Vilniuje – ekologiškiausias duomenų centras Vidurio ir Rytų Europoje

Birželį atnaujintame bendrovės „Baltic Data Center“ duomenų centre Vilniuje pirmąkart Vidurio ir Rytų Europoje pritaikyta serverių vėsinimo technologija „KyotoCooling“.

Inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ įdiegta sistema leidžia serverius vėsinti lauko oru. Toks duomenų centras vėsinimui naudoja 8 kartus mažiau elektros energijos ir yra daug ekologiškesnis.

„Informacinės technologijos ima valdyti vis daugiau gyvenimo sričių, pasaulyje sparčiai auga duomenų centrų skaičius. Jų valdytojai imasi aktyviai spręsti elektros energijos taupymo klausimus, o įvairių šalių inžinieriai nuolat tobulina duomenų centrų technologijas. Džiugu, kad naujausius sprendimus Lietuva turi galimybę pritaikyti viena pirmųjų“,- teigia „Baltic Data Center“ generalinis direktorius Saulius Markūnas.

Pasak jo, galimybėmis naudotis naujojo duomenų centro paslaugomis itin domisi organizacijos, kurios didelį dėmesį skiria racionaliam gamtos išteklių naudojimui.

„Baltic Data Center“ yra trečia bendrovė pasaulyje, įdiegusi Olandijoje sukurtą serverių vėsinimo sprendimą „KyotoCooling“. Pirmasis duomenų centras su šia technologija 2007 metais įrengtas vienai iš Olandijos telekomunikacijų bendrovių.

Pasak duomenų centrą suprojektavusios ir įdiegusios bendrovės „Fima“ Duomenų perdavimo sprendimų departamento direktoriaus Valdo Vrubliausko, daugiausia elektros energijos duomenų centre įprastai sunaudojama serveriams vėsinti – tam gali būti sunaudojama beveik tiek pat energijos, kiek ir serverių darbui. Technologija „KyotoCooling“ elektros energijos sąnaudas duomenų centro vėsinimui leidžia sumažinti net iki 8 kartų.

„Į duomenų centro serverių patalpą lauko oras tiesiogiai patekti negali. Sistemos „KyotoCooling“ ventiliatoriai „ima“ iš lauko šaltą orą ir „perduoda“ jį besisukančiam šilumokaičiui – specialiam dideliam korėtam ratui. Jis nuo lauko oro temperatūros atvėsta ir atvėsina serverių patalpą“, - sako Valdas Vrubliauskas.

Pasak jo, toks vėsinimo būdas negali visiškai pakeisti įprasto, nes veikia tik tada, kai lauke yra ne daugiau kaip 22 laipsniai šilumos. Tačiau Lietuvoje klimatas dažniausiai yra vėsus, todėl itin palankus tokiai technologijai diegti.

Technologija „KyotoCooling“ leidžia tikslingai naudoti ir iš duomenų centro skleidžiamą šilumą: „Baltic Data Center“ žiemą šią energiją naudos pastato biuro patalpoms šildyti.

„Baltic Data Center“ duomenų centre įdiegta technologija „KyotoCooling“ per metus į atmosferą išmetamo anglies dvideginio kiekį leis sumažinti daugiau nei 700 tonų, palyginti su tokio pat dydžio įprasto duomenų centro išmetamu analogišku dujų kiekiu.

TEO LT, AB įmonių grupė į naująjį duomenų centrą investavo 5,8 mln. litų.


Apie „Baltic Data Center“„Baltic Data Center“ – duomenų centrų ir informacinių sistemų valdymo lyderė Baltijos šalyse, priklausanti TEO LT, AB įmonių grupei. Įmonė valdo šešis modernius, aukščiausius saugumo reikalavimus atitinkančius duomenų centrus ir yra pirmoji savo srities bendrovė Baltijos šalyse, kurios veikla įvertinta tarptautiniu informacijos saugos standarto ISO 27001 sertifikatu.

„Baltic Data Center“ paslaugomis pasitiki ir naudojasi stambiausios Lietuvos ir užsienio įmonės. Nuolat auganti bendrovė pagrindinį dėmesį skiria klientų verslo tęstinumo, saugumo, kaštų taupymo ir konkurencingumo užtikrinimui.

Apie „Fima

JAV kapitalo valdoma bendrovė „Fima“ yra intelektualių inžinerinių sprendimų lyderė Lietuvoje, teikianti telekomunikacijų, saugos, automatikos, duomenų centrų bei transportui ir energetikai skirtus sprendimus.

Bendrovė intelektualias inžinerines sistemas diegia šalies bei užsienio verslo įmonėms, valstybinėms organizacijoms, nuolat dalyvauja projektuose, kuriuose taikomos technologinės inovacijos, ir tokiu  būdu prisideda prie Lietuvos inžinerinės modernizacijos.

Per beveik du veiklos dešimtmečius  „Fima“ jau įgyvendino keletą tūkstančių įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų Lietuvoje ir užsienyje. Iš 100 didžiausių Lietuvos kompanijų daugiau kaip pusė yra „Fimos“ klientai.
                
Pagrindinė „Fima“ būstinė įsikūrusi Vilniuje, yra įsteigti filialai Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose bei dukterinės įmonės Latvijoje ir Baltarusijoje. Techninio aptarnavimo padalinys „Fima Service Center“ klientams siūlo elektroninių inžinerinių sistemų priežiūros paslaugas visą parą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių