Didės interneto vartotojų teisių apsauga

Naujosios ryšių reguliavimo taisyklės paveiks milijonus interneto vartotojų. Dalis Europos tinklaraštininkų ir kitų interneto vartotojų išreiškė susirūpinimą, jog vadinamasis „telekomunikacijų paketas“ gali kelti grėsmę anonimiškam naršymui internete, pranešė oficiali EP interneto svetainė.

Pasak pranešėjo Europos Parlamente (EP) Malcolmo Harbouro, telekomunikacijų sektoriaus reforma tik dar labiau sustiprins vartotojų teisių ir asmeninių duomenų apsaugą.

Internetu Europoje kasdien naudojasi apie 250 mln. vartotojų, o 80 proc. jų turi greitaeigį interneto ryšį. Ar naujosios taisyklės užtikrins mūsų teisę į privatumo neliečiamybę ir nekels grėsmės asmeniniams duomenims?

Autorių teisės reglamentuojamos nebus

Telekomunikacijų paketo projektas sukėlė dideles diskusijas – europarlamentarai pateikė daugiau nei 800 siūlymų keisti pirminius pranešimų tekstus. Svarbi minėto teisės aktų paketo dalis – asmens duomenų ir vartotojų apsaugos taisyklės, prie kurių rengimo prisidėjo britų konservatorius Malcolm Harbour.

Interneto forumuose pasigirdo susirūpinusių balsų, teigiančių, kad naujosios taisyklės įtvirtins internautų veiklos sekimą, kuriuo užsiims interneto tiekėjai, valdžios įstaigos ar net muzikos ir filmų pramonė. Kai kurie diskusijas dėl naujojo teisės akto prilygino kovai tarp interneto anonimiškumo ir autorių teisių apsaugos.

Pasak EP Vidaus rinkos komiteto, naujosios taisyklės neleis didiesiems teikėjams išlaikyti monopolinių pozicijų, o vartotojai turės didesnį pasirinkimą. Jiems telekomunikacijų įmonės privalės teikti detalią informaciją apie sąskaitas, o keisti interneto tiekėją taps daug paprasčiau.

M. Harbour pabrėžia, kad naujosios taisyklės suteiks vartotojams papildomų teisių (vartotojai gaus detalesnes sąskaitas, o keisti interneto tiekėją taps daug paprasčiau), tuo tarpu autorių teisių apsaugos užtikrinimas nėra siūlomų teisės aktų tikslas.

Tekste, dėl kurio sutarė EP frakcijos, sakoma, kad turinio teisėtumą apibrėš nacionalinė teisė. Naujieji teisės aktai neįpareigos interneto tiekėjų stebėti jų tinklais siunčiamos informacijos ar imtis teisinių priemonių prieš autorines teises pažeidžiančius vartotojus. Europiniai teisės aktai nenumatys paslaugų teikėjų atsakomybės už jų tinklais siunčiamos informacijos pobūdį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių