Vasaros topas – ant grotelių keptas desertas (receptai)

Kitą kartą ruošdamiesi ką išsikepti ant grotelių arba kepsninėje artimuosius ar svečius galite nustebinti ne tik įprastais mėsos ar žuvies patiekalais, bet ir dūmo aromato desertais. Tokių gardumynų kepimas po atviru dangumi ypač puikia pramoga gali tapti mažiesiems.

Pyragas kepsninėje – ne iššūkis

Pasak Lietuvos barbekiu kepimo asociacijos narės, kepimo ant grotelių meistrės Galinos Bovševič, šiandieninės technologijos grilyje leidžia pasigaminti praktiškai viską – nuo vaisių iki crème brûlée ar pyrago, tereikia pasitelkti fantaziją.

„Dažniausiai žmonės paprasčiausiai veria vaisius ant iešmelio arba deda juos ant grotelių, tačiau kepsninėje puikiai galima užkepti ir ledus, visokiausius suflė, pasigaminti dūmų skonio bezė, crème brûlée iš vaisių (indelio apačioje sudėti vaisius, viduryje – kremą, o ant viršaus – tešlos trupinius). Turint uždarą kepsninę nėra iššūkis išsikepti net pyragą, keksą, varškės pudingą ar bandelių, pyragėlių.

Dažniausiai žmonės paprasčiausiai veria vaisius ant iešmelio arba deda juos ant grotelių, tačiau kepsninėje puikiai galima užkepti ir ledus.

Galima pasirinkti įvairiausius produktus, svarbu tik jų nesudeginti, kad nesusidarytų kancerogenai. Pavyzdžiui, neseniai Rygoje vykusiame barbekiu čempionate desertą pagaminau iš baklažano ir buvo tikrai skanu. Šiaip vienas iš konkursinių patiekalų visada yra desertas. Paprastai duodamas vienas būtinas panaudoti produktas, o toliau galimos įvairiausios variacijos. Pavyzdžiui, Lietuvoje kaip pagrindą desertui siūlome lietuvišką sūrį“, – pasakojo kulinarė.

Įsuka į medžio popierių

Paklausta apie gudrybes, kurios padėtų išsikepti gardų desertą, G. Bovševič be įprastai naudojamų forminių indelių atskleidė naujovę – įvyniojimams naudojamą medžio popierių.

„Iš pradžių tokio popieriaus lakštas panardinamas į vandenį. Tada į vidų galima įsukti vaisius su biskvito gabaliuku, kremu ir dėti tokią tūtelę ant grotelių. Galima pasirinkti įvairių medžių – obels, vyšnios, kedro – popierių, tuomet desertas ne tik įgyja dūmo skonio, bet ir įgauna papildomą aromatą, priklausomai kokio medžio popierius naudojamas.

Pašnekovė įvardijo dar vieną naujovę – silikono kilimėlius, skirtus kepti ant grotelių. Juos galima dėti tiesiog virš žarijų, tai ypač paranku, pavyzdžiui, smulkiems vaisių gabaliukams sudėti, paruošti biskvitui kokį įdarą. Be to, jie ne mažiau praverčia ir kepant žuvį ar mėsos gabaliukus. „Tik labai svarbu įsigyti kokybišką produktą, kad nedegtų pats kilimėlis“, – pridūrė specialistė.

Kepimui taip pat tinka ir folija, bet ją reikėtų rinktis kuo storesnę, kad neprakiurtų. Galima pasirinkti ir specialius folijos padėkliukus. „Tokiu būdu skanėstas puikiai iškepa, karščio tikrai pakanka“, – sakė grilio meistrė.

Verta žinoti

Jeigu turite kukurūzų burbuolių, galima jas iškepti kepsninėje. Patepę jas medumi ar apibarstę cukrumi gausite puikų desertą. Labai gardu ir ant grotelių keptos braškės. Jas taip pat patariama apibarstyti cukrumi, kad uogos karamelizuotųsi. Be to, braškes galite aplieti šokoladu ir patiekti su ledais.

Ant grotelių tinka kepti įvairiausius vaisius: kriaušes, obuolius, persikus, ananasus, galima paskrudinti net ir arbūzą. Jį geriausia kepti ant grotelių supjausčius storomis riekėmis, nenulupus žievės. Jas vėliau patepkite medumi arba pabarstykite cinamonu, pašlakstykite citrinų sultimis. Arbūzą iš abiejų pusių apkepkite po 3 minutes. Ananasą taip pat reikėtų supjaustyti riekelėmis ir tiesiog dėti ant grotelių. Šio vaisiaus gabaliukus galima suverti ir ant iešmelių.


G. Bovševič receptai

Keptos kriaušės su rikotos sūriu ir migdolais

4 porcijoms reikės:

2 kriaušių,

200 g rikotos sūrio,

50 g medaus,

cinamono,

50 g migdolų drožlių,

1 citrinos.

Kriaušes perpjauname pusiau, išpjauname viduriuką, sutepame medumi, pabarstome cinamonu, įdedame šaukštą rikotos ir pabarstome migdolo drožlėmis. Tuomet dedame kepti ant grotelių indelyje iš folijos, galima tiesiog ant folijos arba ant silikoninio kilimėlio, skirto kepimui ant grotelių. Geriausiai kepti uždaroje kepsninėje, įkaitintoje iki 200°C laipsnių, 15 minučių. Skanaus!

Vaisių ir uogų Cramble su ledais

8 porcijoms reikės:

400 g įvairių vaisių,

100 g uogų,

2 trynių,

200 g sviesto,

500 g miltų,

6 šaukštų cukraus,

vanilinių ledų,

klevų sirupo.

Iš miltų, sviesto, cukraus ir trynių padarome trupininę tešlą. Vaisius nulupame, supjaustome kubeliais, sumaišome su uogomis ir klevų sirupu, dedame į folijos arba keramikines formeles ir užpilame trupinine tešla. Dedame kepti į uždarą kepsninę (200°C) 15 minučių. Patiekti dar karštą su vaniliniais ledais. Skanaus!

Medžio popieriuje įvyniotas desertas

Reikės:

1 pako miltinio mišinio keksui (tinka ir miltinis mišinys šokoladiniams keksiukams),

210 ml vandens,

145 ml aliejaus.

Įdarui: braškių ir persikų (galima rinktis ir kitus priedus – zefyrus, gerai atšaldytus ledus, kremą).

Kepimui: medžio popierius (barbekiu kepimo drožlė, juodųjų vyšnių skonio), lininio siūlo perrišimui.

Į miltinį mišinį supilame vandenį ir aliejų. Viską išmaišome iki vienalytės masės ir supilame į aliejumi išteptą stačiakampę formą, kad iškepus gautųsi lakštas biskvito. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 50–60 minučių. Iškepus supjaustome pasirinktinai – kvadratais, apvaliai, kt. Paruošiame medžio popierių – pamirkome jį vandenyje. Biskvito pagrindą išdėliojame ant medžio popieriaus kraštų, o į vidurį sudedame pageidaujamus vaisius. Viską surišame į tūtelę ir perrišame lininiu siūlu. Dedame į kepsninę ir pakepę 5 minutes turime originalų, puikaus skonio desertą. Skanaus!



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių