Belaukiant „iPhone 11“: „Apple“ telefonų istorijos apžvalga

  • Teksto dydis:

Rugsėjo 10 d. įvyks tradicinis naujausių JAV milžinės „Apple“ flagmanų pristatymo renginys. Kol visas pasaulis nekantriai laukia gamintojo naujienų, technologijų ekspertai kviečia prisiminti, kaip per daugiau nei dešimtmetį pasikeitė žymiausias Steve'o Jobso kūrinys, ir paspėlioti, ko tikėtis iš 11-osios „iPhone“ serijos.

Mobiliųjų telefonų ekspertas Arnoldas Lukošius apžvelgia „iPhone“ istoriją nuo pirmojo iki praėjusiais metais pristatytų telefonų modelių bei dalijasi dažniausiomis spėlionėmis, kuo „Apple“  nustebins šįkart.

2007 m. – pradžia

Pirmojo „iPhone“ pristatymo metu Steve'as Jobsas pasakė, kad „Apple“ sukurs telefoną iš naujo, ir tai buvo tiesa. Šis kompanijos „Apple“ išmanusis su liečiamu ekranu pradėjo naują telefonų istorijos etapą. Šiandieniniais standartais pirmasis modelis buvo itin mažas: talpino tik 4 GB duomenų, o jo ekrano įstrižainė siekė vos 3,5 colio. Tuomet šis išmanusis kainavo 499 dolerių.

2008 m. – „App Store“ debiutas

Antrasis „iPhone 3G“ modelis, kaip sufleruoja pavadinimas, jau galėjo prisijungti prie 3G interneto tinklo, be to, jame buvo įdiegta GPS funkcija. Telefono talpa pasiekė 8 GB, tačiau didžiausia šio modelio naujiena buvo jame įdiegta ir pirmą kartą pristatyta mobiliųjų aplikacijų parduotuvė „App Store“.

2009 m. – dvigubai didesnė sparta

Po metų pristačiusi „3GS“ modelį, „Apple“ savo vartotojams žadėjo jau dvigubai greitesnį veikimą. Telefone taip pat buvo atnaujinta kamera ir ekrano ryškumas, o svarbiausia, būtent šioje versijoje buvo pradėta naudoti jau nebe „iPhone OS“, bet „iOS“ programinė įranga. Atminties dydis telefone buvo padidintas iki 16 GB, o programėlių kiekis aplikacijų parduotuvėje pasiekė 500 tūkst. (2008 m. jų buvo tik 500).

2010 m. – paskutinysis Steve'o Jobso „iPhone“

Ketvirtasis „iPhone“ modelis išsiskyrė savo dizainu, aukštos rezoliucijos „Retina“ ekranu ir naujuoju korpusu, kuris buvo pagamintas iš metalo ir stiklo. Šis telefonas greitai tapo pagrindiniu stilingo miestiečio atributu. Jis buvo ypatingas dar ir dėl to, jog tapo paskutiniuoju Steve'o Jobso pristatytu telefonu. Be to, būtent šiame „iPhone“ buvo įdiegta „Facetime“ programa, leidžianti bendrauti su įjungto vaizdo funkcija.

2011 m. – pažintis su „Siri“

„iPhone 4S” buvo pirmasis „Apple“ telefono modelis su virtualiuoju, kalbančiu asistentu „Siri“. Tuo metu tai buvo visiškai nauja ir netikėta – „Siri“ galėjo ne tik papasakoti apie orą ar atsakyti į rūpimus klausimus, bet ir pajuokauti. Taip pat šis modelis buvo giriamas ir dėl 8 megapikselių kameros.

2012 m. – dar didesnis ekranas

„iPhone 5“ ekranas buvo praplėstas, tačiau pats telefonas buvo lengvesnis ir plonesnis nei jo pirmtakai. Be to, kartu su šiuo išmaniuoju buvo pristatytas ir naujas jo įkroviklis. Šio modelio pardavimai pasiekė aukštumas – iš viso buvo parduota daugiau nei 70 mln. „iPhone 5“ vienetų.

2013 m. – piršto skeneris

Naujieji „iPhone 5S“ ir „iPhone 5C“ modeliai turėjo greitesnius procesorius, taip pat juose atsirado svarbus „Touch ID“ priedas (piršto antspaudų skeneris), leidęs atrakinti telefoną piršto prisilietimu. Beje, būtent šiuose telefonuose buvo pristatyta ir „Air Drop“ duomenų perdavimo funkcija.

2014 – didelis ir didesnis

2014-aisiais „Apple“ pradėjo naują tradiciją – pristatyti įprasto ir „plus“ dydžių telefonus, taip leisdama vartotojui pačiam pasirinkti, kokios įstrižainės jam reikia labiau. Per pirmas tris dienas po „iPhone 6“ modelių pristatymo buvo pasiektas rekordinis 10 mln. parduotų išmaniųjų skaičius.

2015 m. – „3D Touch technologija

Pagrindiniai „iPhone 6S“ ir „iPhone 6S plus“ privalumai buvo 12 megapikselių kamera ir nauja „3D Touch” technologija, leidžianti atlikti naujus veiksmus priklausomai nuo ekrano ir ikonos paspaudimo stiprumo. Ši funkcija naudojama ne tik naujausiuose „iPhone“ modeliuose, bet ir kai kuriuose „Mac Book“ kompiuteriuose.

2016 m. – kitoks ausinių lizdas

„iPhone 7“ ir „iPhone 7 plus“ buvo pirmieji „Apple“ išmanieji, turintys net IP67 atsparumo vandeniui indeksą, be to, jie buvo papildyti ir dviguba kamera. Tačiau daugiausiai kalbų sulaukė tai, jog būtent šiuose „Apple“ išmaniuosiuose neliko visiems įprasto 3,55 mm ausinių lizdo.

2017 m. – jubiliejinis „iPhone X“

Dešimtmečio proga „Apple“ pristatė ne tik aštuntąjį, bet ir jubiliejinį modelį. „iPhone 8“ ir „iPhone 8 plus“ telefonuose, be kitų minimalių atnaujinimų, buvo įdiegta belaidžio krovimo funkcija. Tuo tarpu dešimtmečio erą vainikuojančiame „iPhone X“ naujienų buvo daugiau: šiame modelyje buvo pritaikytas pilno ekrano dizainas, panaikintas „Home“ mygtukas ir įdiegta „Face ID“ veido atpažinimo sistema.

2018 m. – didžiausias ekranas

Praėjusių metų rudenį „Apple“ ir vėl pristatė tris išmaniųjų modelius: „iPhone XS“, „iPhone XS MAX“ ir „iPhone XR“. Pirmieji du tarpusavyje skiriasi tik dydžiu – „XS MAX“ modelis dabar yra erdviausią, 6,5 colio įstrižainės ekraną turintis „Apple“ išmanusis. Pigesnė „XR“ versija nuo kitų dviejų modelių skiriasi aliuminio, o ne plieno, korpusu, taip pat tik vieno lęšio kamera ir ryškiomis spalvomis.

2019 m. – kol kas tik gandai

Nekantraujantys „Apple“ gerbėjai ir technologijų ekspertai tikisi, kad rugsėjo 10 d. pristatoma 11-oji serija nebus kuklesnė nei ankstesnės ir ją taip pat sudarys trys flagmanai: standartinis bei du didesni modeliai. Be to, spėjama, kad gamintojas tęs su „XR“ modeliu pradėtą ryškiaspalvių telefonų korpusų tradiciją – bent jau tai sufleruoja oficialiuose renginio kvietimuose naudotas daugiaspalvis „Apple“ logotipas. Daug naujovių tikimasi iš naujų telefonų kamerų, o taip pat – bent vieno modelio, pritaikyto 5G ryšio tinklui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių