Folkloro klubas "Gilė", šiemet išleidęs jau septintąją save CD plokštelę, žada pristatyti naujausius savo kūrinius. Energijos ir laisvės nestokojantys dainininkai ir muzikantai tradicines dainas apvelka į švelnias ir šviesias aranžuotes.

Daug nuostabių ansamblių užauginusi Vita Braziulienė šiemet koncertuos su artimiausiais savo žmonėmis. "Aldai" - taip pasivadino šeimyninis kvartetas. Nuo pat vaikystės šeimoje skambėjusios tradicinės dainos išugdė nuostabias kūrybingas asmenybes, žaismingai, kūrybiškai, naujai atgaivinančias tradicinę muziką.

Folkroko grupė "Gyvata" iš Klaipėdos po šiokios tokios pauzės vėl žengia į "Suklegų" sceną su nauju albumu „Išvandravau”. Beveik prieš dešimtmetį žymaus alternatyvios muzikos kūrėjo Donio suburtas kolektyvas nenustygsta ieškojimuose ir žada naujo skabesio pripildytą pasirodymą.

Folk duetas iš Švedijos Jarventaus/Dluzewski" festivalyje pristato savo debiutinį albumą „Juoda žemė“. Du talentingi muzikantai kuria pasaulį, kuriame muzika paprastai kalba pati už save. Šiaurinės Švedijos dalies Norrbotten šaknys aiškiai girdisi visoje muzikoje, kuri nuneš į seniai praėjusius laikus ir pažadins ateities ilgesį.

Penktadienį, rugsėjo 28 d. į „Tautos namų” salę pakviesime savo šalyse gerai žinomus muzikos kūrėjus, iškovojusius šlovę tarptautiniuose festivaliuose.

"Duo Malva & Priks" - tai eksperimentinio folkloro duetas, jungiantis du Estijoje gerai žinomus muzikantus. Nors muzikantai tik du, jų klausantis atrodo, kad scenoje - visas roko kolektyvas. Šiuolaikiški ir tuo pačiu tradiciniai muzikos atlikėjai stebins Suklegų žiūrovus įvairiais sintetiniais, gyvais ir efektų pripildytais garsais.

Dvi unikaliais vokalais išsiskiriančios sesės pasivadinusios "Baltomis varnomis" ir du talentingi muzikantai daugeliui tapo tikru atradimu. Autorinė jų kūryba iki pat šaknų persismelkusi etno elementų. Gerumu bei žavesiu švytintys muzikantai suvirpins net didžiausių etno skeptikų širdis.

O penktadienio vakarą audringai pabaigs folk-punk rokeriai "Otava Yo" iš Sankt Peterburgo. Rusiško temperamento ir humoro nestokojantys muzikantai tradicinėmis dainomis su „rusišku beatu” pajudins visus salėje esančius žiūrovus.

Paskutinė, baigiamoji festivalio diena (rugsėjo 29 d., šeštadienis) laukia tikrai įspūdinga. Pasaulio muzikos propaguotojai Lietuvoje „Gera Muzika Gyvai“ ir festivalis Suklegos surengs bendrą baigiamąjį koncertą VDU didžiojoje salėje.

Latvijos postfolkloro grupės "Daba San" muzika – daininga ir giedra, sklidina protėvių mitų ir supančios gamtos grožio. Smagūs, energingi, lyriški, tyrumo kupini balsai ir įvairių instrumentų darna sklinda iš šios grupės pasirodymų. Dar vieni svečiai - tai grupė "Dzikie Jablka iš kaimyninės Lenkijos, sugebanti puikiai suderinti du tolimus elementus: tradicines slavų melodijas ir Afrikos būgnų energiją. Tokio junginio "Suklegų" žiūrovai dar neregėjo.

Šeštadienį taip pat išvysime Niujorką, Londoną ir Vašingtoną aplankiusį projektą „Ancestors/Proteviai". Tai sutartinių giedotojų grupės „Trys keturiose“ ir smuikininko, kompozitoriaus Abrahamo Brody kelerių metų kūrybinio bendradarbiavimo išdava. Griaudamas ribas tarp klasikinės ir folklorinės muzikos, tarp autorinės kūrybos ir interpretacijos, rodydamas ypatingą dėmesį lietuvių sutartinėms ir lietuvių etninei muzikai apskritai, amerikietis muzikantas išreiškia savosios tapatybės paieškas.

Ir visą šią trijų dienų pasaulio muzikos fiestą vainikuos bičiulių „Gera Muzika Gyvai“ pakviesta viešnia iš Farerų salų - "Eivor Pálsdóttir", muzikos pasaulyje geriausiai žinoma savo vardu Eivor. Vokalistė, dainų autorė, instrumentalistė pasižymi reto grožio ir galingumo balsu. Jos kūrybos paletė varijuoja nuo Farerų muzikos ištakų, tradicinių baladžių, iki džiazo, country, folk, europietiškos klasikinės muzikos, bigbendams būdingo stiliaus, trip hop atspalvį turinčio roko ir elektroninės muzikos. Visus šiuos eksperimentinius motyvus apjungiantį unikalų stilių atlikėja įvardina folktronica pavadinimu, kuriam pilnai išsiskleisti padeda nuoširdūs ir lyriški dainų tekstai, atliekami farerų, anglų bei islandų kalbomis.

Tad kviečiame nepraleisti progos išgirsti įvairių pasaulio muzikos garsų mozaikos ir pasikrauti teigiamos energijos visam pilkam ir lietingam rudeniui.

Daugiau informacijos: www.suklegos.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių