KTU Informatikos fakulteto absolventai: sėkmės istorijos

Nedarbas. Ar visiems jis gresia? Jeigu esi jaunas, įgijęs universiteto diplomą, darbštus, galbūt vienas geriausių savo srityje, tuomet esi graibstomas darbdavių arba kuri savo verslą ir rūpiniesi jo plėtra.

Pamanysit, kad realybėje taip nebūna? Kalbinti KTU Informatikos fakulteto absolventai, informacinių technologijų srities įmonių „Edukacinės sistemos“, „Informacinių technologijų organizacija“ („iTo“) įkūrėjai, „Tetrada“ projektų vadovė ir individualia veikla užsiimantis pašnekovas tik patvirtino faktą, kad išsilavinimas duoda daug, bet dar daugiau lemia mūsų noras būti geriausiais savo srityje.

Taigi, pašnekovų teiraujamės, kaip sekasi išgyventi sunkmečio laikotarpiu, ar pakanka užsakymų, ar neapsiriko pasirinkdami studijas KTU Informatikos fakultete, kuo patrauklus darbas IT srityje.

Neužmirštami studijų metai

Pasak UAB „Tetrada“ projektų vadovės Lijanos Plečkaitytės-Zabulionienės, sunkmečiu rinka susitraukė Lietuvoje, bet ne užsienyje. Įmonės, kurioje dirba pašnekovė, didžioji dalis klientų yra iš Jungtinių Amerikos valstijų, Didžiosios Britanijos, Norvegijos ir kitų šalių, taigi užsakymų nemažėja, darbų taip pat.

Lijana atvirauja, KTU Informatiką pasirinko neatsitiktinai. „Mokykloje domėjausi tiksliaisiais mokslais, ir informatikos specialybė pasirodė tinkamas sprendimas. Tuo metu visi žinojo, kad geriausiai informatikai ruošiami KTU“, – tikino pašnekovė.

Nuo antro kurso mergina pradėjo dirbti su studijoms susijusį darbą, taigi dar labiau pagilino savo žinias: „Studijų metais po paskaitų lėkdavau į vieną mokymo centrą, kuriame dirbau programavimo dėstytoja. Įgijusi aukštojo mokslo diplomą iš karto pradėjau dirbti dabartinėje darbovietėje – UAB „Tetrada“. Iš pradžių buvau programuotoja, vėliau įmonė pasiūlė naujas pareigas – projektų vadovės.“ Merginos atstovaujama įmonė kuria elektronines parduotuves: „Siūlome parduotuvės dizainą, elektroninės komercijos ir mokėjimo sistemų integraciją bei diegimą, palaikome sistemų gyvybingumą. Turime savo sukurtą el. komercijos sistemą GigaCart.“

„Ar džiaugiuosi pasirinkusi informatikos specialybę KTU? Vienareikšmiškai taip! Tai ne tik žinios, egzaminai ar bemiegės naktys, bet ir nauji draugai, naujos pažintys, – dalinosi prisiminimais pašnekovė. – Mano profesija man leidžia dirbti bet kur ir bet kada – galiu keliauti ir dirbti vienu metu, svarbu, kad veiktų internetas. Galiu pasidaryti pertraukėlę tarp darbų ir užsiimti savo mėgstama veikla. Pavyzdžiui, vasarą dažnai lankausi golfo aikštyne: dirbu ir mokausi žaisti.“

„Pragyvename iš savo verslo“

Prieš porą metų įmonę „Edukacinės sistemos“ įkūrę du KTU Informatikos fakulteto studentai Mantas Kavaliauskas ir Mantas Radvila šį birželį gavo aukštojo mokslo baigimo diplomus. Vaikinai patikina, kad nereikėjo dėti daug pastangų, kad suderintų studijas ir darbą nuosavoje įmonėje. Ir viena, ir kita veikla teikė daug malonumo, todėl nebuvo sunku. „Jau pragyvename iš savo verslo, o užsakymų gauname tiek, kad kartais tenka ir naktimis padirbėti, – teigė vaikinai ir pridūrė. – Būdami vaikai planavome, kad dirbsime kartu tokį darbą, kuris bus įdomus ir patiks mums abiem, taigi šią svajonę įgyvendinome.“

UAB „Edukacinės sistemos“ kuria edukacinius žaidimus vaikams. Pripažinimo jau sulaukė projektai Mokinukai.lt, „Skaičių miestelis“, „Linksma kalba“, ElektroMagija.lt, „Eko-miestas“. Šiais metais Kauno technologijos universiteto jaunųjų mokslininkų darbų parodoje-konkurse „Technorama 2010“ vaikinai laimėjo pagrindinį prizą už mokomąjį internetinį strateginį žaidimą „Ekomiestas“.

M. Kavaliauskas ir M. Radvila neslepia, kad studijuoti informatiką norėjo nuo pat mažens: „Penktoje klasėje jau nemažai žinojome apie šią sritį ir sukūrėme pirmąjį kompiuterinį žaidimą. Vėliau pradėjome lankyti KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklą, kuri ir atvėrė kelią į informatiką. Be to, gyvename Kaune, universiteto dėstytojai jau buvo pažįstami, informatikos studijos KTU Informatikos fakultete, palyginus su kitais Lietuvos universitetais, yra tikrai aukšto lygio. Taigi pasirinkome KTU.“

„Dirbu sau ir savo malonumui“

IT projektų vadovas Algirdas Noreika teigia, kad šiuo metu dirba tik sau ir savo malonumui: „Stengiuosi dirbti tai, kas labiausiai patinka ir iš ko galima užsidirbti. Gyvename tik vieną kartą, todėl gaila būtų aukoti gyvenimą darbui, kurio nemėgsti.“

Vaikinas į KTU Informatikos fakultetą įstojo baigęs bakalauro studijas Telekomunikacijų ir elektronikos fakultete: „Informatika mane visada labai domino savo dinamiškumu ir galimybėmis, todėl magistrantūrą baigiau KTU Informatikos fakultete“.

Šiuo metu pašnekovas užsiima individualia veikla, kuri daugiausia apima darbą internete. „Kuriu el. produktus, teikiu elektronines paslaugas ir pardavinėju jas internete. Kartais kuriu svetaines, bet tai dažniausiai pavieniai užsakymai, – pasakojo A. Noreika. – Dar nė karto neteko ieškoti užsakymų pačiam arba naršyti po darbo skelbimus. Stengiuosi, kad viskas, ką darau, klientui būtų idealu, tuomet užsakymų ieškoti nebereikia. Žmonės mėgsta pasipasakoti vieni kitiems, vieni per kitus susižino ir kreipiasi į mane.“

Pasak pašnekovo, vienas pagrindinių jo darbo privalumų yra mobilumas. Galima dirbti nors ir Šiaurės ašigalyje ar Afrikos džiunglėse, svarbu, kad ten būtų elektros lizdas ir veiktų internetas. Užsakovas gali būti iš bet kurios pasaulio šalies: Europos, Amerikos, Australijos, Azijos ar Afrikos, – įsitikinęs A. Noreika. – Internete atsiveria plati rinka. Nors konkurencija yra didelė, bet teikiant kokybišką paslaugą ar produktą nesudėtinga surasti pirkėjų. Tačiau toks darbas turi ir trūkumų: tenka dirbti 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę.“

Pašnekovo nuomone, universitetas labai praplėtė jo akiratį ir pakeitė požiūrį į gyvenimą: „Šis visapusiškumas leidžia lengviau prisitaikyti prie pakitusių rinkos sąlygų, žvelgti į pasaulį pro skirtingas prizmes ir tokiu būdu kurti kažką naujo.“

Šiuo metu pašnekovas daug laiko investuoja į vieną iš savo pomėgių – kompiuterinės grafikos projektą cgex.lt.

Draugai paskatino įkurti įmonę

Įmonės „Informacinių technologijų organizacija“ („iTo“) įkūrėjas, akcininkas ir direktorius Paulius Lazauskas šiemet baigė magistro studijas KTU Informatikos fakultete. Pašnekovo baigiamasis darbas „Telekonferencijų sistema nuotoliniam mokymui“, kurį rengė kartu su kolegomis, įvertintas puikiai. Be to, minėtas darbas KTU jaunųjų mokslininkų darbų parodoje-konkurse „Technorama 2010“ pelnė pirmąją vietą.

Paulius neslepia, kad būtent bakalauro studijų metais sutikti draugai paskatino jį kurti įmonę, kuri sėkmingai dirba ir sparčiai plečiasi: „Į verslą iš pradžių buvo įtrauktas vienas, vėliau kitas grupės draugas. Taip ir išaugome.“

Šiuo metu svarbiausia įmonės „iTo“ veiklos kryptis – IT paslaugų nuoma. „Užsakymų gauname iš įvairių įmonių: vykdome IT projektus, mokomės atpažinti ir spręsti įvairias problemas, taigi įgyjame daug patirties ir po truputį mūsų darbas tampa vis profesionalesnis, – teigė P. Lazauskas. – Įmonės darbuotojams tenka suprojektuoti, suprogramuoti ir vaizdžiai pateikti užsakovų idėjas. Jeigu reikia, teikiame profesionalias konsultacijas.“ Beje, šiuo metu visi įmonėje „iTo“ dirbantys programuotojai yra baigę KTU Informatikos fakultetą. „Esu labai patenkintas darbuotojų žiniomis“, – patikino Paulius.

Visi pašnekovai vieningai tvirtino, kad sunkmetis jų negąsdina, nes dirba tai, ką geriausiai išmano ir kas teikia daugiausia pasitenkinimo. Kaip rasti tokį darbą, kuris teiktų malonumo, išdavė P. Lazauskas: „Sėkmė ir pasirinktas gyvenimo kelias priklauso nuo kiekvieno mūsų tvirto apsisprendimo ir žinojimo, ko norime, tuomet užsibrėžto tikslo siekiame tiesiausiu keliu.“

Taigi, pirmiausiai pagalvokite, ką norite gyvenime pasiekti ir eikite link tikslo drąsiai!


Šiame straipsnyje: KTUinformatikaspecialybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių