„Imagine Cup“ – studentų komandų iš Azijos triumfas

Praėjusią savaitę Lenkijos sostinėje Varšuvoje įvyko „Microsoft“ rengiamo didžiausio pasaulinio studentų turnyro „Imagine Cup 2010“ finalas.

Tarptautiniame turnyre dalyvavo 400 finalininkų, atrinktų iš daugiau nei 325 tūkst. dalyvių iš daugiau nei 100 pasaulio šalių.

Iš Centrinės ir Rytų Europos komandų aukščiausius titulus pelnė Serbijos komanda „TFZR“ ir Rusijos „MCPU“ komanda. Šios komandos užėmė antrąsias vietas programinės įrangos ir įdėtinių sistemų kūrimo kategorijose. Šiais metais „Imagine Cup“ turnyre dalyvavusi lietuvių studentų komanda iš VGTU buvo sėkmingai įkopusi į antrąjį turą, tačiau teisės dalyvauti finale neiškovojo. Prieš keletą metų lietuvių komandos buvo pelniusios turnyre pirmąją ir antrąją vietas.

Ypač sėkmingai rytų Europos šalys pasirodė kovoje dėl „Windows Internet Explorer 8“ apdovanojimo. Lenkų komanda „Rhea“ užėmė pirmąją vietą, o dar keturios komandos iš Lenkijos ir viena iš Rusijos pateko į geriausiųjų šešetuką. Komanda „Rhea“ taip pat užėmė antrąją vietą ir „Naujosios kartos žiniatinklio“ apdovanojimo kategorijoje.

„Imagine Cup“ yra svarbiausias pasaulyje informacinių technologijų konkursas, suteikiantis viso pasaulio studentams galimybę prisidėti prie opiausių planetos problemų sprendimo, pasitelkiant kūrybiškumą ir technologijas. Šio konkurso metu studentai turi galimybę ne tik įgyvendinti savo idėjas, bet ir pasivaržyti dėl vertingų piniginių prizų. Idėjų įgyvendinimui studentai naudojo „Microsoft“ programinę įrangą, o projektai turėjo padėti išspręsti konkrečias pasaulines ligų, švietimo, aplinkosaugos, vaikų mirtingumo ar kitas problemas.
„Kurdami įmantrius technologinius projektus studentai dar kartą įrodė, jog esant įkvėpimui ir norui įgyvendinti idėjas, galima sukurti neįtikėtinus dalykus, - teigė Jean-Philippe Courtois, „Microsoft International“ prezidentas. – Mes visi galime didžiuotis šių studentų darbais, nes jie, spręsdami svarbias problemas, kuria geresnį pasaulį. Šių jaunuolių užsidegimas kurti kartu su informacinėmis technologijomis turės įtakos mūsų visų ateičiai“.

Finalistai rungėsi 6 kategorijose
„Imagine Cup 2010“ finale dalyvavo 400 studentų, kurie atstovavo 113 komandų iš 70 pasaulio šalių. Studentai rungtyniavo „programinės įrangos“, „įdėtinių sistemų“, „žaidimų kūrimo“, „vaizdo montažo“ ir „IT iššūkio“ kategorijose. Be šių kategorijų buvo paskirti ir papildomi apdovanojimai: „2020-ųjų vizija“ (angl. „Envisioning 2020“), „Sąveikumas“ (angl. „Interoperability“), „Windows Internet Explorer 8“, „Naujos kartos žiniatinklis“ (angl. „Next Generation Web“), „Touch & Tablet Accessibility“ ir „Windows Phone 7“ (angl. „Windows Phone 7 „Rockstar“) kategorijose.

Kitų metų finalas - Niujorke

Šių metų „Imagine Cup“ finalo metu „Microsoft“ taip pat paskelbė, kad „Imagine Cup 2011“ finalas vyks Niujorke, JAV finansų ir naujųjų technologijų centre. Tai bus pirmas kartas, kai renginys vyks JAV. Daugiau informacijos apie „Imagine Cup 2011“ galima rasti adresu http://www.imaginecup.com. Studentai kitų metų turnyrui gali registruotis jau dabar.

Komanda iš Lietuvos planuoja dalyvauti ir kitąmet

Šiemet „Imagine Cup“ turnyre dalyvavo ir lietuvių komanda iš VGTU. Lietuviai sėkmingai įkopė į antrąjį turą, tačiau suklupo pusfinalyje ir į Lenkijoje vykusį finalą nepateko. „Šis konkursas – tai puiki galimybė pasireikšti idėjų ir noro kurti turintiems studentams.
Dalyvavimas šiame konkurse buvo tarsi žvalgyba prieš kitąmet vyksiantį konkursą, kuriame būtinai vėl dalyvausime. Norintiems dalyvauti kitų metų turnyre patarčiau pradėti ruoštis jau dabar, nes laiko visuomet pritrūksta,“ – pasakojo lietuvių komandos lyderis Tomas Fedosejev.

Lietuvių komanda šiais metais kūrė produktą, kuris realiu laiku gali išmatuoti oro taršą kelyje ir sukurti užterštumo žemėlapį. „Nežadame sustoti ir savo projektą toliau vystome – šiuo metu ieškome investuotojų, kurie norėtų prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo. Šis įrenginys galėtų būti naudingas už taršą atsakingoms valstybinėms institucijoms. Papildomų funkcijų vystymas padėtų produktą padaryti patrauklesnį, pavyzdžiui, viena taksi firma domėjosi galimybėmis sekti automobilį, nustatyti jo buvimo vietą ir ar automobilis veža keleivius,“ – sakė T. Fedosejev.

Lietuviai pelnė aukščiausius apdovanojimus ankstesniais metais

Nors šiemet lietuvių komandai prasibrauti į finalą nepavyko, mūsų šalies studentai yra nugalėję „Imagine Cup“ turnyre, kuris vyksta jau aštuntus metus. 2005 metais Trimatės grafikos kūrimo kategorijoje nugalėjo studentų komanda iš Lietuvos, turnyrui pateikusi filmą „In.out.side:The shell“, skirtą pavaizduoti ribų tarp individo ir jį supančio pasaulio mažinimą. Ši lietuvių komanda 2004 metų „Imagine Cup“ turnyre buvo pelniusi antrąją vietą.

„Norint laimėti šį turnyrą reikia turėti gerą idėją, bet ne mažiau svarbu daug dirbti ją įgyvendinant, – teigia Aras Pranckevičius, 2005 metais laimėjusios komandos lyderis. – Patarčiau kiekvienam studentui išbandyti jėgas „Imagine Cup“ turnyre, nes šio pasaulinio lygio konkurso metu studentai gali įgyti vertingos patirties bendraudami su kitų šalių studentais, pasisemti naujų idėjų, žinių ir įspūdžių bei užmegzti būsimai karjerai naudingus kontaktus.“

„Imagine Cup 2010“ turnyro finalo rezultatai:

Programinės įrangos kūrimas
Pirma vieta: komanda „Skeek“, Tailandas
Antra vieta: komanda „TFZR“, Serbia
Trečia vieta: komanda „OneBeep“, Naujoji Zelandija

Įdėtinių sistemų kūrimas
Pirma vieta: komanda „SmarterMe“, Taivanas
Antra vieta: komanda „MCPU“, Rusija
Trečia vieta: komanda „GERAS“, Prancūzija

Žaidimo kūrimas
Pirma vieta: komanda „By Implication“, Filipinai
Antra vieta: komanda „NomNom Productions“, Belgija
Trečia vieta: komanda „Gears Studio“, Prancūzija

IT iššūkis
Pirma vieta: WeiQiu Wen, Kinija
Antra vieta: Miklos Cari Sivila, Bolivija
Trečia vieta: Zhengbin Hu, Singapūras

Vaizdo montažas
Pirma vieta: komanda „Mirror Vita“, Taivanas
Antra vieta: komanda „Dreaming Spirits“, Saudo Arabija
Trečia vieta: komanda „Woolgathering“, Singapūras

Apdovanojimai už pasiekimus

„2020-ųjų vizija“. Studentai turėjo įspėti, kaip technologijos pakeis žmonių gyvenimą 2020 metais.

Pirma vieta: komanda „Jigga-Dongxi“, Taivanas
Antra vieta: komanda „KOLA“, Indija
Trečia vieta: komanda „Target Locked“, Indija

„Sąveikos“ apdovanojimas, skirtas už programą, kuri geriausiai suderino „Microsoft“ technologijas su kitomis ir nauju būdu susaistė žmones, duomenis ar skirtingas sistemas.
Pirma vieta: komanda „Xormis“, Jamaika
Antra vieta: komanda „Uptiva Dreams IT“, Brazilija
Trečia vieta: komanda „Chandradimuka“, Indonezija

„Naujos kartos žiniatinklis“. Šis apdovanojimas skirtas už geriausiai atviro kodo žiniatinklio aplikacijos autoriams. Jas studentai kūrė naudodami modernias „Microsoft“ programas: „Silverlight“ arba „ASP.NET“.
Pirma vieta: komanda „Wanna Be Alice“, Korėja
Antra vieta: komanda „Rhea“, Lenkija
Trečia vieta: komanda „Samba Samba“, Brazilija

„Touch & Tablet Accessibility“ apdovanojimas. Šio apdovanojimo tikslas – sukurti naują mokymo programą, kuri būtų paremta „Touch & Tablet“  technologija ir praplėstų vartotojo bendravimo su kompiuteriu galimybes.
Pirma vieta: komanda „Team Note-Taker“, JAV
Antra vieta: komanda „OneView“, JAV

„Windows Phone 7 Rockstar“ apdovanojimas. Komandos kūrė programas „Windows 7“ operacinę sistemą turintiems mobiliesiems telefonams, naudodami „Silverlight” arba XNA sistemą. Programos vertintos už originalumą, išvaizdą, patrauklumą vidutiniam vartotojui ir mobiliųjų funkcijų naudojimą.
Pirma vieta: komanda „Beastware“, JAV
Antra vieta: komanda „Tselina“, Indonezija
Trečia vieta: komanda „Hypo Team“, Malaizija

„Windows Internet Explorer 8” apdovanojimas buvo skirtas už aplikacijos sukūrimą, kuri derindama „Web Slices“ (informacijos santraukas), papildukus (angl. accelerators) ir ieškos programas (angl. search providers), palengvina naudojimąsi internetu.
Pirma vieta: komanda „Rhea“, Lenkija
Antra vieta: komanda „LittleRitle“, Lenkija
Trečia vieta: komanda „CieszakTeam“, Lenkija
Ketvirta vieta: komanda „Invention Task Force“, Lenkija
Penkta vieta: komanda „Samba Samba“, Brazilija
Šešta vieta: komanda „BigTurtle“, Rusija


Šiame straipsnyje: imagine cupMicrosoft

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kuo nustebins „Mokslo sala“?
  Kuo nustebins „Mokslo sala“?

  Praėjusį ketvirtadienį iš penkių senojo žemyno valstybių atvykę profesionalai padėjo stiprius pamatus Kaune planuojamo mokslo populiarinimo centro koncepcijos sukūrimui. Intensyvią sesiją Kaune surengę mokslo centrų ekspertai galutinius sav...

  5
 • „Facebook“ griežtina kovą su propaganda
  „Facebook“ griežtina kovą su propaganda

  „Facebook“ ketvirtadienį pranešė griežtinantis saugumą, siekiant atremti vyriausybių ir kitų subjektų pastangas skleisti dezinformaciją ar manipuliuoti diskusijomis dėl politinių priežasčių. ...

  3
 • NASA erdvėlaivis sėkmingai pranėrė tarp Saturno žiedų
  NASA erdvėlaivis sėkmingai pranėrė tarp Saturno žiedų

  Bepilotis NASA aparatas „Cassini“ sėkmingai pranėrė tarp Saturno žiedų, nors kurį laiką buvo dingęs ryšys su Žeme, bet vėliau jis atgijo, pranešė JAV kosmoso tyrimų agentūra ketvirtadienį. ...

 • „Mokslo sriuba“: keturi būdai panaudoti mūsų nuotekose esantį dumblą
  „Mokslo sriuba“: keturi būdai panaudoti mūsų nuotekose esantį dumblą

  Pagalvoję apie miestų nuotekų valymo procesą, daugelis pirmiausia įsivaizduojame nosį riečiantį kvapą, ištisus kalnus po valymo likusių atliekų. ...

 • Jauni išradėjai griauna mitus, kad chemija – baubas, o fizika – džiunglės
  Jauni išradėjai griauna mitus, kad chemija – baubas, o fizika – džiunglės

  Agurkų sėklos languose, stiklainiuose spalvotos salotos, o termostate pačių augintos bakterijos – taip atrodo VII forto kazematų laboratorija, kur jaunieji išradėjai griauna mitus, esą chemija – baubas, o fizika – džiunglės. ...

 • Pirmajam Lietuvos lazeriui įsižiebti padėjo kelnės
  Pirmajam Lietuvos lazeriui įsižiebti padėjo kelnės

  Dabar Lietuva pasaulyje pirmauja mokslinių lazerių srityje. Tačiau pirmojo lazerio įžiebimas prieš daugiau nei penkiasdešimt metų tai padariusiam fizikui prof. Juozui Vidmančiui Vaitkui  primena anekdotinę istoriją. „[Soviet...

 • Sporto halėje e-sportininkai rungėsi dėl tūkstantinių prizų
  Sporto halėje e-sportininkai rungėsi dėl tūkstantinių prizų

  Penktadienį prasidėjo 10 dienų truksiantis informatiškiausias studentų festivalis „InfoShow“. Tradiciškai renginių maratoną pradėjo jau penkioliktus metus rengiama elektroninio sporto fiesta „InfoShow Lan Party“. Le...

 • „Galaxy S8“ prieš „iPhone“: kuris pranašesnis?
  „Galaxy S8“ prieš „iPhone“: kuris pranašesnis?

  Varle.lt specialistų manymu, naujieji „Samsung“ flagmanai tikrai gali drąsiai pretenduoti į geriausių 2017 metų išmaniųjų telefonų titulą. Pagal kai kuriuos parametrus jie lenkia net naujausią „Apple“ išmanųjį....

  1
 • „Galaxy A5 <span style=color:red;>(2017)</span>“: kuo išskirtinis?
  „Galaxy A5 (2017)“: kuo išskirtinis?

  Praeitų metų „Samsung Galaxy A“ išmaniųjų telefonų serija dizaino požiūriu buvo labai vykusi. Telefonai atrodė labai stilingai, nors, pagal charakteristikas, šiek tiek nusileisdavo kai kuriems kinų analogams. Tenka pripažint...

 • Pokytis evoliucijoje: rasti seniausi pasaulyje grybai?
  Pokytis evoliucijoje: rasti seniausi pasaulyje grybai?

  Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) atsitiktinai aptiktos fosilijos turbūt yra seniausi kada nors rasti grybai, daug senesni, nei iki šiol žinoti mokslui, ir dėl jų tenka perrašyti šių organizmų, kurie nėra nei augalai, nei gyvūnai, ...

Daugiau straipsnių