Mintino skaičiavimo konkurse vysta atranka į respublikinį finalą

Technikos amžiuje vis daugiau darbų patikima kompiuteriams, neretai prarandamas netgi gebėjimas skaičiuoti mintinai ir norint sudėti dviženklius skaičius  skubiai ieškoma skaičiuotuvo... Su šia problema nesusiduria mintino skaičiavimo konkurso “Matmintinis“ dalyviai. Šio konkurso organizatoriai ragina aktyviai dalyvauti atrankiniuose turuose bei tikisi, kad respublikiniame finale atrinkta šalies komanda iškovos ne vieną medalį – juk namuose ir sienos padeda, o šiemet tarptautinis konkurso finalas yra organizuojamas Rokiškyje.

“Matmintinis” į Lietuvą atkeliavo iš Estijos, kur jis vadinamas “Pranglimine“, jam daugiau nei dešimt metų. Konkurso pradininkas – tuometinis mokyklos, esančios Prangli saloje (iš čia ir konkurso pavadinimas!) direktorius Kalev Põldsaar norėjo, jog vaikai tobulėtų pramogaudami, todėl sukūrė mintino skaičiavimo žaidimą. Jis žaibiškai išpopuliarėjo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Slovėnijoje, o šiemet prie varžybų prisijungia ir Ukrainos Krymo autonominė respublika. Internete vykstančio konkurso dalyviai, atlikdami aritmetinius veiksmus, turi pasikliauti tik savo gebėjimais, nes varžantis negalima naudotis skaičiuotuvais. Pasak organizatorių, patyrusiems ir gabiems dalyviams teisingai mintinai suskaičiuoti užtrunka trumpiau nei naudojantis skaičiavimo priemonėmis.  

Vienas konkurso iniciatorių kompiuterinės technikos didmenininkas “Acme kompiuterių komponentai“ renginį remia jau penktus metus ir kasmet įsteigia visus prizus. Bendrovės direktorius Regimantas Buožius džiaugiasi galėdamas prisidėti prie švietėjiškų projektų ir tikisi, kad panašių iniciatyvų ateityje daugės. “Matmintinyje” kiekvienais metais dalyvauja vis daugiau talentų. Mums, kompiuterine technika prekiaujančiai kompanijai, įdomu remti konkursą, kuriame skatinama skaičiuoti be kompiuterio ar kitų šiuolaikinių technologijų, kurios dažną žmogų šiandien jau lydi kiekviename žingsnyje, - sako R. Buožius.  Tokio konkurso rėmimas yra mūsų paskata, kad žmonės, ypač moksleiviai, domėtųsi skaičiavimu mintinai, lavintų atmintį ir kitus įgūdžius, skatinančius logiškai mąstyti, pasikliauti savo protu, nebūti priklausomais nuo technikos“, - įsitikinęs direktorius.

Iš praėjusiais metais Slovėnijoje vykusio finalo lietuviai parsivežė po vieną aukso ir sidabro bei du bronzos medalius. Didelę patirtį sukaupusi organizacinio komiteto pirmininkė Rasa Alaburdienė įsitikinusi, kad “Matmintinis” – tai unikali galimybė ne tik ugdyti loginį mastymą bet ir garsinti Lietuvą pasaulyje. "Mūsų šalies atstovų pasiekimai kiekvienais metais vis didesni, tad šiemet tikėtis daugiau medalių tikrai nėra per drąsu”, - sako organizatorė.

Ji neabejoja, kad prie tiek metų rengiamo konkurso sėkmės labai prisideda ir kompanija “Acme kompiuterių komponentai“, kurios įsteigti prizai motyvuoja dalyvius pasirodyti kaip įmanoma geriau. Bendrovė kiekvienais metais nešiojamuoju kompiuteriu apdovanoja ne tik geriausią savo amžiaus grupėje pasirodžiusį dalyvį, bet ir įsteigia daug kitų vertingų prizų: USB laikmenas, fotoaparatus, o šiais metais žaidimo dalyviai gaus ir ypač madingą IT technikos naujovę – planšetinį kompiuterį.

Daugiausiai titulų, taigi ir “Acme kompiuterių komponentai“ prizų, yra laimėjusi Gintarė Vaičaitytė iš Šakių rajono Gelgaudiškio vidurinės mokyklos. Ją organizatoriai drąsiai vadina absoliučia Lietuvos čempione. Pernai tarptautinėse varžybose moksleivė laimėjo dar vieną aukso medalį 7-12 klasių merginų grupėje. Dvyliktokė nugalėtojų pozicijų neužleidžia jau ketvirtus metus iš eilės.  

Nors šie metai Gintarei yra paskutiniai 7-12 klasių merginų grupėje, nes mergina baigia vidurinę mokyklą, tačiau sekančiais metais, tikimasi, kad ji sėkmingai pasirodys suaugusiųjų grupėje. “Matmintinio” organizatorė R. Alaburdienė džiaugiasi, kad Gintarės sėkmė užkrėtė ir jos seserį Akvilę, kuri taip pat dalyvauja varžybose ir praėjusiais metais užėmė 5 vietą savo grupėje.

Šiais metais “Matmintinyje” savo jėgas jau išbandė daugiau nei 1500 vaikų iš 200 Lietuvos mokyklų. Manoma, kad šis skaičius dar gerokai augs, nes atranka tik įsibėgėja. Nugalėtojai paaiškės pasibaigus trims atrankiniams turams balandžio viduryje Lietuvos finale. Vėliau geriausi Lietuvos skaičiuotojai kartu su kitų šalių atstovais varžysis  tarptautiniame “Matmintinio” finale, kuris šiemet vyks Rokiškyje.

Norintieji susirungti ir lavinti savo įgūdžius, o taip pat norintys laimėti kompiuterį ar kitą prizą - kviečiami registruotis internetinėje svetainėje www.miksike.lt Prisijungti niekada ne vėlu, nes treniruotės vyksta nuolatos, o respublikinės varžybos – kasmet.


Šiame straipsnyje: matmintiniskonkursas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių