Rekordinis skaičius valstybių ruošiasi „Žemės valandai"

Likus tik vienai dienai, rekordinis skaičius – 147 valstybės ir daugiau nei 5400 miestų - ruošiasi rytoj 20.30 val. vietos laiku paminėti „Žemės valandą“. Šiemet, kovo 31- ąją Žemės rutulys priges kone per visą savo perimetrą: aukščiausi žemynų pastatai ir didžiausios tarptautinės organizacijos pranešė prisijungiantys prie šios iniciatyvos. Po to, kai šiame Ramiojo vandenyno salyne buvo pakeista laiko juosta, pirmieji „Žemės valandą“ pasitiks Samoa valstybės gyventojai, o paskutinės šiais metais šviesas išsijungs Kuko Salos. 

„Žemės valanda“ risis per vandenynus ir kontinentus

Sidnėjaus uosto tiltas ir Operos rūmai buvo pirmieji pasaulinio garso pastatai, 2007 metais išjungę valandai šviesas. Šiemet, praėjus penkeriems metams, šešiasdešimčiai minučių užges aukščiausios Azijos garsenybės - Didžioji Kinijos siena, Pekino olimpinis stadionas „Paukščio lizdas“, Tokijo bokštas, Taipėjaus „Taipei 101“ dangoraižis ir Nepalo „Lumbini Sacred Garden“. Prieš tai, kai „Žemės valanda“ ateis į Viduriniuosius rytus, bus išjungti „Indijos vartai“, netrukus pritems Dubajus. Libijos gyventojai, dar taip neseniai išgyvenę didelius neramumus, taip pat rinksis į pirmąją šios šalies istorijoje „Žemės valandą“.

Nuo vaizdingų Table kalnų Keiptaune iki pat Nacionalinės bibliotekos Baltarusijoje – Europa ir Afrika dalyvaus drauge. Į didžiausią savanorišką aplinkosaugos akciją įsijungs gynybinės miesto sienos Dubrovnike, Kroatijoje, Eifelio bokštas ir Luvras, Brandenburgo vartai Berlyne, Pizos bokštas bei Vatikanas. Jungtinės Karalystės simboliai – Big Benas, Tauerio tiltas ir Bakingemo rūmai išjungtomis šviesomis pasveikins Pietų Ameriką, kur užtems legendinė Kristaus Atpirkėjo statula Rio de Žaneire bei Nepriklausomybės angelas Meksike. 

Niujorko įžymybės taip pat dalyvaus akcijoje: apšvietimą išjungs „American Eagle“, akcijų biržos NASDAQ pastatai Taims skvere ir, be abejo, garsusis Empire State Building. Ryškios Las Vegas šviesos taip pat priblės vienai valandai. 

Tarptautinės organizacijos praneša palaikančios iniciatyvąAtokvėpio valandą planetai suteikianti akcija sulaukė palaikymo ne tik ant žemės, bet ir kosmose – Europos kosmoso agentūros prašymu, astronautas Andrė Kuipersas (kuris yra ir šią pasaulinę iniciatyvą vykdančios WWF ambasadorius) planetą  stebės iš kosminės stoties.

Tai, kad Jungtinių Tautų Organizacijos centrinė būstinė taip pat išjungs šviesas, patvirtino generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas. Ji sakė: „Šviesų išjungimas – tai mūsų visų pažado atsisukti į ekologiškus energijos šaltinius, o ateitį kurti švarios, veiksmingos ir įperkamos energijos pagalba, simbolis.“Visus 938 Pasaulio paveldo sąrašui priklausančius objektus valandai išjungti šviesas paragino UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova taip lyg patvirtindama Andy Ridlio, „Žemės valandos“ vykdančiojo direktoriaus ir vieno iš jos kūrėjų žodžius: „2012 metais Žemės valanda siekia toliau ir plačiau nei bet kada anksčiau, o šie objektai vaizdžiai mums visiems primins, ką mes visi galime, kai drauge veikia asmenys, organizacijos bei vyriausybės“.

Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse bursis žmonės

„Žemės valanda“ Lietuvoje, prie kurios kasdien prisijungia vis nauji miestai ir miesteliai, žmones kvies šias 60 minučių praleisti drauge. Sudalyvauti šiai akcijai skirtuose renginiuose galės ne tik sostinės, bet ir kitų šalies vietovių gyventojai bei svečiai. „Žemės valandos“ renginiai vyks:

Vilniuje - nuo 20.00 val. Vilniaus Rotušės aikštėje
Kaune - nuo 20.00 val. Kauno Rotušės aikštėje
Marijampolėje - nuo 20.00 val. J. Basanavičiaus aikštėje
Palangoje - nuo 20.00 val. Kęstučio ir Jūratės skvere prie Palangos tilto
Pasvalyje - nuo 20.15 val. Vytauto Didžiojo aikštėje
Plungėje - nuo 20.00 val. miesto aikštėje
Kazlų Rūdoje - nuo 20.15 val. V. Borisevičiaus gatvėje (prie viaduko)
Lazdijuose - nuo 20.30 val. miesto aikštėje
Babtuose - nuo 20.30 val. miestelio centre
Biržuose - nuo 20.20 val. Biržų pilies kiemelyje
Druskininkuose -  nuo 20.30 val. Druskininkų pramogų aikštėje
Valų kaime (Trakų raj.) - nuo 20.30 Valų kaimo centrinėje aikštėje
Varėnoje - nuo 20.30 val. prie Varėnos savivaldybėsNAUJAUSI KOMENTARAI

Nesuprantu

Nesuprantu portretas
Kokia prasmė rengti kvailas valandines akcijas, kada kai kuriose valstybėse MILIJONAI automobilių žibina, saulei šviečiant??? Paskaičiuota, jeigu pradėtų Didžiojoj Britanijoj važinėti dieną su įjungtom automobilių šviesom, CO2 išmetimas į Jungtinės Karalystės atmosferą KASMET padidėtų apytiksliai 1.85 milijonų metrinių tonų. Aplinkos tarša padidėtų ir dėl lempučių gamybos bei dėl perdegusių lempų - jei naudojamos dieną, jos perdega po 10 000 - 12 000 mylių. Kruopščiai išanalizavus šalių, kuriose važinėjama su šviesomis, avaringumo statistiką ir priežastis, nustatyta, jog dieną įjungtos automobilių šviesos PADIDINA AVARINGUMĄ apie 8%. Ypač padaugėja užvažiavimų ant pėsčiųjų, dviratininkų, susidūrimų su motociklininkais, atsitrenkimų į priekyje sustojusį automobilį dėl pavėluotai pastebimų „stop“ signalų... Važinėjant su įjungtom artimosiomis šviesomis, sunaudojama 2-3% daugiau degalų - apie 1 ltr per 5 val. - tai seniai nustatyta. Degalų pardavimai Lietuvoje: Benzino/dyzelino? 2008 - 428/788 mln. tonų, 2009 – 373/695 mln. tonų, 2010 – 377/810 mln. tonų. 2011 – 342/ 989 mln. tonų. Šviesoms 2011 m. (2-3%) - 26-39 mln. tonų. Šviesiam paros metui ~ 70% - 18-27 mln. tonų Ar kas pasidomėjo, kiek dėl to išauga oro tarša? Kiek tai yra pinigine išraiška, galite pasiskaičiuoti patys. Akumuliatorių gamintojų instrukcijose aiškiai rašoma, jog važinėjant su nuolat įjungtom šviesom, akumuliatorių būtina kartą per mėn. PAPILDOMAI ĮKRAUTI. Kitaip, jo tarnavimo laikas SUTRUMPĖJA TREČDALIU! Visi puikiai žinome, kad tos sąlygos 90% vairuotų įvykdyti negali. Negana to, užsienyje nustatyta, kad nuolatinis artimųjų šviesų naudojimas yra nemažos dalies automobilių gaisrų priežastis. Deja, viso šito nenori girdėti naftininkams bei lempučių ir akumuliatorių pardavėjų klanams tarnaujantys valdžios veikėjai...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių