Paukščių mylėtojui pavyko į Europą sugrąžinti ibius

Pirmą kartą per 300 metų Europos žemėse išsirito šiaurės plikieji ibiai. Pirmasis veidas, kurie šie paukščiai išvydo – australų biologo, kuriam pačiam patinka skraidyti su skraidykle.

Ant išnykimo ribos esantys paukščiai Europoje gyveno prieš 1,8 mln. metų, tačiau dabar juos į šį žemyną sugrąžino Johannesas Fritzas. Naudodamas skraidyklę vyras privertė paukščius keliauti per Toskaną, Austriją ir Vokietiją, rašo „Daily Mail“.

„Šiuo metu paukščiai jau įsikūrę trijose kalnų teritorijose. Tai didžiulis pasiekimas“, - kalbėjo paukščių mylėtojas.

Praėjusiais metais du Vokietijos studentai pasiėmė šešių mėnesių atostogas, kad galėtų rūpintis į šalį atskridusiais ibiais.

Studentai rūpinosi paukščių jaunikliais, juos maitindami, mokydami išgyventi laukinėje gamtoje.

Ibiams prisitaikyti gamtoje buvo naudojami mokomieji žaidimai, pavyzdžiui, kirmėlių paieška ir gaudymas. Vėliau paukščiai buvo mokomi skraidyti bei ruošiami kelionei į Toskaną.

J.Fritzas su projektu pradėjo dirbti prieš dešimtmetį.

Fosilijos rodo, kad šiaurės plikieji ibiai Europoje gyveno prieš 1,8 mln. metų, tačiau prieš 300 metų iš šio žemyno išnyko.

Nors J.Frizui kasmet pavyksta į Europą grąžinti vis daugiau ibių, jis pripažįsta, kad didžiausias priešas šiems skraiduoliams – žmogus. „Kiekvienais metais netenkame dalies paukščių dėl medžiotojų. Italijoje buvo tradicija medžioti migruojančius paukščius, kurie vėliau buvo suvalgomi. Dabar šie paukščiai dažniausiai nužudomi dėl pramogos, nors ir medžioti ibius yra nelegalu“, - pasakojo mokslininkas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių