Pirmasis VU studentų nemokamas elektroninis mokslinis leidinys

Prasidedant naujiesiems mokslo metams, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Studentų mokslinė draugija (VU KF SMD) išleidžia pirmąjį nemokamo, laisvai prieinamo mokslinio elektroninio serijinio leidinio „Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentų mokslinės draugijos konferencijos rinktiniai raštai“ (ISSN: 2029-3267) numerį.

Leidinyje talpinami dvejų pirmųjų VU KF SMD mokslinių konferencijų dalyvių pranešimai.

Leidiniui pratarmę parašė viena iškiliausių VU Komunikacijos fakulteto asmenybių Knygotyros ir dokumentotyros instituto direktorius, Lietuvos mokslų akademijos narys prof. habil. dr. Domas Kaunas. „Mums tai yra pasiekimas ir savotiškas atpildas, didelio įdirbio rezultatas, savanoriškos veiklos produktas, turintis išliekamąją vertę ir liudijantis mūsų egzistavimą bei aktyvią veiklą ne tik Komunikacijos fakulteto ar Vilniaus universiteto ribose, bet ir visoje Lietuvoje,“ – teigė VU KF SMD Prezidentas Šarūnas Matulevičius.

Pirmosios konferencijos tema buvo „Informacijos kokybė tradicinėje ir šiuolaikinėje tinklaveikos visuomenėje“. Svarbiausias siekis buvo atsižvelgti į fakultete dėstomų disciplinų įvairovę. Tam pasirinktas trijų sekcijų planas, apimantis konferencijos temą: „Žiniasklaidos kaita“, „Informacijos ir komunikacijos ypatumai atminties institucijose“ bei „Informacijos vadyba Lietuvoje ir užsienyje“.

Antroji konferencija „Kultūros kaita tinklaveikos visuomenėje komunikacijos ir informacijos požiūriu“ išplėtė savo mastus ir tapo nacionaline, todėl konferencijoje dalyvavo ir savo pranešimus skaitė ne tik Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto, bet ir Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos, Šiaulių universiteto pirmųjų ir antrųjų studijų pakopų studentai.

Konferencijos siekis buvo studentų skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą, idėjų sklaidą nacionaliniu lygmeniu, paliečiant šiuolaikinei tinklaveikos visuomenei opius klausimus, pavyzdžiui, bendravimo kultūros, vertybių, normų kaitą socialiniuose tinkluose, globalizacijos įtakos sferas, atminties institucijų internacionalizavimą, kūrybines industrijas, intelektinę nuosavybę bei daugelį kitų.

Pirmasis leidinio numeris


Šiame straipsnyje: Vilniaus Universitetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių