Pulitzerio premiją pirmąkart pelnė tinklalapis

Portalas "ProPublica", vienas iš internetinės žurnalistikos pradininkų, pirmadienį tapo pirmuoju tinklalapiu, pelniusiu prestižinę Pulitzerio premiją.

Šis garbingas apdovanojimas "ProPublica" atiteko tiriamosios žurnalistikos kategorijoje už straipsnį apie kontroversiškus mirties atvejus viename Naujojo Orleano medicinos centre po uragano "Katrina".

Potvynio nuo pasaulio atkirstos ligoninės gydytojų lemtingų klaidų kronika, kurią užfiksavo "ProPublica" žurnalistė Sheri Fink, taip pat bendradarbiaujanti su dienraščiu "The New York Times", padėjo internetiniam naujienų portalui pirmą kartą pelnyti aukščiausią žurnalistikos apdovanojimą, kurį kasmet skiria Kolumbijos universiteto Pulitzerio (Pulicerio) premijos taryba.

Kai kurie ekspertai pelno nesiekiantį tinklalapį "ProPublica" laiko nauju pažangiu žurnalistikos modeliu, mat komerciniai žiniasklaidos kanalai tiriamajai žurnalistikai skiria mažiau lėšų.

Sėkmės sulaukusį Sh.Fink straipsnį apie įvykius Naujajame Orleane po uragano "Katrina" taip buvo išspausdinęs "The New York Times" priedas "The New York Times Magazine".

"Artimiausiais metais mes tokių atvejų sulauksime dažniau, nes žurnalistikos versle pastebimas vis glaudesnis bendradarbiavimas tarp (žiniasklaidos) kanalų", - sakė Pulitzerio premijų administratorius Sigas Gissleris, skelbdamas laimėtojus.

Dienraščio "San Francisco Chronicle" tinklalapis www.sfgate.com taip pat tapo pirmuoju, pelniusiu Pulitzerio premiją už geriausią redakcinės skilties karikatūrą. Šis apdovanojimas atiteko Markui Fiore jo sukurtas animacines karikatūras.

Antroji Pulitzerio premija tiriamosios žurnalistikos kategorijoje skirta Barbarai Laker ir Wendy Rudermanui iš dienraščio "Philadelphia Daily News" už straipsnį apie korumpuotą policijos kovos su narkotikais skyrių.

"The New York Times" ir šio dienraščio žurnalistas Michaelas Mossas buvo pripažinti geriausiai aiškinamosios žurnalistikos srityje už straipsnį apie užterštus mėsainius ir maisto saugumo problemas. To paties dienraščio žurnalistas Mattas Richtelas pelnė premiją nacionalinės žurnalistikos kategorijoje už išaiškinimą pavojų, kurie kyla, kai vairuojant naudojamasi mobiliaisiais telefonais arba kompiuteriais.

"Tiriamosios žurnalistikos vaidmuo tebėra labai svarbus, - sakė S.Gissleris. - Tiriamoji žurnalistika tebėra galinga jėga".

"Kelerius pastaruosius metus laikraščiai išgyveno sunkius laikus, - pridūrė jis. - Tačiau nepaisant niūrių kalbų, nugalėtojai ir finalininkai yra skatinantis aukštos kokybės žurnalistikos pavyzdys visai šaliai".

Prestižiškiausia "Tarnavimo visuomenei" premija šįmet atiteko dienraščiui "Bristol (Va.) Herald Courier" už atskleistą išmokų už gamtines dujas žemės savininkams "netinkamą ir neskaidrų tvarkymą", nurodė organozatoriai.

Dienraštis "The Washington Post" laimėjo keturiose kategorijose. Anthony Shadidas, šiuo metu dirbantis "The New York Times", pelnė Pulitzerio premiją tarptautinės žurnalistikos srityje už straipsnius apie Iraką, o Gene Weingarten – už istoriją apie tėvus, kurie netyčia nužudė savo vaikus, užmiršę juos automobiliuose.

"The Washington Post" žurnalistė Kathleen Parker laimėjo geriausių komentarų, o šokių kritikė Sarah Kaufman – geriausio kritikos straipsnio kategorijoje.

Todas Robbersonas, Colleen McCain Nelson ir Williamas McKenzie iš dienraščio "The Dallas Morning News" apdovanoti geriausios redakcinės skilties kategorijoje už jų pastangas atskleisti Dalaso socialines ir ekonomines problemas.

"Karštų" naujienų fotografijos apdovanojimas atiteko Mary Chind iš dienraščio "The Des Moines Register", kuri nufotografavo gelbėtoją, mėginantį ištraukti iš vandens įstrigusią moterį. Meninės fotografijos kategorijoje geriausia pripažinta dienraščio "The Denver Post" reporterio Craigo Walkerio sugautas į JAV armiją stojančio paauglio portretas.

Pulitzerio literatūros premija skirta Paului Hardingui už debiutinį romaną "Keliauninkai" (Tinkers).

Dramos kategorijoje laimėjo roko miuziklas "Beveik normalus" (Next to Normal), vaizduojantis psichikos liga sergantį žmogų eilinėje priemiestyje gyvenančioje šeimoje. Šio miuziklo muziką sukūrė Tomas Kittas, o scenarijų ir eiles - Brianas Yorkey.

Pulitzerio premijų taryba taip pat pagerbė 1953 metais mirusį kantri muzikos dainininką Hanką Williamsą, kurio "jaudinančios ir paprastos dainos... atliko esminį vaidmenį paverčiant kantri muziką galinga jėga".


Šiame straipsnyje: pulitzerio premijaŽiniasklaida

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kuo nustebins „Mokslo sala“?
  Kuo nustebins „Mokslo sala“?

  Praėjusį ketvirtadienį iš penkių senojo žemyno valstybių atvykę profesionalai padėjo stiprius pamatus Kaune planuojamo mokslo populiarinimo centro koncepcijos sukūrimui. Intensyvią sesiją Kaune surengę mokslo centrų ekspertai galutinius sav...

  5
 • „Facebook“ griežtina kovą su propaganda
  „Facebook“ griežtina kovą su propaganda

  „Facebook“ ketvirtadienį pranešė griežtinantis saugumą, siekiant atremti vyriausybių ir kitų subjektų pastangas skleisti dezinformaciją ar manipuliuoti diskusijomis dėl politinių priežasčių. ...

  3
 • NASA erdvėlaivis sėkmingai pranėrė tarp Saturno žiedų
  NASA erdvėlaivis sėkmingai pranėrė tarp Saturno žiedų

  Bepilotis NASA aparatas „Cassini“ sėkmingai pranėrė tarp Saturno žiedų, nors kurį laiką buvo dingęs ryšys su Žeme, bet vėliau jis atgijo, pranešė JAV kosmoso tyrimų agentūra ketvirtadienį. ...

 • „Mokslo sriuba“: keturi būdai panaudoti mūsų nuotekose esantį dumblą
  „Mokslo sriuba“: keturi būdai panaudoti mūsų nuotekose esantį dumblą

  Pagalvoję apie miestų nuotekų valymo procesą, daugelis pirmiausia įsivaizduojame nosį riečiantį kvapą, ištisus kalnus po valymo likusių atliekų. ...

 • Jauni išradėjai griauna mitus, kad chemija – baubas, o fizika – džiunglės
  Jauni išradėjai griauna mitus, kad chemija – baubas, o fizika – džiunglės

  Agurkų sėklos languose, stiklainiuose spalvotos salotos, o termostate pačių augintos bakterijos – taip atrodo VII forto kazematų laboratorija, kur jaunieji išradėjai griauna mitus, esą chemija – baubas, o fizika – džiunglės. ...

 • Pirmajam Lietuvos lazeriui įsižiebti padėjo kelnės
  Pirmajam Lietuvos lazeriui įsižiebti padėjo kelnės

  Dabar Lietuva pasaulyje pirmauja mokslinių lazerių srityje. Tačiau pirmojo lazerio įžiebimas prieš daugiau nei penkiasdešimt metų tai padariusiam fizikui prof. Juozui Vidmančiui Vaitkui  primena anekdotinę istoriją. „[Soviet...

 • Sporto halėje e-sportininkai rungėsi dėl tūkstantinių prizų
  Sporto halėje e-sportininkai rungėsi dėl tūkstantinių prizų

  Penktadienį prasidėjo 10 dienų truksiantis informatiškiausias studentų festivalis „InfoShow“. Tradiciškai renginių maratoną pradėjo jau penkioliktus metus rengiama elektroninio sporto fiesta „InfoShow Lan Party“. Le...

 • „Galaxy S8“ prieš „iPhone“: kuris pranašesnis?
  „Galaxy S8“ prieš „iPhone“: kuris pranašesnis?

  Varle.lt specialistų manymu, naujieji „Samsung“ flagmanai tikrai gali drąsiai pretenduoti į geriausių 2017 metų išmaniųjų telefonų titulą. Pagal kai kuriuos parametrus jie lenkia net naujausią „Apple“ išmanųjį....

  1
 • „Galaxy A5 <span style=color:red;>(2017)</span>“: kuo išskirtinis?
  „Galaxy A5 (2017)“: kuo išskirtinis?

  Praeitų metų „Samsung Galaxy A“ išmaniųjų telefonų serija dizaino požiūriu buvo labai vykusi. Telefonai atrodė labai stilingai, nors, pagal charakteristikas, šiek tiek nusileisdavo kai kuriems kinų analogams. Tenka pripažint...

 • Pokytis evoliucijoje: rasti seniausi pasaulyje grybai?
  Pokytis evoliucijoje: rasti seniausi pasaulyje grybai?

  Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) atsitiktinai aptiktos fosilijos turbūt yra seniausi kada nors rasti grybai, daug senesni, nei iki šiol žinoti mokslui, ir dėl jų tenka perrašyti šių organizmų, kurie nėra nei augalai, nei gyvūnai, ...

Daugiau straipsnių