Ubuntu 10.04 LTS: kas naujo?

Visiškai nesenai pasirodė naujausia Ubuntu laida pavadinimu „Lucid Lynx“. Ką rasite šiame leidime?

Bendros naujovės:

Gnome 2.30

Firefox 3.6.3

KDE 4.4.2 (Kubuntu)

OpenOffice.org 3.2

Bendraukite, naršykite internete:

Ubuntu turi integruotą bene populiariausią interneto naršyklę „Mozilla Firefox“, šiame leidime yra integruota naujausia šios naršyklės versija „3.6.3". Žinoma, jūs galite rinktis ir kitas naršykles, tokias kaip „Google Chrome“, „Opera". Jas galite įsidiegti rankiniu būdu.

Kurkite tekstus, skaidres, rašto projektus:

OpenOffice.org yra pilnai suderinamas su Microsoft Office ir yra visiškai parengtas dirbti su bet kokio tipo rašto darbais. Čia rasite visko, ko jums gali prireikti. Su šiuo biuro rinkiniu jūs galite kurti skaidres, skaičiuoklės dokumentus, rašyti tekstus, kurti tinklalapius ir dar daug kitko. Šioje operacinėje sistemoje yra įdiegta naujausia versija „OpenOffice.org 3.2".

Gaukite nemokamą programinę įrangą vos keliais pelės paspaudimais:

Ubuntu Programų Centras (Ubuntu Software Center) suteikia jums galimybę vos keliais pelės paspaudimais gauti naujausią atviro kodo programinę įrangą. Čia rasite įvairiausio tipo programų, kurios, tikėkimės, atitiks geriausius jūsų lūkesčius.

El. laiškai ir bendravimas pokalbių kambariuose:

Bendraukite, susirašinėkite per programą "Empathy". Ši pokalbių programa yra visiškai suderinama su Yahoo, Gmail, AOL, MSN, Jabber, QQ ir kitais. Su "Evolution mail" jūs galite bendrauti elektroniniu paštu.

Socialinių tinklų integracija į OS:

Visų pirma, tai yra naujiena. Ši savybė atsirado tik Ubuntu 10.04 LTS versijoje. Šis socialinių tinklų įskiepis leidžia jums laisvai bei patogiai bendrauti Facebook, Twitter tinkluose.

Pirkite ir tuo pačiu metu klausykitės savo nusipirktos muzikos:

Tai naujiena, atsiradusi tik Ubuntu 10.04 sistemoje. Muzikos įrašų parduotuvė yra integruota Rhythmbox muzikos grotuve. Šioje internetinėje parduotuvėje rasime kelis milijonus dainų, kurios patenkins net išrankiausią muzikos mėgėją. Ši muzikos parduotuvė ypatinga tuo, kad per tą pačią programą perkate ir per tą pačią programą klausote savo įsigytos muzikos.

Žiūrėkite, kurkite, bei redaguokite savo fotografijas:

Ubuntu yra visiškai paruošta šiam reikalui. Prisijunkite mobiliuosius telefonus, vaizdo kameras, skaitmeninius fotoaparatus ir patogiai importuokite visą multimediją su nuotraukų tvarkytuve "F-Spot".

Mobilizuokite savo skaitmeninį gyvenimą:

Visi Ubuntu naudotojai gauna nemokamą Ubuntu One paskyrą. Ubuntu One suteikia jums galimybę talpinti duomenis tiesiai į internetinę saugyklą. Nemokamai jūs gaunate 2 GB vietos serveryje. Už tam tikrą mokestį galite ir pasididinti net iki 50 GB.

Kurkite, redaguokite bei grokite garso/vaizdo bylas:

Žiūrėkite savo mėgstamiausius įrašus iš Youtube, iPlayer ir MSN. Tai galite padaryti su Totem filmų/muzikos leistuvu. Video redaguoti/kurti galite su Pitivi įrankiu.

Dar greitesnis sistemos užsikrovimas su Ubuntu 10.04 LTS:

Labai greitą pasikrovimą labiausiai pajus naujesnių kompiuterių savininkai. Po sistemos užkrovimo, kaip žinia, prireiks dar kelių sekundžių, kol pasileisite interneto naršyklę ar ką nors kitą.

Rinkitės šimtus nemokamų žaidimų:

Ubuntu Programų Centras suteiks jums galimybę atsisiųsti šimtus nemokamų žaidimų, įskaitant puzzle's, veiksmo, šaudykles ir be abejo daug kitokio tipo žaidimų.

Prieinamumas:

Pagrindinė ir svarbiausia Ubuntu filosofija yra ta, kad vartotojui turi būti suteikiama kuo patogesnė erdvė darbui, pramogoms ir laisvalaikiui. Ubuntu yra viena iš draugiškiausių distrubucijų vartotojų atžvilgiu.


Šiame straipsnyje: ubuntu

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių