Didžiosios Britanijos premjeras kviečia boikotuoti „kibernetinių užgauliotojų“ tinklalapius

  • Teksto dydis:

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) ketvirtadienį paragino internautus boikotuoti kai kuriuos socialinius tinklus, kai viena paauglė nusižudė, neištvėrusi patyčių internete.

D.Cameronas pareiškė, kad 14-metės Hannah Smith (Hanos Smit), kuri pasikorė praeitą savaitgalį dėl užgauliojimo portale ask.fm, mirtis yra „absoliučiai tragiška“. Jis taip pat smerkė „šlykščius“ tinklalapius, kurie leidžia siautėti užgauliotojams.

„Visi galime kai ką nuveikti kaip tėvai ir interneto vartotojai – nesinaudoti kai kuriais iš šių šlykščių tinklalapių, – D.Cameronas sakė televizijai „Sky News“. – Boikotuokime juos, nelankykime jų, nesiregistruokime juose.“

Ask.fm pareiškė, kad Hannah savižudybė yra „tikra tragedija“, ir pažadėjo bendradarbiauti su policija, tiriančia merginos mirtį.

Portalas nurodė skatinantis vartotojus ir jų tėvus pranešti apie bet kokius patyčių atvejus.

Tarp paauglių populiarus portalas yra pagrįstas klausimų ir atsakymų forma; jame vartotojai gali skelbti žinutes, neatskleisdami savo tapatybės.

Hannah tėvas pareikalavo, kad ask.fm būtų pateikti kaltinimai dėl žmogžudystės arba netyčinio nužudymo.

D.Cameronas paragino tinklalapių operatorius labiau stengtis, kad jų portalai netaptų platformomis užgauliotojams.

„Žmonės, kurie valdo tuos tinklalapius, turėtų žengti į priekį ir pademonstruoti atsakomybę tame, kaip jie vadovauja tiems portalams“, – pabrėžė premjeras.

„Labai raginu, kad peržvelgtume visus veiksmus, kurių galime imtis, kad būtų užkirstas kelias panašioms tragedijoms ateityje“, – pridūrė jis.
2010 metais įkurtas ask.fm, kurio būstinė yra Latvijoje, turi apie 13,2 mln. kasdienių vartotojų.

Jis yra 9-asis populiariausias pasaulyje socialinis tinklas, rodo birželį paskelbti interneto rinką stebinčios organizacijos „comScore“ duomenys.
Nepelno organizacijos paragino griežčiau reguliuoti socialinių tinklų veiklą.

Kibernetinės patyčios pastarosiomis savaitėmis tapo viena pagrindinių temų Britanijos žiniasklaidoje, kai kelios moterys, tarp jų ir dvi įstatymų leidėjos, sulaukė grasinimų išžaginti ir nužudyti per socialinį tinklą „Twitter“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių