Larry Page'as: Steve Jobso neapykanta „Android“ nebuvo tikra

Vienas iš korporacijos Google įkūrėjų ir dabartinis vykdomasis direktorius Larry Page nusprendė pasidalinti savo nuomone apie paieškos giganto ir jo konkurentų santykius. Larry Page teigimu, tie nesutarimai, kurie buvo tarp Steve Jobs ir Google, kai kalba pakrypdavo apie operacinę sistemą Android – tai ne kas kita, kaip tik „parodomasis spektaklis“.

„Aš manau, jog nesutarimai greičiausiai buvo tik šou. Per visą tą laiką tarp mūsų su Steve‘u Jobs‘u nebuvo jokių nemalonių santykių. Nesakyčiau, jog su juo praleidau per visus tuos metus praleidau daug laiko, tačiau mes vis tik kartais susitikdavome. Kažkada Steve‘as  man atsiuntė el. laišką, kuriame buvo parašyta: „Ei, norite susitikti ir pabendrauti?“ Tuomet aš atsakiau, kad būtinai atvažiuosiu. Mes labai gerai praleidome laiką. Jis jau tuomet sirgo, ir man buvo labai malonu, jog tokiu momentu jis norėjo su manimi susitikti. Mes daugiausia diskutavome apie, kaip valdyti kompaniją – jis turėjo ypatingų sugebėjimų įsigilinti į šio klausimo esmę“, – papasakojo L. Page‘as.

Google vykdomojo direktoriaus nuomone, Steve‘o Jobs‘o „įniršis“ buvo reikalinga tam, kad būtų galima stimuliuoti kompaniją Apple, jog ši dirbtų geriau. Daugelio kompanijų vadovybės mano, kad joms būtų naudinga turėti prieš save priešo vaizdinį. Tai leistų susitelkti ir nugalėti jį. „Nėra reikalo ieškoti priešininkų. Geriau ieškoti to, kas galėtų padaryti pasaulį geresniu“, – pranešė L. Page‘as.

Kiek Google vadovo pasakojimas yra tikras ir ar jis pilnai atspindi tuometinę situaciją, mums sunku pasakyti. Antra vertus, po tokių Larry Page‘o pareiškimų neiškentė Steve‘o Jobs‘o biografas Walter Isaacson. Pastarasis pareiškė, jog vieno iš Apple įkūrėjų neapykanta konkurentų platformai buvo akivaizdi ir visiškai nepadirbta.

W. Isaacson‘o teigimu, Jobs‘ui operacinė sistema Android ir kompanija Google buvo lygiai tas pats, kaip savo laiku Microsoft, kuri 9 dešimtmetyje „pavogė“ iš Apple jos operacinės sistemos grafinę sąsają. Būtent panašūs santykiai ir pastūmėjo Steve‘ą išsakyti tokius pagiežingus pareiškimus Google operacinės sistemos atžvilgiu, o kartu paskelbti karą, Jobs‘o teigimu, vogtam produktui.

S. Jobs‘ą pykdė ne tik tai, jog Google „pavogė“ iOS technologijas, tačiau ir tai, jog kompanija Google visa tai atidavė kitų išmaniųjų telefonų gamintojams, kad šie galėtų užkariauti mobilių įrenginių rinką. Ir ši pranašystė pamažu pildosi – bent jau JAV rinkoje Android užima kiek daugiau nei pusę mobilių įrenginių operacinių sistemų rinkos.

Vis tik W. Isaacson‘as mato tam tikrą atšilimą tarp Google ir Apple, kai pastarosios vadovo postą užėmė Tim‘as Cook‘as. Rašytojo manymu, karui tarp Android ir iOS greitai gali ateiti galas. Ir čia sunku pasakyti, apie kokią pabaigą kalba W. Isaacson‘as.

Galbūt logiška būtų kalbėti apie patentinių karų teismuose pabaigą tarp Apple ir Android stovyklos flagmano Samsung. Iš kitos pusės, tarp Apple ir Google tiesioginio viešo konflikto lyg ir nebuvo, taigi tiesiog nėra kam baigtis, nes niekas ir neprasidėjo. Matyt, greičiausiai kalbama apie kovos persikėlimą iš teismų į produktų ir paslaugų rinką (apie tai netiesiogiai užsimena ir patys teismų sprendimai). Ar tai įvyks, aišku, parodys tik ateitis. Juo labiau, kad ir Google, ir Apple vadovai jau visai kiti, tad ir Steve‘o Jobs‘o biografo nuomonė gali atspindėti daugiau praeitį, nei dabartį, o juo labiau – ateitį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių