Programišių taikinys – mobilieji telefonai

Elektroninio saugumo ekspertai įspėja, kad mobilieji telefonai greičiausiai taps naujuoju programišių, kontroliuojančių nuotoliniu būdu, be šeimininko žinios valdomų kompiuterių tinklus („botnet“), taikiniu.

Šie tinklai yra labai populiarūs kibernetiniame kriminaliniame pasaulyje. Jie naudojami atakoms prieš interneto serverius, virusams bei šlamštlaiškiams (spam) platinti.

Mobilieji telefonai, tapdami vis galingesni, būdami vis dažniau prijungti prie interneto sparčiais ryšiais, gali patraukti programišių dėmesį, kurie imsis ieškoti ir naudotis telefonų programinės įrangos spragomis.

Bendrovės „Georgia Tech“ saugumo ekspertų teigimu, įtraukus mobiliuosius telefonus į „botnet“ tinklus, gali paplisti nauji būdai neteisėtai uždirbti pinigus. Pavyzdžiui, užkrėsti telefonai skambintų mokamomis linijomis ar iš nusikaltėlių įkurtų svetainių siųstųsi skambučių melodijas. Pagrindinis klausimas, anot ekspertų, ar tokiu būdu nusikaltėliai galės mažai rizikuodami uždirbti daug pinigų. „Jeigu jie suras būdų, jie tai ir padarys“, – tvirtino jie.

Tiesa, mobiliojo ryšio tinklai yra kiek labiau nei internetas apsaugoti ir kontroliuojami.

O kiti – kompiuterinio saugumo kompanijos „F-Secure“ ekspertai pastebi, kad populiarėja svetainės, siūlančios mobiliųjų telefonų šnipinėjimo programas.

Įdiegus tokias programas į mobilųjį telefoną, galima pasiklausyti pokalbių, matyti žinutes, jeigu telefone yra GPS imtuvas, matyti, kur keliauja telefonas ir jo savininkas. Tokias programas siūlančios svetainės jas pristato kaip galimybę apsaugoti savo vaikus ir sučiupti apgaudinėjančias antrąsias puses.

„F-Secure“ teigimu, tai – didelė ir reali grėsmė privatumui bei kompanijų informacijos slaptumui. Siekdamos su tuo kovoti, kompiuterinio saugumo kompanijos išleidžia priemones, kurios patikrina telefoną ir pašalina šnipinėjančias programas.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių