„Microsoft“ įrankiai – daugiau galimybių programuotojams

Kompanija „Microsoft“ pristatė „Visual studio 2010“ ir „.NET Framework 4“ – įrankius, kurie programuotojams suteiks daugiau galimybių.

Programinės įrangos kūrėja bendrovė „Microsoft“ paskelbė pasaulinį programavimo aplinkos „Visual Studio 2010“ ir „.NET Framework 4“ startą. Nauji įrankiai bus pristatyti daugiau nei 150 specialių renginių visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Bendrovė pranešė, kad galutinė „Silverlight 4“ versija pasirodys vėliau šią savaitę.

Drauge šios naujos „Microsoft“ technologijos leis programuotojams supaprastinti darbo procesą, išnaudoti naujas įrenginių platformas ir kurti aukštos kokybės programas.

„Naujose „Visual Studio“, „.NET“ ir „Silverlight“ versijose sutalpinome šimtus naujų funkcijų ir įrankių, kurie leis programuotojams ženkliai pagerinti ir supaprastinti savo darbo ciklą. Su šiais įrankiais programų kūrėjai galės pateikti vartotojams aukštos kokybės programas ir asmeniniuose kompiuteriuose, ir internete“, - sakė „Microsoft“ programavimo technologijų specialistas  Tautvydas Dagys.

Oficialus pristatymas įvyks ir Lietuvoje

Drauge su „Visual Studio 2010“ ir „.NET Framework 4“ pasirodymu daugiau nei 50 partnerių pasaulyje, įskaitant bendroves „Micro Focus“, „Quest Software Inc.“, „Telerik“ ir „Developer Express Inc.“, paskelbė apie savo produktus ir sprendimus, sukurtus naujų „Microsoft“ technologijų pagrindu. Po „Visual Studio 2010“ pasirodymo programuotojai šiais metais turės išankstinį priėjimą prie populiarių partnerių programų.

Oficialus „Visual Studio 2010“ pristatymas taip pat įvyks ir Lietuvoje. Balandžio 20 dieną, 13 val., viešbutyje „Crown Plaza Vilnius“ (M.K.Čiurlionio g. 84, Vilnius) bus pristatomos galutinės „Visual Studio 2010“, „.NET Framework 4“ ir „Silverlight4“ versijos.

Registracija į renginį vykdoma čia.

 „Visual Studio 2010“ startą visame pasaulyje ir karščiausias naujienas galima sekti oficialioje @VisualStudio  paskyroje „Twitter“ tinkle bei prisijungus prie Visual Studio gerbėjų grupės socialiniame tinkle „Facebook“.

Naujovių puokštė

„Visual Studio 2010“ ir „.NET Framework 4“ versijos pasipildė naujomis funkcijomis. Naujas redaktorius, dabar naudojantis „Windows Presentation Foundation“, sukuria lanksčią ir funkcionalią programavimo aplinką, palaikančią kelių monitorių naudojimą darbo metu. Tai leidžia programuotojui viename ekrane matyti kodą, kitame dirbti su vartotojo sąsajos dizainu, o trečiajame  redaguoti duomenų bazės struktūrą.

Su naujomis „Microsoft“ technologijomis programuotojai, naudodami savo jau turimas žinias, galės kurti labai įvairių tipų programas. Pristatytose programavimo aplinkos versijose integruotas „Windows 7“ daugiataškio lietimo (angl., multi-touch) funkcijos palaikymas bei „juostelės“ (angl. ribbon) sąsajos leis vartotojams pristatyti stulbinančias programas.

Taip pat pirmą kartą programuotojams pristatoma integruota prieiga prie „SharePoint“ funkcionalumo, kuris pasirodė naujoje „Visual Studio“ versijoje. Tuo tarpu „Windows Azure“ įrankiai leis lengvai ir greitai kurti, patikrinti, testuoti ir pateikti „debesies technologijų“ (angl. cloud) programas jau pažįstamoje „Visual Studio“ aplinkoje. Integruotas palaikymas „ASP.NET Model-View-Controller“ leis atskirai atnaujinti interneto programų išvaizdą ir pagrindinę programavimo dalį. „Windows Phone 7“ programuotojai naujoje „Visual Studio“ aplinkoje ras integruotus mobilių telefonų dizaino modelius, kuriuos naudodami galės jiems kurti programas.

Naujasis „.NET Framework 4“ pridėjo papildomą palaikymą standartams, atsirado didesnis kalbų pasirinkimas, taip pat yra galimybė jį įdiegti šalia senesniojo „.NET Framework 3.5“. Kartu su „.NET Framework 4“ kliento profiliu, programų paleidimo laikas buvo sumažintas daugiau nei 80 proc., tai leis programuotojams lengviau pasiekti programas.

Palengvins komandinį darbą

Pasak „Microsoft“ atstovo, kuriant „Visual Studio 2010“ atkreiptas dėmesys ir į augantį programinės įrangos kūrimo proceso kompleksiškumą, kai prie projekto dirba didelės komandos. Šiam iššūkiui spręsti „Visual Studio 2010“ pateikia įrankius, kurie bus naudingi visai kūrėjų grupei. Pavyzdžiui, funkcija „IntelliTrace“, savotiška „laiko mašina“ programuotojams ir testuotojams, leis fiksuoti programos veikimo istoriją ir pateiks pranešamų klaidų kopijas. Tai viena iš naujų funkcijų, kurios padės dirbantiems programavimo projektų komandose.

• Daugiau informacijos apie „Visual Studio 2010“ programavimo aplinką 

• Daugiau informacijos ir „.NET Framework“ versiją parsisiuntimuiNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių