KTU absolventas pristatė knygą apie Kauno rotušę

Antradienį Kauno rotušėje buvo pristatyta Kauno technologijos universiteto absolvento restauratoriaus Rimanto Šermukšnio knyga „Kauno Rotušė 1542–2010“.

Tai jau antroji šio autoriaus knyga. Pirmoji – „Palikę pėdsakus“ – tai prisiminimai apie restauratorius.

Naujoji R. Šermukšnio knyga įamžina brangiausio kauniečiams pastato - Rotušės - restauravimą, vykusį beveik prieš 4 dešimtmečius. Leidinyje surinkti Rotušės istorijos faktai, brėžiniai, piešiniai, atvirukai, fotografijos, dokumentai nuo seniausių laikų iki dabarties.

„1954 m. įstojau į Kauno politechnikos institutą (dabar KTU) ir apsilankiau Rotušėje, nes čia buvo įsikūręs instituto Statybos fakultetas. Pakerėjo šio pastato grožis. Baigęs mokslus pradėjau dirbti, didelė dalis darbų susijusi su paveldu. 1969–1973 m. prisidėjau prie Baltosios gulbės rekonstrukcijos ir atstatymo darbų. Pastatas buvo suskilęs, krito tinkas. Rūsiai buvo visiškai užpilti (gal dėl potvynių). Viską reikėjo atkurti, parodyti ne tik institute įgytas žinias, bet ir išmonę, o apie techniką, kuri yra dabar, galėjome tik svajoti“, – pasakojo knygos autorius R. Šermukšnis.

Architektas Žybartas Simonaitis pažymėjo, kad jis ir kurso draugai Kauno politechnikos institute buvo pirmoji urbanistų laida.

„Apie restauratorių darbus nieko neišmanėme. Buvo toks jausmas, kad esame įmesti į balą. Studijavome tuo metu esamą mokslinę literatūrą, naudojomės Bičiūno knyga. Stengėmės ir atrodo, kad pastangos nenuėjo veltui. Radome Gėdos stulpo pamatus. Ko gero, šį stulpą reikėtų atkurti“, - sakė Ž. Simonaitis.

Kur dabar stovi paminklas tautos dainiui Maironiui, buvo degalinė, netoliese – arklidės.
Buvęs Rotušės vaizdas atsispindi nuotraukose. Knyga gausiai iliustruota. Daugelis nuotraukų yra paties autoriaus. Prie knygos išleidimo prisidėjo ir autoriaus žmona Irena.

Susirinkusiems į renginį buvo labai įdomu pasiklausyti jau praeityje skęstančių įvykių ir pastangų detalių. Jos pateko į knygą, todėl ji bus įdomi visiems, besidomintiems Kauno simboliu, restauravimo darbais ir miesto istorija. Ši knyga yra puikus pavyzdys, kaip reikia saugoti paveldo objektus.

Dabar Rotušė yra reprezentacinis Kauno pastatas, tarnaujantis visuomenei. Čia priimamai karaliai, ambasadoriai, patys garbingiausi miesto svečiai. Rotušėje pagerbiami miestui nusipelnę asmenys, vyksta labdaros vakarai, koncertai, knygų pristatymai. Sovietiniais laikais čia įkurtas Civilinės metrikacijos biuras.

„Dėkoju knygos autoriui ir visiems pagalbininkams. Džiaugiamės, kad Rotušė restauratorių ir daugelio žmonių pastangų dėka išliko. Įvairūs darbai, praeities faktai atsispindi Rimanto Šermukšnio knygoje, kuri pareikalavo daug darbo ir pastangų“, - sakė Kauno mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas Algimantas Kurlavičius.

Knygos autoriui Rimantui Šermukšniui, architektui Žybartui Simonaičiui, UAB „Restauracija“ direktoriui Kęstučiui Vaikšnorui ir Dizaino leidybos UAB „Kopa" projekto vadovei Aurelijai Kubiliūtei miesto mero pavaduotojas Algimantas Kurlavičius įteikė padėkos raštus.

Padėkota ir įstaigoms, įmonėms, asmenims – visiems, kas skyrė lėšų knygos leidybai. Buvo ir tokių, kurie nenorėjo būti žinomi, tačiau sakė: „išleisti tokią knygą būtina, todėl iš paskutiniųjų skiriame tiek lėšų, kiek galim“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių