„Ninite“: paprasčiausias būdas įdiegti programinę įrangą

Turbūt ne vienas geriau kompiuterį pažįstantis ir operacinę sistemą mokantis įdiegti vartotojas gali pasakyti, jog bene ilgiausiai užtrunka įdiegti bazinę programinę įrangą: tai ir interneto naršyklė, antivirusinė, vaizdo ir garso grotuvai, torrent‘ai (kaip gi be jų?), pokalbių programos, įvairūs garso ir vaizdo kodekai, biuro programos, archyvatoriai ir t.t.

Nešnekėsime apie tuos atvejus, kai visąlaik tvarkome savo kompiuterį ir turime galimybę pasidaryti viso sisteminio disko atsarginę kopiją. Čia aprašomas atvejis daugiau tiks tuomet, kai kompiuterį matome pirmą kartą („svetimas PC“) arba tiesiog nenorime / negalime ilgai gaišti laiko, tačiau sistemą reikia paruošti darbui trūks plyš.

Šiuo atveju, kai operacinė sistema ir būtinos tvarkyklės įdiegtos, yra Interneto ryšys, puikiui pasitarnaus Patrick Swieskowski ir Sascha Kuzins sukurta programėlė Ninite, kuri pasiekiama adresu http://ninite.com/. Pastarosios veikimo principas itin paprastas: apsilankome Ninite interneto svetainėje, pasirenkame tas programas, kurios mums labiausiai patinka.

O programų tikrai daug: interneto naršyklės (Chrome, Firefox, Opera, Safari),

pokalbių programos (Skype, Google Talk, AIM, Trillian ir t.t.),

vaizdo, garso grotuvai, kodekai (VLC, Winamp, iTunes, Foobar2000, K-Lite Codecs ir t.t.),

nuotraukų peržiūros, redagavimo programos (Picasa, GIMP, Paint.NET, FastStone ir t.t.),

programos darbui su dokumentais (Office 2007 Trial, OpenOffice, LibreOffice, Adobe Acrobat Reader, Foxit Reader, CutePDF ir t.t.),

saugumo sprendimai (Avast, AVG, MS Security Essentials, Ad-ware, Spybot, Malwarebytes),

failų dalijimosi programos (uTorrent, eMule),archyvatoriai (WinRAR, 7zip),

pagalbinės programos (CDBurnerXP, TeamViewer, Auslogics, TrueCrypt, ImbBurn ir t.t.),

programuotojams skirti įrankiai (Notepad++, PuTTY, JDK, Python, WinSCP, WinMerge ir t.t.).

Pabaigoje spaudžiame mygtuką „Get Installer“, kuris mus perkels į kitą puslapį, parodantį mūsų pasirinktas programas. Bus sugeneruotas failas, kurį mums pasiūlys išsaugoti savo kompiuteryje. Jei vis tik pasirinktų programų sąrašas netenkina, galima visąlaik paspausti „Change Apps“ („Pakeisti aplikacijas“) arba tiesiog sugrįžti į pagrindinį puslapį, kuriame viską pakartosite iš naujo.

Pagal jūsų pasirinkimą sugeneruotas ir parsiųstas failas turi visą reikalingą informaciją apie pasirinktas programas. Aktyvavus gautą failą, jis automatiškai pradės siųstis nurodytų programų naujausias versijas ir jas diegti į jūsų kompiuterį.

Minimalistiniame Ninite lange matysite visą diegimo eigą; kas įdiegta, kas diegiama, kokios programos laukia savo eilės. Šaunu tai, jog Ninite nediegia jokių su programomis esančių dažniausiai reklaminių priedų (toolbars ir t.t.), automatiškai parenka programų versijas pagal jūsų operacinę sistemą (32 ar 64 bitų) bei sistemos kalbą (jei programa turi lokalizuotą versiją). Beje, vos nepamiršau: palaikomos operacinės sistemos Linux ir Windows (šiai programų pasiūla yra didžiausia).

Viskas, ko jums reikia, tai greitos Interneto jungties ir šiek tiek kantrybės, kol viskas bus baigta. Aišku, yra niuansų, kurių nepavyks išvengti. Pirmiausia, įdiegtas programas vis tiek reikės konfigūruoti (jei jums tai rūpi).

Antra, Ninite siūlomų programų pasiūla, nors ir didelė, nėra begalinė (tarkim, autorius pasigedo gerai užsirekomendavusių Piriform programų CCleaner, Defraggler, Recuva; nemokamos ugniasienės Comodo ir pan.). Aišku, tai daugiau priekabiai arba pageidavimai, kadangi Ninite skirta būtent bazinėms programoms, be kurių sunku įsivaizduoti kasdienį darbą kompiuteriu, diegti.

Trečia, Ninite autoriai pasilieka sau teisę keisti siūlomų programų sąrašą, tad po kurio laiko galite nerasti patinkančios programos (o gal ir atvirkščiai, būti nustebintas patinkančios atsiradimu). Bet šiuo atveju Dievo į medį nevarysime: ateityje viskas gali keistis neatpažįstamai.

Iš karto po to, kai Ninite pirmasis bandymas buvo baigtas, dar ir dar kartą norėjosi ištarti visiems gerai žinomą frazę: „Viskas, kas genialu, yra paprasta“. Ir atvirkščiai. Ninite sukūrę autoriai tai dar kartą patvirtino.NAUJAUSI KOMENTARAI

ubuntu

ubuntu portretas
vaaau, jus tik paziurekite, viskas padaryta kaip Linuxe....Ubuntu Software Centre... ;)

Čiubaka

Čiubaka portretas
Tai iš linuxų ir nuklonino :)
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių