Mobiliųjų telefonų „istorinė transformacija“

Mobiliųjų telefonų istorija prasidėjo turbūt nuo 1945 m. , kuomet buvo pristatyti mobilieji radijo telefonai (dar kitaip vadinama „nulinė karta“ arba tiesiog 0G), tačiau dabar jie jau oficialiai neklasifikuojami kaip mobilieji telefonai, nors ir yra pastarųjų protėviai.

Nuo 1945 m. prabėgo daug laiko, kol 1979 m. Japonijoje buvo pradėtas teikti pirmasis komercinis mobilusis ryšis.Dar po keturių metų - 1983 m. išleistas pirmasis portatyvinis mobilusis telefonas „Motorola DynaTAC 8000X“. Jis tapo „pirmosios kartos“ (1G) analoginius radijo signalus naudojančių mobiliųjų telefonų pradininku, rašo technologijos.lt.

Vėliau, 10-ajame dešimtmetyje atsirado „antrosios kartos“ mobilieji telefonai (2G). Jiems ryšį teikiantys tinklai pradėjo naudoti skaitmeninius radijo signalus. Na ir galiausiai, 1999 m. (Europoje − 2003 m.) buvo pristatyti ir pradėti gaminti „trečiosios kartos“ mobilieji telefonai (3G).

Tokia būtų trumpa mobilaus ryšio vystymosi istorija. Lygiagrečiai su ja keitėsi ir patys mobilieji telefonai – tiek savo išvaizda, tiek ir galimybėmis.


Ar prisimenate, kokį mobilųjį telefoną turėjote prieš šešerius metus? O prieš dešimt?

Jeigu manote, kad telefonai visada buvo maži ir spalvotais ekranais, pasižiūrėkite filmuką apie mobiliųjų telefonų istoriją. Užtruksite tik 3 minutes, siūlo computerbild.lt!


Šiame straipsnyje: mobilus telefonas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių