D. Dikšaitis: tai gali būti netaktiškas konkuruojančių asmenų poelgis

Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidento Dainiaus Dikšaičio viešas pareiškimas dėl viešojoje erdvėje išplatinto privataus pokalbio įrašo.

Mieli Lietuvos studentai, akademinio jaunimo atstovai, auštojo mokslo politikos dalyviai ir visi, neabejingi šalies akademinio jaunimo situacijai.
 
Reaguodamas į viešojoje erdvėje paskleistą garso įrašą ir su tuo susijusias interpretacijas, norėčiau pateikti informaciją, kuri žiniasklaidoje, kitose informacijos sklaidos priemonėse neatspindėta.

Vilniaus kolegijos Studentų atstovybės (VIKO SA) prezidentas Aivaras Vaiginis pakvietė mane susitikti ir aptarti, galimybes kaip naudotis Lietuvos studentų pažymėjimų (LSP) išdavimo ir gamybos organizavimo paslaugomis. Šį prašymą jis pateikė el. laišku, kuriame akcentavo norą sužinoti, kaip gauti didesnį finansavimą Vilniaus kolegijos Studentų atstovybei. Apie tai ir kalbėjomės š.m. birželio 3 d. susitikę vienoje iš sostinės kavinių.

Verta pabrėžti, kad viešojoje erdvėje buvo paskleistas ne visas mūsų pokalbio turinys, o tik aptartas klausimas kaip VIKO SA gauti didesnes išmokas iš LSS. Savo įžvalgas šiuo klausimu pateikiau remdamasis LSS galimybėmis prisiimti šią finansinę naštą. Tokio LSS galimo įsipareigojimo tikslas – finansiškai sustiprinti Studentų atstovybes, kurioms, priėmus naująjį Mokslo ir studijų įstatymą, tenka didesnė atsakomybė rūpinantis tinkamu studentų atstovavimu aukštųjų mokyklų valdymo organuose. Kaip žinia, studentų atstovų skaičius aukštųjų mokyklų Senatuose ir Akademinėse tarybose auga dukart.

Pokalbio metu aptarėme kaip sumažinti LSP kainą studentams, o ne priešingai kaip visuomenei bando pateikti Aivaras Vaiginis. Toks mažėjimas sietinas su galimybe valstybei nebemokėti Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) už LSP išdavimo ir gamybos organizavimo veiklą.

Š. m. birželio 4 d. oficialiai kreipiausi į Valstybinę mokesčių inspekciją dėl LSS vykdomos LSP išdavimo ir gamybos organizavimo veiklos priskyrimo Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) objektams. LSS iki šiol šį mokestį sąžiningai mokėjo valstybei ir jį tebemoką. Valstybinei mokesčių inspekcijai oficialiai išaiškinus, kad minėto mokesčio už LSP išdavimo ir gamybos organizavimo veiklą mokėti nėra pagrindo, LSP kaina turėtų mažėti ir tikiu, tam prieštaraujančių neatsirastų. 

Nuoširdžiai apgailestauju dėl susidariusios situacijos, kuri meta šešėlį visam studentų atstovavimui. Suprantamas visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimas finansiniais studentų organizacijų, studentų atstovavimo veiklos aspektais, tačiau būdai ir priemonės, kurie šiuo atveju buvo panaudoti, man asmeniškai ir kaip organizacijos vadovui, neatrodo priimtini teisinėje, demokratinėje valstybėje. Privataus pokalbio įrašo fragmento paskelbimas su įžeidžiančiais komentarais ir atvaizdais liudija tai padariusių, organizavusių asmenų vidinę dvasios būseną ir pasaulėžiūrą.

Esu įsitikinęs, kad būdas, kuriuo buvo renkama ir skleidžiama informacija, prieštarauja ne tik moralės standartams, bet ir galiojančiai teisei. Nuo spėlionių apie galimus įtariamuosius, ar asmenis, kuriems tokios informacijos paviešinimas būtų naudingas, norėčiau susilaikyti. Tačiau neatmetu versijos, kad tai gali būti netaktiškas konkuruojančių asmenų poelgis dėl LSP gamybos ir išdavimo organizavimo.

Pagarbiai,

Prezidentas     Dainius Dikšaitis


Šiame straipsnyje: LSASLSSdainius dikšaitisLSP

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių