Lietuva – pavyzdys Europai, kaip diegti ir naudoti 4G ryšio technologiją „WiMAX“

Trečiadienį Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Vilnius WiMAX event June 2010“, kurioje „Intel“ ir „Samsung“ kompanijų atstovai ryšio tinklų operatoriams ir ryšių reguliavimo institucijų atstovams pristatė 4G ryšio „WiMAX“ technologijos privalumus ir plėtros tendencijas, tinklo diegimo sprendimus, paslaugas ir produktus. AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pasidalijo „WiMAX“ tinklo diegimo ir 4G interneto MEZON paslaugų teikimo patirtimi.

Į renginį „Vilnius WiMAX event June 2010“ atvyko per 30 užsienio šalių delegatų, atstovaujančių Bulgarijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Makedonijos, Prancūzijos, Rumunijos, Saudo Arabijos, Slovakijos, Vokietijos ir kitų šalių telekomunikacijų įmonėms.

Telecentro generalinis direktorius Gediminas Stirbys, pasakodamas apie 4G interneto MEZON konkurencinę aplinką Lietuvoje, pabrėžė, kad pažangiosios „WiMAX“ technologijos internetas turi svarių privalumų ir randa savo vietą rinkoje. LR Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, šių metų pirmąjį ketvirtį kas ketvirtas naujas mūsų šalies interneto vartotojas rinkosi mobilųjį internetą MEZON.

„Tai, kad pasaulinio lygio kompanija „Intel“ inicijavo konferenciją Vilniuje, ir tai, kad Lietuvos patirtis naudojant „WiMAX“ technologiją sulaukė tokio didelio tarptautinio dėmesio, rodo išskirtinius mūsų šalies pasiekimus pažangiųjų ryšio technologijų diegimo srityje. Inovacijų diegimo kelias naudingas ne tik mūsų šalies gyventojams – naujųjų technologijų vartotojams, jis taip pat reikšmingas mūsų šaliai tarptautiniu mastu“, – sakė konferencijoje dalyvavęs ūkio viceministras Mindaugas Petrauskas.

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorius Aurimas Matulis pasidžiaugė, kad „Intel“ kompanija savo viziją apie pasaulinę „WiMAX“ technologijos raidą pristatė būtent Vilniuje ir pažymėjo, kad Telecentras sukūrė tarptautinį traukos centrą, kuriame ne tik šnekama apie tai, kas ateityje bus sukurta, –  čia galima realiai pamatyti ateities duomenų perdavimo belaides technologijas.

„Vien tai, kad į konferenciją atvyko tiek daug specialistų iš įvairių šalių ir domėjosi lietuvių patirtimi, yra didelis pasiekimas. Be to, ryšio operatorių atstovai atvyko ne iš smalsumo, o turėdami konkretų tikslą – pasisemti žinių, kurios gali būti naudingos jiems konkuruojant savo šalių rinkose. Lietuva tampa lydere mobiliųjų ryšio paslaugų srityje, o Telecentras rodo pavyzdį, kaip diegti ir naudoti 4G technologiją „WiMAX“, – tvirtino A. Matulis.

„Intel“ atstovo Centrinei ir Rytų Europai Krzysztofas Janickis teigimu, konferencija buvo sėkminga, o norinčių joje dalyvauti buvo netgi daugiau nei tikėtasi.

„Telecentras vienas pirmųjų įdiegė ir pradėjo naudoti 4G technologiją „WiMAX“ ir yra vienas iš lyderių Centrinėje ir Rytų Europoje, todėl interaktyvus paslaugos pristatymas ir galimybė patiems įsitikinti, kaip veikia 4G internetas MEZON, renginio dalyviams buvo neabejotinai naudinga“, – sakė K. Janickis.

Telecentras šiuo metu yra vienintelis mobilaus 4G ryšio operatorius Lietuvoje ir teikia sparčiausio mobiliojo interneto paslaugas rinkoje. Bendrovė pasauliniame „WiMAX“ forume dalyvauja nuo 2004 m., 4G mobiliojo interneto MEZON paslaugas pradėjo teikti Vilniuje 2009 m. kovą. Praėjusiais metais 4G internetas MEZON buvo apdovanotas „Inovatyvaus produkto“ prizu.

„WiMAX“ ryšio tinklai jau yra įdiegti 147 pasaulio šalyse, mobiliuoju 4G ryšiu gali naudotis daugiau nei 620 mln. planetos gyventojų, iš jų – 115 mln. Europos šalių gyventojų. Pasaulinis „WiMAX“ forumas prognozuoja, kad 2010 metų pabaigoje 4G ryšys „WiMAX“ bus prieinamas 800 mln. žmonių, o 2011 metų pabaigoje – vienam milijardui.


Šiame straipsnyje: wimanmezon

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių