„McAfee“ pristato rizikingiausius domenus

Jums reikėtų dar kartą pagalvoti, prieš apsilankant svetainėje, turinčioje „.cm“ pratęsimą. Kompanija „McAfee“ nustatė, jog tai rizikingiausias pasaulyje domenas.

Trečiasis kompanijos „McAfee“ pranešimas „Kenkėjiško interneto žemėlapis“, išleistas trečiadienį, nurodo rizikingiausius ir saugiausius viso pasaulio domenus, rašo itzinios.lt.

Maža tauta, gyvenanti Afrikos vakarinėje pakrantėje, pasiekė aukščiausią tašką – riziką kelia 36,7 proc. svetainių. Kadangi „.cm“ gali būti surenkamas renkant „.com“, nusikaltėliai naudoja šį domeną kenkėjiškų programų platinimui. Plačiai naudojamas domenas „.com“ nėra labai saugesnis. Pernai metais jis buvo 9 vietoje pagal rizikingumą, o šiemet peršoko į antrąją – maždaug 32,2 proc. svetainių gali būti kenksmingos jūsų kompiuteriams.

Rumunija („.ro“) patenka tarp rizikingiausių domenų, iš kurių galima parsisiųsti kenkėjiškas programas – 21 proc. svetainių apima virusus, šnipinėjimo ir reklaminę programinę įrangą. Informacijos („.info“) domenas laikomas turinčiu daugiausiai elektroninių šiukšlių – 17,2 proc. svetainių kuria šlamštą. Iš kitos pusės, saugiausias domenas yra vyriausybės („.gov“), jo keliama rizika lygi 0, tuo tarpu Japonijos („.jp“) domenas yra saugiausias tarp visų valstybių – rizika siekia vos 0,2 procentus. Pernai metais rizikingiausias domenas buvo Honkongo („.hk“), o šiemet jis nukrito į 34-ąją vietą, nes jo rizika vos 1,1 procentas. „Šioje ataskaitoje pabrėžiama, kaip greitai kibernetiniai nusikaltėliai gali pakeisti savo taktiką, norėdami pritraukti aukas ir nebūti pagauti. Pernai metais Honkongas buvo rizikingiausias domenas, o šiemet jis žymiai saugesnis, - tvirtino kompanijos „McAfee Labs“ technologijų pareigūnas Mike Gallagher. – Kibernetiniai nusikaltėliai nusitaiko į regionus, kuriuose nebrangu ir patogu registruoti svetaines. Be to, jie atsižvelgia į riziką būti sugautiems“.

Apskritai, peržiūrėjus 27 milijonus internetinių svetainių ir 104 aukščiausio lygio domenus, kompanija „McAfee“ nustatė, jog 1,5 milijonas svetainių arba 5,8 proc. jų buvo rizikingos. Pernai metais šis skaičius siekė tik 4,1 procentus. Kompanija pažymėjo, kad kibernetiniai nusikaltėliai, kurie kuria domenus norėdami apgauti žmones, mėgsta registruoti juos ten, kur yra nedidelės kainos, apimčių nuolaidos ir egzistuoja grąžinimo politika. Jie renkasi registratorius, kurie laikosi neklausinėjimo politikos bei lėtai veikia ir nereaguoja į kenkėjiškus domenus.


Šiame straipsnyje: domenasdomenai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių