Musės: faktai, kurie privers išsižioti

Daugelis mūsų turi susikūręs neigiamą musės paveikslą ir mano, kad šis vabzdys nebegali nieko nustebinti.

Tačiau yra keletas faktų, kurie privers išsižioti ir didžiausią gyvūnijos pasaulio mylėtoją.

Musės nelaimingą meilę skandina alkoholyje

Daugelis žmonių, kurie patyrė nelaimingą meilę, liūdesį skandina taurelėje. Tačiau pasirodo, toks elgesys yra būdingas ne tik žmonėms, bet ir musėms.

Naujausių tyrimų rezultatai rodo, kad alkoholio poveikis panašus į sekso. Vartojant alkoholį išsiskiria medžiaga, vadinama F neuropeptidu, kurios trūkumas sukelia depresiją. Jei vabzdys atstumiamas patelės, šios medžiagos kiekis krenta. Eksperimento metu nesėkmingai poravęsi patinėliai rinkosi skystį su alkoholiu, o sėkmingai – be alkoholio. Taigi ne tik žmonės savo liūdesį skandina alkoholyje!

Lietuvoje populiariausios mėsinės musės ir lavonmusės

Pasaulyje galima suskaičiuoti virš 120 000 musių rūšių. Lietuvoje žmogaus aplinkoje dažniausiai sutinkamos lavonmusės, mėsmusės, tikrosios ir išvietinės musės. Gyvenamuose būstuose itin populiarios naminės ir kambarinės musės, kurios būna nedidelės - apie 6 – 7 mm ilgio. Jas gana sunku atskirti, jos skiriasi tik sparnų gyslotumu, skrydžio pobūdžiu ir skirtinga lervų išvaizda. Šias muses dažniausiai pritraukia neuždengtas maistas ar paliktos įvairios organinės atliekos, kuriose jos ir veisiasi.

Anot kenkėjų kontrole užsiimančios įmonės „Dezinfa“ biologo Liutauro Grigaliūno, mums gerai žinomos yra mėsinės ir lavoninės musės. Šios musės būna gana didelės 6 – 12 mm ilgio. Suaugusios musės dažniausiai būna metalinio blizgesio bei mėgsta daug baltymų turintį maistą. Taip pat negalima pamiršti ir vaisinių muselių, kurios išsiskiria raudonomis akimis. Tai labai mažos muselės iki 2 mm, o jas dažniausiai aptiksite prie įvairių rūgstančių produktų: alaus, vaisių ar pieno.

Musės ir zebrai

Paslaptis, kodėl zebrai yra dryžuoti pagaliau atskleista. Tyrinėtojai iš Vengrijos ir Švedijos teigia, kad zebrų dryžiai atbaido vabalus, tokius kaip musės, kurie siurbia kraują. Mokslininkų ataskaitoje dėstoma, kaip raštų plotis ir šviesos atspindys dėl raštų poliarizacijos paslepia patrauklius musėms zebrų raštus. Pasak mokslininkų, tamsūs arkliai yra sugeliami labiausiai, o balti juodi-dryžiai muses traukia mažiau.

Musės medicinoje

Nors musė ir kenkėjas, tačiau jas galima panaudoti ir geriems tikslams. Medicinoje naudojamos kai kurių lavonmusių lervos, kurios padeda pacientams su atviromis žaizdomis ir ypač kenčiantiems nuo nudegimų. Šios musių lervos nuėda pažeistus žaizdų audinius, taip pašalinamos ten esančios bakterijos, o žaizda greičiau sugyja.


Šiame straipsnyje: Musemusės

NAUJAUSI KOMENTARAI

neprivertė

neprivertė portretas
išsižioti

senos žinios

senos žinios portretas
Vaikai, prieš rašydami staripsnius, išsiaiškinkite, ar faktai tikrai nauji. Nepamirškite, kad tas, kas nauja JUMS, yra žinoma jau kelis šimtmečius. Niekas normalaus piliečio šiame rašinėlyje neprivers išsižioti, nebent išsižios pačys rašytojai ir jų aplinkos žmonės. Na, tas verčia abejoti jų išprusimu. Liūdna dėl jaunimo.

vaikuciai

vaikuciai portretas
muses negali buti populiariausios, visai jau isskydo jums proteliai, rasot bele rasyt, negi jusu niekas mepatikrina.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių