Geriausi jaunieji mokslininkai susitiks Lisabonoje

Balandžio 22 – 23 d. Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centre vyko Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso baigiamasis nacionalinis turas.

Vilniuje vykusio renginio metu  paaiškėjo laimėtojai bei laureatai – trijų pačių geriausių darbų autoriai, kurie rugsėjo 24 – 29 d. atstovaus Lietuvai Lisabonoje vyksiančiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse .

Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo 2010 m. laureatais pripažinti :

1. Asta Lučiūnaitė, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro astronomijos būrelio narė, Vilniaus Šeškinės vidurinės mokyklos 12 kl. mokinė, už darbą „Saulės aktyvumo ciklai“, vadovė Aurelija Visockienė.

2. Guoda Radavičiūtė ir Vaiva Radavičiūtė, Kauno technologijos universiteto gimnazijos 11 ir 12 klasių mokinės, už darbą „Piridino N-oksido dariniai – potencialūs antibakteriniai ir priešgrybeliniai vaistai“, vadovė Vilma Petrikaitė.

3. Donatas Ramaška, Vilniaus „Minties“ gimnazijos 12 kl. mokinys, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro chemijos būrelio narys, už darbą „Elektrai laidžių polimerų sintezė“, vadovė Julija Baniukevič.

4. Domas Uogintas, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 12 kl. mokinys, už darbą „Dieninių drugių faunos pasiskirstymas įvairiose buveinėse“, vadovas Egidijus Petrulis.

5. Dalia Bartkevičiūtė ir Gailė Tumėnaitė, Varėnos „Ąžuolo“ vidurinės mokyklos 10 ir 8 klasės mokinės, už darbą „Grybų dažų pritaikymas gobelenų restauravimui“, vadovė Jolanta Žilionienė.

6. Raminta Juškaitė, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos 12 kl. mokinė, už darbą „PMQR genų paplitimas tarp Lietuvoje išskirtų klinikinės ir veterinarinės kilmės enterobakterijų“, vadovė dr. Edita Sužiedėlienė, VU Gamtos mokslų fakulteto profesorė.

7. Povilas Kavaliauskas, Kauno Vinco Kudirkos vidurinės mokyklos 10 kl. mokinys, už darbą „Naminių musių vaidmuo platinant atsparias bakterijų padermes“, vadovė dr. Rita Plančiūnienė.

Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse Portugalijoje atstovaus Lietuvai:

Asta Lučiūnaitė,

Guoda Radavičiūtė ir Vaiva Radavičiūtė,

Donatas Ramaška.



NAUJAUSI KOMENTARAI

  • Skelbimai
  • Pranešk
    naujieną
  • Portalo
    svečias
  • Klausk
    specialisto
  • Diskusijos
  • Orai
  • TV
    programa
  • Pažintys
  • Žaidimai
  • Horoskopai
  • Naujienlaiskis
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių