„Įkvėpimo nakties“ sumanytojas: floristika – ne bobučių verslas, o menas

Teatralizuota floristikos pamoka "Įkvėpimo naktis" vakaro svečiams padovanojo ne tik įspūdžių. Keliems laimingiesiems iš salės atiteko Europos geriausiųjų kurtos gėlių kompozicijos.

Neatsitiktinis sąrašas

Floristikos guru Peterio Hesso kurta, iki pat vasario pradžios Nacionalinio Kauno dramos teatro fojė apsigyvenusi eglutė sulig skaičiumi "3" nušvito baltomis lemputėmis, o minia moterų, pražydusių tarsi gėlės, sugužėjo pagrindinės salės vidun.

Uždangai pakilus ore pakibo šokėjai, o šiems pasitraukus scena virto teatralizuotomis floristų dirbtuvėmis.

"Tikėjimas – ėjimas, taigi eime kartu į šventę, į advento metą, kai norisi būti kartu ir lengva atleisti", – žiūrovus sveikino vakaro siela, renginio sumanytojas floristas Marius Gvildys.

Jau septynioliktą kartą savo ištikimiausius sekėjus krūvon subūrusi "Įkvėpimo naktis" šįsyk sutelkė nusipelniusius floristus iš tų šalių, kurios kartu rašė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją. Rusijai atstovavo Romanas Steinhaueis ir Natalia Zhizhko, Ukrainai – Inna Petrenko, Lenkijai – Tomaszas Maxas Kuczynskis, Baltarusijai – Lora Belobrovik-Sadovskaya, Lietuvai – Sergejus Zereckis.

"Kažkada buvo galvojama, kad floristika – bobučių verslas. Džiaugiuosi, kad Lietuvos floristų asociacijos vadovė Genoveta Zuokienė įrodė, kad tai yra menas", – pirmosiose eilėse įsitaisiusiai išvaizdžiai damai mojo daugkartinis įvairių floristikos konkursų dalyvis ir laureatas, knygų apie floristiką autorius ir šio amato mokytojas M.Gvildys.

Gėlės virto šedevrais

Šį kartą kolegoms jis metė iššūkį – per kelias dienas sukurti, o vėliau stebint publikai užbaigti pradėtas kompozicijas. Anot renginio sumanytojų, meistrai ruošėsi kelias dienas, o jų mintims ir pavieniams gėlių žiedams virsti įspūdingomis kompozicijomis padėjo gausios floristų pajėgos.

"Mėgstu ovalias formas, o pastaraisiais metais esu dar ir geltonos spalvos gerbėja. Kodėl? Pamatę ją žmonės ima šypsotis", – žvelgdama į salę geriausia šių metų Europos floristė N.Zhizhko neabejojo savo pasirinkimu. Dar keli gėlių fėjos prisilietimai ir scenos viršuje pakibo saulę menanti, kelių metrų skersmens apvali kompozicija – amalas.

Tikėjimas – ėjimas, taigi eime kartu į šventę, į advento metą, kai norisi būti kartu ir lengva atleisti.

Vos per žingsnį nuo jos savąjį darbą žiedais kaišė lenkas T.M.Kuczynskis. Antrąsyk "Įkvėpimo naktyje" dalyvavęs floristas iš sausų šakelių surinktą eglę žiūrovų akivaizdoje pripildė gyvybės – baltais rožių ir kalijų žiedais.

"Noriu sugriauti mitą, kad kalijos skirtos tik liūdnoms šventėms", – trumpam nuo kūrybinio proceso atitrūko svečias.

Svarbus debiutas

Prieš penkerius metus žvelgdama į teatralizuotos floristikos pamokos pedagogus ir scenoje gimstančius gėlių stebuklus, L.Belobrovik-Sadovskaya tyliai svajojo apie vietą šalią jų.

Septynioliktoji "Įkvėpimo naktis" tapo lemtinga – šiemet pelnyti laurai ekstravagantiškos išvaizdos kūrėjai atvėrė Valstybinio Kauno dramos teatro scenos duris, dovanojo papildomas tris šlovės valandas ir M.Gvildžio pagyras.

Iš rankų paleidusi pirmąjį kompoziciją darbą – žiemos vainiką, L.Belobrovik-Sadovskaya palinko prie antrojo darbo, kaip netrukus paaiškėjo – įspūdingo dydžio eglės žaisliuko, kuriame susipynė raudonosios sedulos šakelės, putplastis, stiklinės kolbos ir žiedai.

"Jei šalia pastatysime šventines liepsneles, jis ims tarsi šokinėti", – aplink puošmeną ratus suko viešnia iš Baltarusijos.

Gėlėmis apipylė žiūrovus

Susirinkusieji galėjo ne tik stebėti, kaip jų akyse iš gyvų gėlių ir kitos žalumos gimsta laimę nešanti pasaga, balerinos šokis ar Kalėdų eglutė, bet ir tapo netikėtų dalybų dalyviais.

"3 eilė 6 vieta", – atsitiktinė skaičių kombinacija iš M.Gvildžio lūpų, nuo kėdės kilstelėjo vieną iš žiūrovų. Pusamžiam pliktelėjusiam vyrui atiteko įspūdingas, sniego gniūžtėmis ir baltais gėlių žiedais nusagstytas darbas.

"Mėgstu, kai floristika atlieka kelias funkcijas, – žiedlapius toliau barstė autorė N.Zhizhko. – Ši skirta namų puošybai, bet kartu gali tarnauti kaip baras. Štai čia vieta kibirėliui su ledu, beliko tik pasirūpinti šampanu."

Netrukus burtai sėkmę nešė dar vienam vakaro svečiui, kuriam atiteko kūrėjos iš Baltarusijos L.Belobrovik-Sadovskayos kurta kalėdinė eglė-širma. Teatro šeimininkui Egidijui Stancikui liko T.M.Kuczynskio kompozicija, o nuostabią, garstyčių spalvos N.Zhizhko eglutę M.Gvildys nusprendė pasilikti sau.

"Dabar teks samdyti specialų transportą šiems meno kūriniams", – netikėtomis dovanomis apipiltus, euforijoje besimaudančius žiūrovus M.Gvildys sugrąžino į realybę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Minčiai pritariu, tik reikėjo vartoti ne žodžius "bobutės" (skamba seksistiškai ir šiaip nemandagu senjorų atžvilgiu) ir "verslas" (tai labai plati sąvoka apimanti praktiškai viską, pats Gvildys irgi verslininkas), o sakyti: Floristika - ne paviršutiniškas kičas, o menas!

joe

joe portretas
o kur nuotraukos?

miau

miau portretas
"menas menui" - lai telieka teatre. O man geriau padovanokit bobuciu surinkta puokste.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių