Atsispaudimų rekordininkui lemtingas skaičius – 14

Per 8 valandas 14 minučių atsispausta 14 tūkst. 14 kartų. Toks naujasis Lietuvos atsispaudimų rekordas, kurį šeštadienį Kaune pagerino ir prieš tai rekordininku buvęs Rolandas Žukauskas.

Nuo 10 valandos ryto kempinge prie Lampėdžių karjero šeštadienį vyko įnirtinga kova su ištverme. Skaičiuojant dviem teisėjams bei prižiūrint dviem stebėtojams iš Druskininkų kilęs ir Anglijoje nuolat gyvenantis R.Žukauskas siekė pagerinti savo paties atsispaudimų nuo žemės rekordą. 2004 m. per 8 valandas 15 minučių jis atsispaudė 13232 kartus (vidutiniškai 30 atsispaudimų per minutę).

Jei ne vasariška kaitra, manoma, kad Rolandas galėjo ir didesne persvara pagerini savo buvusį pasiekimą. Pavakare oro temperatūra net ir pastogėje, po kuria buvo atliekamas rekordas, siekė 26-27 laipsnius karščio. Organizatoriai ir žiūrovai palaikė ištvermingą vyrą sunkiausiomis akimirkomis ir pasiekė, kad rekordas būtų įsimintinas skaičius – 14014.

45 metų R.Žukauskas prasitarė, kad tai paskutinis jo mėginimas siekti atsispaudimų rekordo, nes tai alina, reikalauja daug darbo. Rekordų jis teigė siekiantis tik dėl savęs. Rekordininkas viliasi, kad baigus „karjerą“, atsiras pasekėjų, kurie pranoks jį.

Renginio organizatorius ir rekordo stebėtojas Linas Samaška pasakojo, kad palaikydami sportininką keletas jaunų vyrų pabandė drauge padaryti atsispaudimų. Vienam pavyko atsispausti apie 900 kartų, o kitiems – po 500 ir 550 kartų.

Vadovaujantis tarptautinėmis ištvermės rekordų taisyklėmis, sportininkai turi teisę kas valandą pailsėti 5 minutes. Jei atsispaudimai būtų daromi dvi valandas be atvangos, tuomet pertrauka gali trukti 10 minučių ir t.t. Darant atsispaudimus galima stabtelėti, tačiau su danga turi liestis ne mažiau kaip trys galūnės. Per poilsio pertraukėles galima atsigerti, užkąsti, apsiprausti, nueiti į tualetą.

R. Žukauskas mano, kad jo atsispaudimų darymo sėkmę lemia ne tik išlavinti rankų bei nugaros raumenys, bet ir sugebėjimas per kelias mikrosekundes juos atpalaiduoti ir pailsinti. Be abejo, itin svarbus yra psichologinis pasiruošimas ir sugebėjimas siekti užsibrėžto tikslo.

Rekordininkas darydamas atsispaudimus taip susikoncentruoja, kad visai negirdi aplinkos, atsispaudimai tampa tarsi meditacija. „Manau, kad tai – Dievo dovana, todėl noriu ją kaip įmanoma geriau išnaudoti. Mano šeimoje niekas kitas neturi tokių savybių, kurios leistų daryti atsispaudimus ilgą laiką“, - sakė rekordų siekiantis Rolandas.

Rolandas sportuoti pradėjo dar vaikystėje: kaip ir daugelis berniukų iš pradžių spardė futbolo kamuolį, vėliau sekė dziudo treniruotės, dar vėliau - trenerio darbas. Atsispaudimais vyras susidomėjo 1988 m. kuomet tuometiniame laikraštyje „Sportas“ perskaitė straipsnį apie gruziną, kuris atsispaudimus darė visą parą, o per vieną valandą gali atsispausti 5 000 kartų. Tai pasirodė neįtikėtini skaičiai, bet R. Žukauskas taip užsidegė atsispaudimų idėja ir noru pasiekti panašius rezultatus, kad kasdien pradėjo daryti specialius pratimus bei po šimtą ar du šimtus atsispaudimų ir pamažu šį skaičių vis didino plėsdamas savo galimybių ribas.

Iš Druskininkų kilęs R.Žukauskas savo pirmąjį rekordą pasiekė 1994 m. Vilniuje, kuomet per 2 valandas atsispaudė 2 001 kartą. Vėliau beveik kasmet jis savo rekordą gerindavo – 1995 m. atsispaudė 4 862 kartus per 4 val. 19 min., 1996 m. jau 10 000 kartų per 6 val. 27 min. 24 sek., 1997 m. 11 705 atsispaudimų per 8 val., 1999 m. 11 500 kartų per 7 val. 45 min. 46 sek., o 2004 metais pasiekė 13232 atsispaudimų skaičių per 8 val. 15 min. Rolandui priklauso ir atsispaudimų per vieną valandą Lietuvos rekordas – 2 920 atsispaudimų. Pasaulio „Guinnesso” rekordų knygoje užfiksuotas planetos atsispaudimų per valandą rekordas priklauso Roy Bergeriui – 3 416 atsispaudimų.

Ištvermingasis vyras vis pamini, kad labai apmaudu, jog niekas taip ir nesiryžta mesti jam iššūkio ir pagerinti jo rekordą. Iki šiol vienintelis Rolando „varžovas“ atsispaudžiant buvo druskininkietis mokinukas Dinas Sukackas, kuomet 1995 m. gruodį  8-metis antrokas per 3 val. 18 min. atsispaudė 3 066 kartus ir pateko į „Lietuvos rekordų knygą” savo amžiaus grupėje.

Šiuo metu Rolandas su šeima gyvena Anglijoje, kur taip pat bandė ieškoti bendraminčių, tačiau niekas taip ir nesiryžo nei susigrumti su atsispaudimų rekordininku, nei palaikyti jam kompanijos siekiant naujų aukštumų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Uzsiparines

Uzsiparines portretas
blt kur jus ta video randas??????????????????? uzkniso jau

nuomonė

nuomonė portretas
kelių centimetrų , trumpi siūbavimai bet tik ne atsispaudimai ? Pakazūcha , gėda dėl to pajaco ?

Man rerimta.

Man rerimta. portretas
Nemaciau nei vieno teisingai atlikto atsipaudimo. Rankos nebuvo pilnai istiesiamos ir sulenkiamos 90 kampu bei kunas neislaikytas vienoje linijoje. Man teisejai neuzskaitytu.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių