Katastrofų keliu: smūginė Žemės evoliucija

Kaip byloja naujausi geofizikos tyrimų rezultatai, įvairiausi kosminės kilmės incidentai ir susidūrimai turėjo didžiulės įtakos mūsų planetos vystymuisi. Jei ne tos katastrofos, mes dabar gyventume visiškai kitokiame pasaulyje. Jei apskritai gyventume.

Dar maždaug prieš šimtą metų buvo atskleista, jog Žemė savo sudėtimi yra artima chondritams – daug silicio turinčių meteoritų atmainai (kartais tokie meteoritai vadinami „planetų gamybos proceso liekanomis“). Chondritai – nuolaužos, Saulės sistemos „vaikystėje“ susidariusios iš to paties dulkių-dujų debesies, iš kurio susiformavo ir visa Saulės sistema. Chondritai yra dažniausias Žemėn krintančių meteoritų tipas. Jų daugiausiai aptinkama ir Asteroidų žiede.

Tiesa, chondritų ir žemės paviršiaus mineralų sudėtys skiriasi. Nors, bendrai paėmus, jos laikomos panašiomis, išorinio planetos sluoksnio sudėties skirtumus kompensuoja Žemės gelmėse ir branduolyje glūdintys medžiagos klodai. Pavyzdžiui, samario ir neodimio santykis Žemės vulkaniniuose sluoksniuose yra didesnis nei chondrituose. Tai geologus paskatino susimąstyti ir suformuluoti hipotezę apie tai, jog giliau Žemės gelmėse, netoli ribos tarp mantijos ir plutos, esama medžiagos, kurioje samario ir neodimio santykis yra mažesnis negu chondrituose.

Tiesa, jei tokie „slapti rezervuarai“ egzistuoja, jie turėtų sąveikauti su karštais mantijos srautais, prasidedančiais arčiau planetos branduolio ir kylančiais aukštyn. Skaičiavimų rezultatai rodo, jog pagrindinių cheminių elementų „slaptų telkinių“, kuriems gresia radioaktyvus skilimas (pvz., urano, torio), didžioji dalis (iki 40 proc. viso jų skaičiaus) turėtų koncentruotis giliai mantijoje. Irdami jie įkaitina terpę, o tai ir generuoja aukštyn kylančius mantijos srautus. Bėda ta, jog tie srautai neša mažiau kaip 50 proc. energijos, nei jos galėtų būti, jei ši hipotezė būtų teisinga.

„Slaptųjų rezervuarų“, kurie minimi daugelyje „chondritinių“ hipotezių, paprasčiausiai nėra“, - įsitikinęs geofizikos profesorius iš Australijos nacionalinio universiteto Janas Kempbelas (Ian Campbell).

Nemaža dalis mokslininkų šiandien yra linkę manyti, jog Žemės ir chondritų sudėčių panašumas buvo tiesiog pervertintas. Dėl bendros jų kilmės neabejojama. Tačiau vėliau planetos ir meteoritų raidos keliai išsiskyrė. Tuo ir galima paaiškinti jų sudėčių skirtumus. Per milijardus metų Žemė neteko vienų cheminių elementų ir sukaupė kitų – dėl neretų susidūrimų su kitais kosminiais kūnais.

Žemė susiformavo iš tarpusavyje besidaužiusių vis stambesnių kosminių objektų. Tada, kai proplaneta įgijo pakankamą dydį, jos išsilydžiusi medžiaga pradėjo skaidytis, formuodama ploną išorinę bazalto plutą, kurioje gausu tam tikrų elementų (taip pat ir urano, torio, kalio).

Anot J. Kempbelo, dėl dažnų susidūrimų su kosminiais kūnais, sluoksnis gerokai pakito. Galiausiai toji „kolizinė erozija“ pradangino ir tam tikrus paviršiuje buvusius cheminius elementus.

„Manome, jog taip formavosi visos planetos, - tvirtina J. Kempbelas. – Dėl tos pačios priežasties skiriasi ir planetų sudėtis.“NAUJAUSI KOMENTARAI

liude

liude portretas
kokia visatos galybė

nugis

nugis portretas
Pasak tikinčių žydiškomis pasakomis (Biblija), viskas vyksta dievulio valia. " Net plaukas be Dievo žinios nenukris" , - skelbia Biblija... Dabar pilna "mokslininkų", tvirtinančių, jog dievulis įsikūręs kažkur Paukščių tako centre, arba, kad pasaulio pabaiga jau buvusi 1945, arba 2000 m. Taip per TV tvirtino vienas FILOSOFIJOS IR TEOLOGIJOS mokslų profesorius. Mes, matote, dievulio buvome nepastebimai perkelti ant "Žemės atspindžio". Kad jokio dievo nėra, tvirtina VISI RIMTI ASTRONOMAI, FIZIKAI, BIOLOGAI, VISI, PRIPAŽĮSTANTYS EVOLIUCIJOS TEORIJĄ. Išvardinti dienos neužtektų. Nepaisant to, kunigai vis pliurpia apie dangaus karalystę... Kur ta Dangaus karalystė??? Dabar žinome, kad mūsų Saulės sistema - tik mažytė kruopelytė mūsų galaktikoje - Paukščių Take. Tik viena gana maža, nutolusi į gigantiško žvaigždžių sambūrio pakraštį, sistema tarp milijardų. Šviesa 300.000 km/sek. greičiu nuo Mėnulio iki Žemės skrieja beveik 1,5 sek., nuo Saulės iki Žemės – apie 8 min. nuo vieno Galaktikos krašto iki kito - 85.000 metų(šviesmečių). Tokių galaktikų kosminėje erdvėje - apie 100 MILIJARDŲ. Artimiausia nuo mūsų nutolusi virš MILIJONO šviesmečių. Taigi, žiūrėdami pro teleskopą į ją, matome tai, kas buvo prieš MILIJONĄ metų, ir nežinia, ar dabar ji ten dar yra. Matomas danguje žvaigždžių reginys yra tik optinis miražas, šviesos šauksmas iš tolimiausios praeities bedugnės. Kažkaip šitoje bedugnėje neįžvelgiu vietos kokiam nors DIEVUI... Net rimti teologai tuo netiki. Prancūzų filosofas-teologas P. T. de Šardenas pasakė: "Tikėjimo krizė neišvengiama. Kas bent kartą gyvenime sugebėjo suvokti Visatą, sudarytą iš už tūkstančių šviesmečių nutolusių galaktikų, negalėjo nesuabejoti religiniais teiginiais". Čikagos universiteteo profesoriaus teologo J. Sitlerio nuomonė: "Jeigu žmogaus protas suvokia galaktikas ir Visatą, toks žmogus negali tikėti į Jėzų, kurio pasaulis baigėsi Palestinoje“.

Liudvikas

Liudvikas portretas
Laba visiems. Tikriausiai dar iš fizikos žinome, kad niekas iš nieko neatsiranda. Mažiausiai, kad kas nors atsirastu, turėjo buti JĖGA.Jug iž jėgos viskas ir susideda. Suskaldyk atomą ir išsiskirs jėga. Taip jėga iš niekur nesiima, Ji turi būti. Ir Inai yra Dievas. Kitaip sakant Jo Žodis. Nes Jis Žoždiu viską sukūrė. Štai ir visos gudrybės ir visi atsakymai. Jug taip viskas paprasta ir aižku. Dievas yra ir Isai yra geras. Ateina jug ir Velykų žventė. Tai Dievo sūnaus Jėzaus Kristaus prisikėlimo iž numirusiu šventė, kai trečia diena po mirties ant kryžiaus prisikėlė. Jis mirė už mūsų nuodėmes, kad tikėdami į Jį papultume pas savo Kūrėją, kuris mus pamilo dar prieš kurdamas. Nes Isai yra tobulas ir Jo meilė tobula. Nefantazuokime visokiais išvedžiojimais apie viisatą ir jos sukurimą, bet atiduokime savo gyvenimus mūsų gelbėtojui Jėzui Kristui. Linksmų Prisikėlimo žvenčių.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių