KTU: kodėl verta rinktis IT studijas?

Kiekvienam abiturientui norisi pasirinkti tokias studijas, kurias baigęs būtų užtikrintas dėl ateities – turėtų patrauklų darbą, gautų gerą atlyginimą ir panašiai. Tačiau kaip išsirinkti?

Du patarimai čia tikrai praverstų:

• pasirinkti perspektyvią sritį;

• pasirinkti aukštąją mokyklą (kolegiją, universitetą), kuri ruošia gerus specialistus.
Mūsų nuomone, viena iš perspektyviausių sričių, kurios specialistai net ir sunkmečiu gyvena gan gerai, yra informacinių technologijų (IT) sritis.

Perspektyvus universitetas, solidžios studijos? Ko gero, seniausias IT srities specialistų ruošimo tradicijas Lietuvoje turi KTU Informatikos fakultetas (IF). Vadinasi, yra patikimas. Todėl apie jį šiandien ir kalbėsime.Nauja studijų programa –atsižvelgus į rinkos pokyčius

KTU Informatikos fakultete galima rinktis keturias bakalauro programas: informatikos, informatikos inžinerijos, žiniasklaidos informacinių technologijų ir informacinių sistemų. Informacinių sistemų programa – nauja. Ji bus pradėta įgyvendinti tik nuo 2010 m. rugsėjo.

Pasak KTU IF Informacinių sistemų katedros vedėjo prof. Rimanto Butlerio, kuruojančio šią programą, šiandien mūsų asmeninis ir profesinis gyvenimas neįsivaizduojamas be informacinių sistemų teikiamų paslaugų. „Naudodamiesi jomis mes bendraujame, taupome savo laiką: užsisakome keliones ar bilietus į renginius, perkame įvairias prekes, mokame mokesčius, – teigė profesorius. – Be to, elektroninės komercijos („Amazon“, „eBay“, „Google“, „E*Trade“), finansų, draudimo, nekilnojamojo turto, kelionių, medicinos ir švietimo – nė viena paslaugų industrija negali veikti be informacinių sistemų.“ Todėl fakulteto ir katedros vadovai nusprendė atsižvelgti į rinkoje vykstančius pokyčius ir pasiūlyti stojantiesiems aktualią programą. Ją pasirinkę studentai studijuos duomenų bazių ir verslo valdymo informacinių sistemų kūrimą, internetinių technologijų taikymą informacinėse sistemose, IT projektų valdymą ir kitus įdomius dalykus.

Jeigu siekiate naujovių – ši studijų programa kaip tik jums.

O gal jus labiau traukia su žiniasklaida susijusios studijos? 2009 m. rugsėjį į auditorijas rinkosi pirmieji žiniasklaidos informacinių technologijų studijų programos studentai. Minėta programa skirta ruošti specialistus, kurie galės dirbti žiniasklaidos (televizijos, radijo, leidybos, žiniatinklių kūrimo, reklamos ir kt.) ir multimedijų projektavimo firmose programuotojais ir architektais, garso ir vaizdo inžinieriais, grafikos programuotojais. Absolventai gebės atlikti ne tik technologines užduotis, bet supras ir svarbiausius turinio rengimo aspektus, išmanys vaizdo montavimo principus ir kita.

Informatikos ir informatikos inžinerijos specialistai fakultete ruošiami jau ne vienerius metus, dėl to šias studijų programas aprašysime labai trumpai.

Baigusieji informatikos studijų programą puikiai išmano kompiuterių techninę bei programinę įrangą, gali ne tik parinkti, bet ir kurti programas įvairiems praktiniams uždaviniams spręsti, Absolventai dirba bankų duomenų centrų ir serverių operacinių sistemų administratoriais, programuotojais, kompiuterių tinklų ir interneto projektuotojais, IT paslaugų vadovais, kuria interaktyvias interneto svetaines, geografines informacines sistemas, medicinos informacines sistemas.
Informatikos inžinerijos studijų programa suteikia žinių apie visų rūšių informacijos kilmę, struktūrą, funkcijas. Studentai perpranta programų ir sistemų analizės, funkcionavimo, projektavimo ir sintezės, sudėtingų projektų vadybos pagrindus, taiko C++, JAVA, MATLAB ir kitus objektinio programavimo ir projektavimo metodus realaus laiko įterptinėms sistemoms. Baigusieji šią studijų programą dirba kompiuterinių sistemų projektuotojais, programuotojais, administratoriais, skaitmeninės televizijos sistemų ir turinio sklaidos inžinieriais, skaitmeninių namų sistemų kūrėjais, kompiuterinių sistemų analitikais, informacinių ryšių technologijų konsultantais.

Pasirinkti paprasta

Pasiteiravome ir KTU Informatikos fakulteto studentų, ar sudėtinga jiems buvo pasirinkti, kur ir ką studijuoti?

Informatikos studijas pasirinkusi Jurgita patikino, kad mokykloje žinojo, ko nori. „Prieš stodama į universitetą žinojau, kad noriu programuoti. Kuo sudomino? Programuoti išmokau vidurinėje mokykloje. Tai buvo tarsi įveiktas iššūkis. Vėliau programavimas taip „užkabino“, kad nebegaliu sustoti“, – tikino mergina, dirbanti programuotoja.
Informatikos inžineriją studijuojantis Andrius teigė, kad programuoti moka visi, bet parašyti programas, kurios optimaliai tiktų kompiuteriui arba delniniam kompiuteriui – mažai kas sugeba: „Žinau, kad nesunkiai rasiu įdomų darbą, dėl to ir pasirinkau šias studijas. Be to, suviliojo studijų užsienyje galimybė. Fakultetas jau yra pasirašęs sutartį su Danijos Aalborgo universitetu ir patys geriausi studentai gali ten pagilinti savo žinias.“

Žiniasklaidos informacinių technologijų studento Vaidoto, planuojančio tapti trimatės animacijos kūrėju, nuomone, jo pasirinktos studijos nebus monotoniškos: „Nemėgstu besikartojančio darbo. Manau, kad kompiuterinės grafikos srityje kiekvienas darbas ar projektas bus naujas ir įdomus.“

„Mano tėvai nuolat kartodavo, kad būsiu medikė. Tačiau mane traukė fiziniai mokslai. Ir štai rezultatas – įstojau į informatiką. Sužinojusi apie medicinos informatikos specialybę, norėjau išsiaiškinti, kuo informatika gali būti naudinga medicinai. Apie kitų specialybių pasirinkimą net negalvojau. Mane visuomet traukė naujovės, be to, norėjau išsiskirti iš kitų, – tikino Viktorija, planuojanti tapti medicinos informacinių sistemų kūrėja. – Galite įsivaizduoti, kaip susidomi žmonės išgirdę, kad studijuoju medicinos informatikos specialybę.“

Apklausėme kelias dešimtis studentų, kurie nurodė daugybę svarių priežasčių, kodėl pasirinko studijas KTU Informatikos fakultete. Beje, didžioji dalis apklaustųjų patikino, jog yra ramūs dėl ateities.


Šiame straipsnyje: KTUstudijosinformatikaprofesija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių