Mobiliųjų telefonų perdirbimą gali paskatinti atlygis

Kompanijos „ABI Research“ apklausos duomenys rodo, jog JAV vartotojai nori padėti aplinkai perdirbdami mobiliuosius telefonus, tačiau daugumai jų reikia paskatinimo.

38 proc. JAV vartotojų tvirtina, jog jie perdirbo savo pasenusius mobiliuosius telefonus. Iš jų 70 proc. paaukojo savo telefonus labdaros organizacijoms ir jiems buvo sumažinti mokesčiai. „ABI“ apklausoje dalyvavo 1 000 vartotojų, skelbia itzinios.lt.

Tik 5 proc. apklaustųjų sutiko perdirbti savo mobiliuosius telefonus be jokių papildomų paskatų. Iš vartotojų, kurie neperdirbo savo mobiliųjų telefonų, 98 proc. buvo pasiryžę tai padaryti, jei tik gautų grynųjų pinigų ar jiems būtų sumažinti mokesčiai.

Kompanijos „Nokia“ teigimu, JAV vartotojai nėra vieninteliai, kurie labiau domėtųsi perdirbimu, jei būtų skiriamos tam tikros paskatos.

„Mes pastebėjome, jog atlygio pasiūlymas padidina galimybes, jog žmonės atneš mobiliuosius telefonus“, - tvirtino kompanijos „Nokia“ tvarumo ryšių vadovė Saara Tahvanainen.

Kompanija „Nokia“ savo vartotojams siūlė paslaugų čekius, grynuosius pinigus bei žadėjo pasodinti medį už kiekvieną sugrąžintą telefoną.

„Susidomėjimas padidėja net ir tuo atveju, jei pinigai skiriami labdarai“, - pripažino Saara Tahvanainen.

Perdirbamų mobiliųjų telefonų skaičius auga. Pernai metais JAV buvo perdirbami 8 proc. mobiliųjų telefonų. Didėjantį perdirbamų mobiliųjų telefonų skaičių sąlygoja ne tik siūlomi atlygiai, bet ir galimybė palengvinti šį veiksmą. Mobiliojo ryšio operatoriai ir mobiliųjų telefonų gamintojai vis labiau įsitraukia į perdirbimą, jų išsikelti tikslai taip pat didėja.

Pavyzdžiui, kompanija „Sprint“ siekia perdirbti 90 proc. visų savo parduodamų mobiliųjų telefonų, nors šiuo metu perdirbama tik apie 30 procentų. Kompanijos „Nokia“ tikslas – perdirbti tiek telefonų, kiek ji pagamina. Šiuo metu Suomijos kompanija yra apskaičiavusi, jog per metus perdirba nuo 5 iki 9 milijonų telefonų.

Per šių metų trečiąjį ketvirtį kompanija „Nokia“ pardavė 108,5 milijonus telefonų. Tačiau net jei ir daugelis senų telefonų nėra perdirbami, tai nereiškia, jog jie patenka į sąvartynus. Dauguma telefonų tiesiog padedami į stalčius ir yra naudojami atsarginėms dalims arba yra kažkam atiduodami.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių