Pasirašytos pirmosios sutartys remti lituanistikos (baltistikos) centrus užsienyje

Pasirašytos pirmosios sutartys lituanistikos (baltistikos) centrų užsienyje ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo projektams finansuoti.

Taip Įgyvendinama Lituanistikos (baltistikos) studijų ir mokslinių tyrimų skatinimo užsienio šalių mokslo ir studijų institucijose 2008–2010 metų programa.

Jau ne pirmus metus Švietimo ir mokslo ministerija, vykdydama minėtą programą, kvietė užsienio šalių lituanistikos (baltistikos) centrus teikti projektus užsienio ir Lietuvos lituanistų ir (ar) baltistų edukacinės bei mokslinės veiklos plėtojimo, lietuvių kalbos ir kultūros renginių, skirtų informacijos apie lituanistikos centrų veiklą sklaidai bei lituanistikos (baltistikos) studijų ir mokslinių tyrimų populiarinimui užsienyje, lietuvių kalbos kaip užsienio kalbos dėstytojų kvalifikacijos tobulinimo užsieniečiams, dėstantiems lietuvių kalbą užsienio šalyse, užsienio šalių lituanistų (baltistų) studijų ir mokslinių stažuočių Lietuvos mokslo ir studijų institucijose bei Lietuvos mokslo ir studijų institucijų lituanistų (baltistų) studijų ir mokslinių stažuočių užsienio šalių lituanistikos centruose veikloms finansuoti.

2010 m. lituanistikos (baltistikos) centrai konkursui pateikė 15 projektų. Projektus vertino švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaryta ekspertų komisija.

Vertinant ir atrenkant projektus pirmenybė buvo teikiama tiems projektams, kuriais buvo finansuojamos lituanistikos (baltistikos) centrų užsienyje veiklos, o ne partnerių Lietuvoje, ir kurių veikla (lietuvių kalbos, kultūros ir istorijos dėstymas, tyrimai) yra glaudžiai susijusi su lituanistikos (baltistikos) centro esamos būklės įvertinimu (savianalize) ir perspektyviniais planais, projektams, susijusiems su kitomis mokslo ir akademinių mainų programomis (Erazmus, Erazmus Mundus, Nordplus ir kt.) bei projektams, populiarinantiems lituanistiką (baltistiką) pasaulyje ir turintiems ryšį su krašto lietuvių bendruomene.

Įvertinus pateiktus konkursui projektus, numatyta iš dalies finansuoti vienuolikos užsienio šalių aukštųjų mokyklų lituanistikos (baltistikos) centrų kartu su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis vykdomą projektinę veiklą, skirtą lituanistikos (baltistikos) plėtrai: Jogailaičių universiteto Tarptautinių ir politinių studijų fakulteto Krokuvoje (Lenkija), Varmijos-Mazūrijos universiteto Olštyne (Lenkija), Tartu universiteto Kalbų centro (Estija), Glazgo universiteto Centrinės ir Rytų Europos studijų katedros (Škotija/JK), Pasaulio lietuvių bendruomenės Lituanistikos katedros Ilinojaus universitete Čikagoje (JAV), Frankfurto prie Maino Getės universiteto Lyginamosios kalbotyros instituto (Vokietija), Varšuvos universiteto Polonistikos fakulteto Rytų Azijos lyginamosios kalbotyros ir baltistikos katedros Baltistikos skyriaus (Lenkija), Maskvos valstybinio M. V. Lomonosovo universiteto Filologijos fakulteto Baltistikos centro (Rusija), Gardino J. Kupalos valstybinio universiteto (Baltarusija). Lėšos bus skirtos lietuvių kalbos (baltistikos) dėstytojų siuntimui į užsienio centrus, lituanistikos (baltistikos) centruose dirbančių lietuvių kalbos (baltistikos) dėstytojų kvalifikacijos tobulinimui, lituanistikos (baltistikos) centrų aprūpinimui metodine literatūra ir vadovėliais.


Šiame straipsnyje: studijosstudijos užsienyje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių