Gyvūnų teisių gynėjai stoja į kovą su turgaviečių prekeiviais

Naujai įsteigta Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) skelbia kovą prieš neatsakingus naminių gyvūnų veisėjus. Ji sieks, kad mūsų šalyje prekyba tokiais gyvūnais turgavietėse, pasitelkus skelbimus internete ar laikraščiuose būtų uždrausta arba sugriežtintos jos sąlygos. Minėta organizacija suvienijo kvalifikuotus teisininkus ir kitus gyvūnų teisėms neabejingus žmones. 

„Asmenys, užsiimantys neatsakingu gyvūnų veisimu, o vėliau ir prekiaujantys jais turguose ar talpindami skelbimus internete arba laikraščiuose, dažniausiai siekia tik finansinės naudos. Tokių „veisėjų“ elgesys mūsų šalyje iki šiol yra praktiškai nekontroliuojamas: gyvūnus jie laiko netinkamose sąlygose, varžo jų laisves, skatina turėti vieną vadą po kitos. Norime, kad ši padėtis kuo greičiau pasikeistų, o augintinius įsigyjantys žmonės suprastų, kad prisideda prie nesąžiningo elgesio su jais“, – sako LGTAO direktorė Brigita Kymantaitė.

Anot B. Kymantaitės, gyvūnų teisių privalu paisyti ne tik veisimu užsiimantiems asmenims, bet ir įstaigoms, parduotuvėms, kurios įsileidžia tokius prekeivius. 

Artimiausiu metu Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija planuoja kreiptis į visų šalies turgaviečių savininkus, prašydama užtikrinti, kad jų valdomose teritorijose būtų laikomasi prekybos naminiais gyvūnais taisyklių. Jos buvo patvirtintos 1999 m. birželio 18 dienos Lietuvos Respublikos valstybinės veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu Nr. 4-162. Kitu atveju – jeigu turgaviečių savininkai negali užtikrinti gyvūnų prekybai būtinų sąlygų – bus prašoma tokią prekybą uždrausti. 

Tačiau organizacija neketina apsiriboti vien tik kova prieš nesąžiningą prekybą gyvūnais, taip pat ji sieks  pasirūpinti gyvūnais esančiais nelaisvėje – cirkuose, zoologijos soduose ir kt., taip pat tais, kuriuos skriaudžia jų šeimininkai.   

„Pagrindinis mūsų tikslas – ginti gyvūnų teises ir sukurti mechanizmą, kuris užtikrintų veiksmingą jų apsaugą nuo žiauraus elgesio. Steigti tokio pobūdžio organizaciją paskatino tai, kad mūsų šalyje kiekvienais metais tūkstančiai gyvūnų kenčia nuo žmonių žiaurumo, savininkų aplaidumo, nepriežiūros ir abejingumo jų poreikiams“, – teigia B. Kymantaitė.

Organizacija ketina įgyvendinti įvairias visuomenės švietimo programas, prisidėti prie profesinės gyvūnų gerovės ir apsaugos, gyvūnų apsaugos įstatymų ir teisinių procedūrų tobulinimo, bendradarbiauti šioje srityje su valstybinėmis ir tarptautinėmis organizacijomis bei visais gyvūnų teisėms neabejingais žmonėmis.NAUJAUSI KOMENTARAI

klaudija

klaudija portretas
Pritariu nes dabar kai paskaitai internete apie parduodamus gyvunus tai masiskai zmones veise. Ir kas svarbiausia tiesiog nespejo parduoti ir vel skelbe jau naujus.Kaip zmones nepagalvoja kat dabar kai krize tai nelabai zmones skuba ir pirkti tai neturedami kur deti tiesiog dovanoja o jei niekas neima tai tur but i prieglaudas sukisa.Per savo goduma kencia gyvunai.

Antose

Antose portretas
Pagaliau! Gal nors kiek padetis pageres? Nuo kaimynu "veislininku" daugiabutyje smarve,triuksmas,isejus laukan istisi plotai uzminuoti ismatomis.Reikia tureti artistisku sugebejimu,kad iki autobuso nusigautum svarus.Suprantama gyvuleliais reikia rupintis,ju nemyleti negalima,bet niekaip nesuprantu "myletoju",kurie isvede savo puses metro augintini,kuris tiesiog po mano langu padeda mina karviasudzio didumo. Na o veliau atsiranda spieciai juodu,zaliu musiu,kurios pro atdara langa mane dziugina virtuveje!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių