Pasirašyta VU Konfucijaus instituto steigimo ir veiklos sutartis

Vilniaus universiteto rektorius akad. Benediktas Juodka pasirašė sutartį, pagal kurią Vilniaus universitetas ir Konfucijaus instituto valdyba (Hanban) Pekine įsipareigoja steigti Konfucijaus institutą Vilniaus universitete.

Įgyvendinant sutartį dar šiais metais prie Orientalistikos centro duris atvers pirmasis Baltijos šalyse Konfucijaus institutas, vykdysiantis kinų kalbos ir kultūros neformalaus švietimo programą. Šio instituto steigimas atitinka Vilniaus universiteto strateginį tikslą skatinti studijų ir mokslo tarptautinius ryšius, pritraukti iš užsienio aukšto lygio mokslininkus ir motyvuotus studentus į universitetą.

Dėl Konfucijaus instituto VU steigimo susitarta po kelerių metų derybų su Konfucijaus instituto valdyba ir pasirašius Vilniaus universiteto ir partnerio Kinijos Liaoningo universiteto bendradarbiavimo sutartį. Bendradarbiaujant su Liaoningo universitetu Orientalistikos centre bus plečiamas kinų kalbos mokymas, plėtojamos kinų kultūros studijos ir akademiniai mainai, organizuojami akademiniai renginiai, rengiami kvalifikacijos kėlimo kursai kinų kalbos mokytojams, vykdomi kinų kalbos mokėjimo lygio nustatymo testai ir testai, nustatantys gebėjimą dėstyti kinų kaip užsienio kalbą, konsultuojama Kinijos kultūros, švietimo ir kitais klausimais, organizuojami kinų kalbą ir kultūrą populiarinantys renginiai.

Gerinant prieigą prie kinų kalbos mokymosi medžiagos visuomenei, Konfucijaus institute bus įkurta akademinė kinų kalbos ir kultūros biblioteka, kuri su Orientalistikos centro sinologinės mokslinės literatūros ir kinų kalbos mokymosi priemonių fondais sudarys didžiausią sinologinę kolekciją Baltijos šalyse.

Konfucijaus institutų tinklas visame pasaulyje siekia puoselėti kinų kalbos ir kultūros pažinimą, skatinti kultūrinę įvairovę globaliame pasaulyje, stiprinti bendradarbiavimą tarp Kinijos ir kitų pasaulio šalių. Remdamasi kitų šalių patirtimi skleidžiant nacionalines kalbas, 2004 m. pabaigoje Kinija įkūrė pirmąjį Konfucijaus institutą užsienyje. Iki 2009 m. vidurio buvo įkurti 282 Konfucijaus institutai ir 272 Konfucijaus auditorijos 83 pasaulio šalyse. Vadovaujantis abipusės pagarbos, savitarpio sutarimo, lygiateisiškumo ir abipusės naudos principu Konfucijaus institutai skatina kinų kalbos dėstymą užsienyje, plėtoja akademinius ir kultūrinius mainus bei gilina abipusį supratimą tarp Kinijos ir kitų tautų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių