„Microsoft“ partnerių konferencijoje karaliavo „debesų“ technologijos

Praėjusią savaitę Vašingtone vykusioje „Pasaulinėje Microsoft partnerių konferencijoje 2010“ aukščiausio lygio kompanijos „Microsoft“ vadovai pristatė ir su daugiau nei 14 tūkst. dalyvavusių partnerių aptarė naujausias „debesų“ technologijas, jų poveikį IT rinkai. Konferencijoje taip pat buvo paskelbti geriausi kiekvienos šalies „Microsoft“ partneriai – tarp jų ir Lietuvos įmonė „Blue Bridge“.

„Debesų“ technologijos – pagrindinė srovė IT rinkoje

Kompanija „Microsoft“ su 640 tūkst. partnerių visame pasaulyje sukūrė daugiau nei 6 mln. aukštos kvalifikacijos darbo vietų, o partnerių pajamos praėjusiais metais siekė 537 mlrd. dolerių. Būtent „Debesų“ technologijų (cloud computing) atsiradimas lėmė naujų ir nuolat augančių rinkos nišų atsiradimą, kurios „Microsoft“ sprendimus parduodantiems, pritaikantiems ir diegiantiems partneriams atveria naujų galimybių padidinti pajamas. „Microsoft“ vadovas Stevas Ballmeris savo pranešime akcentavo, jog partnerių vaidmuo yra labai svarbus, transformuojant IT rinką į „debesų“ technologijų rinką, didinant ekonominį augimą ir kuriant naujas darbo vietas visame pasaulyje.

„Esame istoriniame technologijų lūžio taške, kuriame „debesų“ technologijos sukurs didžiulę vertę vartotojams, o „Microsoft“ ir mūsų partneriams – daug naujų verslo galimybių“, – konferencijoje sakė S.Ballmeris.

Pagal tarptautinės tyrimų korporacijos „IDC“ (International Data Corporation) duomenis, 2013-2014 metais išlaidos „debesų“ technologijoms išaugs 19 proc., ir jos augs penkis kartus greičiau (26 proc. per metus), nei išlaidos kitai programinei įrangai.

Lietuvos 2010 metų „Microsoft“ partnerio titulą laimėjo „Blue Bridge“

Pasaulinėje „Microsoft“ partnerių konferencijoje Lietuvos metų partnerio apdovanojimą laimėjo įmonė „Blue Bridge“, teikianti „Microsoft“ technologijomis paremtus IT sprendimus. „Mūsų misija – vertinga partnerystė, todėl visuomet siekiame ilgalaikių, naudingų ir abipusiu supratimu paremtų santykių su partneriais ir klientais.  Partnerystė su „Microsoft“ – viena pirmųjų nuo „Blue Bridge“ įkūrimo ir trunka jau beveik 15 metų, o sėkmingo ilgamečio bendradarbiavimo įrodymas – suteiktas „Microsoft Gold Certified Partner“ statusas, kurį papildys „Microsoft“ 2010 metų partnerio apdovanojimas“, – sakė „Blue Bridge“ generalinis direktorius Zbignevas Gulbinovičas.

„Dalyvavimas didžiausioje šių metų „Microsoft“ partnerių konferencijoje leido susipažinti su technologijų naujovėmis, kitų partnerių teikiamais sprendimais ir užmegzti naujų ryšių. Išskirtinis momentas – partnerių apdovanojimo ceremonija, kurios metu, keliolikos tūkstančių konferencijos dalyvių akivaizdoje, korporacijos vadovai sveikino pasižymėjusius partnerius iš įvairių šalių. Džiaugiuosi, kad šiemet buvo paminėtas Lietuvos ir „Blue Bridge“ vardas“, – pasakojo konferencijoje dalyvavęs „Blue Bridge“ infrastruktūros valdymo sprendimų skyriaus vadovas Arūnas Žalnierius.
 
„Didžiuojamės, kad esame vienintelė iš Lietuvos IT įmonių, kuriai pasaulio rinkos lyderis suteikė tokį įvertinimą. Šis apdovanojimas tik patvirtina, kad turime surinkę aukštos kvalifikacijos specialistų komandą, kuri gali pasiūlyti unikalius IT sprendimus. Neatsilikdami nuo rinkos pokyčių ir technologinių naujienų, jau pradėjome teikti „debesų“ kompiuterijos paslaugas, kurias spėjo išbandyti novatoriškiausios verslo ir valstybinės institucijos. Kompanijos „Microsoft“ teikiami ištekliai – programinė įranga, darbuotojų profesinės žinios ir patirtis, padeda įgyvendinti šiuos IT sprendimus ir išlikti pelninga įmone“, - sakė Z. Gulbinovičas.

„Windows Azure“ – pirmoji „debesų“ technologijų operacinė sistema

Partnerių konferencijos metu „Microsoft“ atstovai pristatė keletą pranešimų, vienas iš jų – apie pirmosios galutinės „debesų“ technologijų platformos „Windows Azure“ pritaikymą klientų ir paslaugų teikėjų duomenų centruose. Pirmosios šias platformas pradėjo naudoti  kompanijos „Dell“, „eBay“, „Fujitsu“ ir „HP“.

„Microsoft“ teikia visapusiškas ir integruotas paslaugas bei suteikia serverių platformą, kuri leidžia klientams ir partneriams bet kada ir bet kur lokalizuoti „debesų“ technologijomis sukurtus programavimo sprendimus. „Windows Azure“ operacinė sistema – tai standartinių paslaugų platforma, o „Windows Server“ platformą galima priderinti prie individualių vartotojų poreikių. Su šia programa galima kurti  viešus ir privačius virtualius „debesis“ ir lanksčiai panaudoti investicijas“, - konferencijoje kalbėjo „Microsoft“ serverių ir programavimo įrankių verslo prezidentas Bobas Muglia.

Naujoji „Windows Azure“ platforma sujungia „Windows Azure“ ir „Microsoft SQL Azure“ programas su specialia „Microsoft“ technine įranga, kuri padidina IT pajėgumą ir greitį. Didelės kompanijos ir „Microsoft“ paslaugų teikėjai diegiantis šią įrangą savo duomenų centruose, pajus „debesų“ technologijų privalumus – nereikės rūpintis serverių administravimu ir duomenų saugojimo technine įranga. B. Muglia taip pat atskleidė naujų detalių apie „Microsoft“ projektą kodiniu pavadinimu „Dallas“ – „Windows Azure“ platformos palaikomą informacijos tarnybą, kuri leidžia programinės įrangos kūrėjams prieiti prie išskirtinių trečiųjų šalių duomenų ir interneto paslaugų.

Pristatyta ir daugiau naujovių

B. Muglia taip pat pristatė keletą „Microsoft“ serverių platformos patobulinimų, kurie palengvins „debesų“ technologijų kūrimą. Kelios iš jų – „Microsoft valdymo ir virtualizacijos programa“ (Microsoft Management and Virtualization Solution Incentive) ir „Asmeninis „debesų“ kūrimo paketas“ (Private Cloud Deployment Kit), kurie suteiks partneriams finansinės naudos ir pateiks rekomendacijų, kaip vizualizuoti privatiems klientams sukurtus „debesų“ technologijų sprendimus. Daugiau informacijos.

„Microsoft“ kompanijos viceprezidentas ir vyriausias „Windows“ finansų atstovas Tamis Relleris, pristatė „Windows 7“ operacinės sistemos pakeitimus ir pranešė, jog yra išleidžiamos „Windows 7 Service Pack 1“ ir „Windows Server 2008 R2 Service Pack 1“ operacinių sistemų beta versijos, kurios padidins virtualių darbalaukių diegimo ir valdymo galimybes. „Windows 7“ operacinėje sistemoje pagerintas „HDMI“ našumas ir sutvarkyta „XPS“ formato failų spausdinimo problema, o „Windows Server 2008 R2“ versijoje bus dvi naujovės: „Dynamic memory“ ir „RemoteFX“. T. Relleris pabrėžė „debesų“ technologijų vaidmenį „Windows“ sistemai ir pristatė antrąją „Windows Intune“ beta versiją, kuri geriausiai išnaudoja „Windows“ „debesų“ technologijų ir „Windows 7“ operacinės sistemos privalumus bei padeda valdyti ir apsaugoti kompiuterius. Daugiau informacijos apie šiuos projektus rasite „Windows“ tinklaraštyje.


Tuo tarpu „Microsoft Business Division“ prezidentas Stephenas Elopas pranešė apie aktyvesnį partnerių naudojimąsi „Microsoft“ tinklo paslaugomis (Microsoft Online Services) ir pateikė pavyzdžių, kaip šių paslaugų pagalba partneriai kuria vertę vartotojams. Jis taip pat pranešė, kad „Microsoft“ nuo šiol bendradarbiaus su komunikacijos paslaugų teikėjais: „Bell Canada“, „BT“, „PGi“, „TDC“ ir  „Telenor Group“ ir paslaugų paskirstytojais: „Ingram Micro“ ir „Tech Data“. S. Elopas paskelbė ir apie „Microsoft Dynamics CRM“ programos naujos beta versijos pasirodymą. Daugiau informacijos.

Daugiau informacijos apie „Microsoft“ pasaulinę partnerių konferenciją 2010“. Užsiregistravus svetainėje, galima peržiūrėti konferencijos vaizdo įrašus, rasti naujienų ir informacijos apie ateinančius renginius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių