Parodoje „Mokymasis. Studijos. Karjera“ – „Karjeros diena“ ieškantiems savo kelio

Vasario 4-6 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančioje tarptautinėje žinių parodoje „Mokymasis. Studijos. Karjera 2010“ su savo studijų ir mokymosi programomis supažindins apie 100 dalyvių iš 12 pasaulio šalių.

Dalyvauja visi Lietuvos universitetai, dauguma kolegijų, profesinių mokymo įstaigų, taip pat kalbų kursus rengiančios bendrovės, užsienio mokymo įstaigos.

Parodoje bus akcentuojama karjeros tema ir pirmą kartą organizuojama „Karjeros diena“, kurios metu naudingos informacijos ras visi, norintys dirbti ne bet ką, o mėgstamą ir tinkantį darbą, rašo elektronika.lt.

Vasario 5-ąją vyksiančią „Karjeros dieną“ Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ organizuoja kartu su partneriu „CV Online“.

„„Karjeros dienos“ metu vyks renginiai, skirti dar tik ieškantiems savo kelio, jau dirbantiems, bet besidairantiems naujų galimybių, darbdaviams ir tiems, kurie prarado darbą. Teorines žinias lankytojai galės išbandyti ir praktiškai – susitikti su parodoje dalyvausiančiais darbdaviais bei aptarti darbo ir karjeros galimybes jų įmonėse. Manome, kad ši paroda ne vienam jaunam žmogui padės apsispręsti svarstant, kuriuo keliu pasukti“, - sako Lietuvos parodų centro „Litexpo“ direktoriaus pavaduotoja Kristina Pladienė.

Vasario 5-ąją „Litexpo“ 5-osios salėse galerijoje įsikūrę darbdaviai lauks abiturientų, studentų bei visų, besidominčių karjeros planavimu.

„Karjeros dienoje“ dalyvausianti Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija informuos, kokie specialistai šiandien reikalingi darbo rinkoje.

Žvelgdama į šiandieninę situaciją, komunikuodama su savo nariais ir partneriais, konfederacija įžvelgia keletą vyraujančių tendencijų: darbdaviai nebe taip aktyviai kaip prieš keletą metų, tačiau vis dėlto ieško darbuotojų ir specialistų; priimant į darbą naują darbuotoją svarbiausiais kriterijais tampa jo kompetencija, darbinė patirtis, asmeninių savybių atitikimas įmonės iškeltoms vertybėms. Pagrindinės kliūtys, apsunkinančios būsimo darbuotojo įsidarbinimą, yra sąžiningumo, atvirumo trūkumas, pataikavimas būsimam darbdaviui, trukdantis darbuotojui atsiskleisti kaip asmenybei, nulemiantis personalo specialistų, darbdavių apsisprendimą dėl tinkamo kandidato.

UAB „Mars Lietuva“ parodos lankytojus supažindins su unikalia savo organizacijos kultūra, karjeros bei talentų ugdymo programomis, galimybėmis atlikti praktiką kompanijoje. Pasak bendrovės personalo vadovės Dalios Vitkuvienės, „Mars“ kompanijoje specialistai turi visas galimybes įgyvendinti ambicingiausius savo tikslus, tobulėti mokantis iš didžiulę tarptautinio verslo patirtį sukaupusių kolegų, sparčiai kilti karjeros laiptais ne tik kompanijos padaliniuose Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

Seniausiai Lietuvoje veikiantis mažmeninės prekybos tinklas ir didžiausias darbdavys Baltijos šalyse UAB „Maxima LT“ panašaus pobūdžio parodoje dalyvauja pirmą kartą. Personalo departamento direktorės Metodijos Vidūnaitės teigimu, bendrovė tikisi, kad šis dalyvavimas bus puikus startas pristatant jauniems specialistams tarptautinės karjeros galimybes ir perspektyvas „Maxima LT“ prekybos tinkle. Anot M. Vidūnaitės, darbą bendrovė pasiūlyti gali ne tik kasininkams, kaip klaidingai suvokia dalis visuomenės. Bendrovė ieško darbuotojų daugelyje sričių – prekybos, gamybos, logistikos, informacinių technologijų, personalo ir kt.

„Karjeros dienos“ metu vyks nemažai renginių, besidomintiems darbo paieška, karjeros galimybėmis ir perspektyvomis. Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacijos prezidentas Rimvydas Jasinevičius skaitys pranešimą „Kokio specialisto reikia šiandienos darbo rinkai?“, „CV Online“ surengs seminarus ypač aktualia šiuo metu tema ir ieškos atsakymų į klausimus: ką daryti netekus darbo? O gal tai tik naujų galimybių pradžia? Seminaruose specialistai apžvelgs Lietuvos darbo rinkos situaciją, tendencijas ir perspektyvas, patars, kur ir kaip reikėtų ieškoti tinkamų darbo pasiūlymų, analizuos motyvacinių laiškų ir CV pavyzdžius, kalbės apie pasiruošimo pokalbiui dėl darbo svarbą, primins tipines šio pokalbio klaidas.

Ieškantiems darbo žmonėms aktualus turėtų būti ir seminaras apie pirmojo įspūdžio svarbą, kuriame įvaizdžio specialistai pasiūlys ir daugybę praktinių patarimų.

Dar tik pradedantiems planuoti savo ateitį ypač įdomus turėtų būti ugdomojo vadovavimo seminaras „Kaip suprasti kuo noriu būti?“ Dažniausiai apie tai, kuo norime būti ir kur dirbsime, pradedame galvoti tik studijų metais. Tačiau ugdomojo vadovavimo specialistai teigia, kad karjeros planavimas yra neatsiejamas nuo pasirinkimo kur studijuoti. Seminare specialistai kartu su klausytojais ieškos atsakymų į jauniems žmonėms ypač aktualius klausimus: kodėl svarbu turėti savo tikslą, o ne primestą tėvų ar visuomenės, kodėl svarbu studijuoti tai, kas patinka tau, o ne tai, kas populiaru ar madinga

Jaunimą turėtų sudominti ir savęs pažinimo metodikos, nes planuojant savo ateitį ir renkantis profesiją, ypač pirmą kartą, svarbu įvertinti ir psichologinius pasirinkimo motyvus – interesus, vertybes, polinkius, stipriąsias ir silpnąsias savo puses. Parodoje Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba ir žurnalas „Aš ir psichologija“ pateiks savęs pažinimo testus, kurie galės būti geru pagalbininku renkantis karjeros kelią ir priimant sprendimus dėl darbo.

Paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera 2010“ vyks 5-oje „Litexpo“ salėje ir galerijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių