„Santakos“ slėnio mokslo technologijos – parodoje „Balttechnika 2010“

Parodų centre „Litexpo“ Vilniuje vykstančioje tarptautinėje parodoje „Balttechnika 2010“ pristatomos pramonei sukurtas mokslo technologijos.

Jas pristato integruoto mokslo, studijų ir verslo slėnio „Santaka“ partneriai Kauno technologijos universitetas (KTU), Kauno medicinos universitetas (KMU) ir Lietuvos energetikos institutas (LEI) pristato pramonei sukurtas mokslo technologijas.

Gausi KTU ekspozicija turėtų įrodyti, kad universitetuose kuriamos verslui aktualios technologijos. Bus galima pamatyti jau diegiamus arba platų pritaikymą turinčius elektronikos, valdymo inžinerijos, ultragarso, karo pramonės, medicininės paskirties ir kitų sričių sprendimus.

Eksponuojamas hibridinis televizijos priedėlis, skirtas priimti garso ir vaizdo transliacijas antžeminio radijo ryšio kanalais, kabelinės televizijos transliacijos tinklais bei interneto tinklu, jau yra naudojamas praktikoje. Tai pirmasis Lietuvoje sukurtas ir rinkai pateiktas serijinis aukštųjų technologijų gaminys skaitmeninės televizijos srityje. Be pagrindinės savo paskirties, prietaisas gali būti naudojamas distanciniam elektrokardiogramų monitoringui, komunalinių paslaugų mokesčiams deklaruoti ir apmokėti. Taip pat bus demonstruojamas prietaisas, leidžiantis patikrinti vandens skaitiklius jų neišmontavus ir objektyviai įvertinti paklaidas.

Specialios paskirties JPEG kompresuotų vaizdų dekoderis naudojamas apsaugos, eismo kontrolės, pramoninių procesų stebėjimo sistemose ir kt.

KTU ekspozicijoje bus demonstruojami medicininės paskirties gaminiai, tokie kaip neinvazinė ekspertinė sistema akies vidaus auglių diagnostikai, skirta akies auglių audiniams charakterizuoti, parametrams nustatyti ir diferencinei akies auglių diagnozei atlikti. Tai leis greičiau ir tiksliau nustatyti klinikinę diagnozę ir pradėti gydymą.
Taip pat bus pristatoma statinio grunto zondavimo sistema, kuria atliekami geologiniai tyrimai prieš pradedant statybas. Sistema suteikia galimybę automatizuotai registruoti grunto parametrus.

Sukurta vibracinio tekinimo įranga leidžia pagerinti detalės paviršiaus kokybę, sutrumpinti apdirbimo laiką, sumažinti įrankio dilimą ir pjovimo jėgą, apdirbti kietas ir trapias medžiagas.

Karo pramonei sukurti gynybos technologijų sprendimai – lazerinis šaulių treniruoklis, kompleksinė lazerinė ugnies imitavimo sistema, minosvaidžių treniruoklių įranga, eksperimentinis raketinis įtaisas. Trys iš šių produktų jau yra apdovanoti Metų gaminio prizu.

Kauno medicinos universiteto mokslininkai parodoje pristatys „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centrą, kuriame įsikurs atviros prieigos laboratorijos. Jose bus atliekami farmaciniai moksliniai tyrimai ir eksperimentinės (klinikinės) plėtros darbai. Pagrindinė veiklos kryptis – inicijuoti ir plėtoti natūralių, biotechnologijų ir cheminės sintezės metodais gautų biologiškai aktyvių junginių biomolekulinius, farmakologinius ir farmacinius tyrimus, platesnį šių junginių taikymą.

Lietuvos energetikos institutas bendroje „Santakos“ slėnio ekspozicijoje pristatys dalį savo vykdomų veiklų – darbus atsinaujinančių energijos išteklių, vandenilio saugojimo, degimo procesų, metrologijos ir branduolinės energetikos srityse. Visi šie darbai susiję su Lietuvos įmonėmis, šalies įsipareigojimais energetikos ir aplinkosaugos srityse, tarptautiniu bendradarbiavimu.

„Santakos“ slėnis – tai tarptautinius standartus atitinkantis nacionalinis atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) centras, kuriame sutelktas ypač perspektyvių krypčių – darniosios chemijos, mechatronikos, informacinių ir komunikacinių technologijų – mokslo ir studijų potencialas.


Šiame straipsnyje: BaltTechnika

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių