Kaune parengti specialistai graibstomi visais laikais

Abiturientams nebūtina belstis į tolimas šalis ir leisti daugybės pinigų. Tapti genialiais išradėjais, vadybos virtuozais, nagingais meistrais jie gali ir Kaune, garsėjančiame europinio lygio studijomis.

Rytų Europoje nedaug rasime tokių miestų kaip Kaunas, kuris, nebūdamas sostine, pasižymi tokia gausa aukštųjų mokyklų ir profesinio rengimo centrų. Šiais metais vidurinį išsilavinimą įgijusiems apie 6500 Kauno abiturientų, norinčių mokytis ir pasirengti savarankiškam gyvenimui, tikrai nebūtina išvykti iš gimtojo miesto.

Juolab, kad Kauno universitetai ir aukštosios mokyklos tapo patrauklios ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių studentams. O profesinių mokyklų parengti kvalifikuoti specialistai turi daug galimybių pelnyti sotesnį kąsnį net krizės sąlygomis. Gerai parengi specialistai su žiburiu ieškomi net šiais laikais, kai siautėja bedarbystė.

Vykdo unikalų projektą

Kauno technologijos universitetas (KTU) – viena iš didžiausių technologinių aukštųjų mokyklų Baltijos šalyse. Jau keli dešimtmečiai KTU vadinama Lietuvos inžinierių kalve. Iš tiesų, dauguma naujų technologijų išradėjų, gamybos, verslo vadovų vienaip ar kitaip susiję su šia Kauno aukštąja mokykla.

Vis tik KTU nėra siaura technologijos mokslų krypties mokymo įstaiga – per 20 nepriklausomybės metų ji tapo klasikinio tipo universitetu, kuriame plėtojami fiziniai, biomedicinos, socialiniai, humanitariniai mokslai ir menai.

Žinoma, naujausios technologijos, techninė kūryba, mokslo atradimų sanglauda su verslu yra pagrindinė universiteto vizitinė kortelė. Šiais metais universitetas kartu su projekto partnerėmis verslo įmonėmis  įgyvendina 140 mln. Lt vertės unikalius integruoto mokslo, studijų ir verslo slėnio „Santaka“ projektus.

Čia studentai kartu su mokslininkais, verslo įmonių atstovais studijų metu įgytas teorines žinias galės taikyti kurdami mokslo produktus moderniose, naujausia įranga aprūpintose laboratorijose. KTU Informatikos fakulteto III kurso studentas Tomas Dabašinskas su draugais jau sukūrė programą robotui, reikalingam mokslo tyrinėjimų tikslams realizuoti. T. Dabašinskas sakė studijas universitete labiausiai vertinantis todėl, kad čia yra daug galimybių ir erdvės pasireikšti kūrybinei iniciatyvai.

„Esu trečiakursis, bet jau dabar matau būsimo darbo praktinius kontūrus“, – teigė programavimą studijuojantis jaunuolis.

Daugėja studijų programų

„Mūsų universitetas išsiskiria itin glaudžiais ryšiais su užsienio ir Lietuvos pramone, tarptautinių projektų, tyrimų gausa. Ekonominiai pokyčiai skatina kurti naują visuomenę, kurios pagrindas – originalios idėjos ir žinios. Įvertinę šiandieninės darbo rinkos poreikius nuolatos atnaujiname ir kuriame naujas studijų programas“, – sakė KTU rektorius prof. Raimundas Šiaučiūnas.

KTU nuo 2010 metų rugsėjo pradeda septynias naujas pirmosios pakopos studijų programas: atsinaujinančiosios energetikos, biomedicininės elektronikos, gamybos inžinerijos ir technologijų, informacinių sistemų, finansų, viešojo sektoriaus ekonomikos ir lyderystės.

Universitetas taip pat sudaro geras sąlygas tęsti studijas užsienyje – pagal „Erasmus“ mainų programą į Vakarų šalių universitetus pernai ir šiemet išvyko 180 studentų. Universitetas šiais metais paskelbtame 8 tūkst. geriausių pasaulio universitetų reitinge tarp Lietuvos universitetų  užėmė aukščiausią vietą.


Šiame straipsnyje: KTUstudijosinformatikaprofesija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių