Žaidimai gali išgydyti rimtas ligas

Ligoniams, sergantiems cerebriniu paralyžiumi ir išsėtine skleroze bei nukentėjusiems nuo insulto, žaidimai gali būti linksmesnė ir smagesnė fizinė terapija.

Tai patvirtino naujausias tyrimas, atliktas Indianos medicinos universiteto mokykloje, rašo itzinios.lt.

Nauji žaidimai gydo

Tyrėjai trims pacientams į namus pristatė žaidimų konsoles ir paprašė jų penkias dienas per savaitę po 30 minučių treniruoti savo rankas žaidžiant video žaidimus. Pacientams buvo pateiktos specialios žaidimų pirštinės ir konsolės, leidžiančios tyrėjams stebėti, kaip sekasi jų tyrimo dalyviams. Be to, tyrėjai galėjo pasunkinti arba palengvinti iššūkius, su kuriais susiduria jų pacientai. Buvo pastebėta, kad žaidimai pasižymi didesniais privalumais nei tradicinė terapija. Visų pirma tai galima paaiškinti tuo, jog žaidimai pacientui yra maloniau, jam nereikia išeiti iš namų ir eiti pas terapeutą tam tikru numatytu metu. Tyrimui pasibaigus buvo pastebėta, jog visi trys pacientai galėjo lengviau iškelti savo rankas, paimti įvairius daiktus bei valdyti įvairius objektus.

Žaidimas padeda vaikams sutelkti dėmesį

Sunku susikaupti ar kelias minutes pasėdėti ramiai? Didžiosios Britanijos kompanija „Games For Life“ siūlo žaidimus, leidžiančius padėti pacientams sutelkti dėmesį. „Play Attention“ sistema susideda iš individualizuotos programinės įrangos bei blizgaus raudono šalmo, turinčio „EEG“ jutiklius, galinčius stebėti vartotojo smegenis. Visi „Play Attention“ žaidimai kontroliuojami naudojant žaidėjo smegenis. Žaidėjams reikia sutelkti dėmesį į užduotį. Už neatidumą jiems skiriamos baudos, o kai mintys visai nebesutelkiamos, žaidimas išjungiamas. Šią programą reikia žaisti 2-3 kartus per savaitę 12 mėnesių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių