„Bitės“ grupė įgyvendins pažangiausią tinklo atnaujinimą Baltijos šalyse

„Bitės“ grupė Lietuvoje ir Latvijoje, tris kartus padidinusi investicijų srautą, pradeda pažangiausią šiose šalyse mobiliojo ryšio tinklo modernizavimą. Metų pabaigoje pasibaigsiantys tinklo atnaujinimo darbai vartotojams užtikrins didžiausią mobiliojo interneto greitį, daugiau nei 50 proc. padidins 3G ryšio padengimo teritoriją, sumažins tinklo techninės įrangos elektros vartojimą ir padės pagrindus 4G (LTE) ryšio standartui.

„Tai istorinis tinklo atnaujinimas ir modernizavimas Latvijos ir Lietuvos telekomunikacijų rinkose. „Bitė“ pirmoji savo ryšio tinkluose realiai pritaikys paskutinės kartos technologijas, o mūsų vartotojai galės išnaudoti mobiliojo interneto greitį, kurio dar nebuvo Baltijos šalių regione“, – sakė Fred Hrenchuk, „Bitės“ grupės valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

„Bitė Lietuva“ tinklo 3G mobiliojo ryšio stočių „Ericsson“ skaičius bus padidintas 45 proc. Dėl šios plėtros spartaus mobiliojo interneto ryšio „Bitės“ tinklo padengimas Lietuvoje išaugs net 40 proc. Pasibaigus atnaujinimo darbams, „Bitės Lietuva“ 3G tinklas toliau garantuos didžiausią šalyje mobiliojo interneto greitį, kuris maksimaliai sieks 21 Mbps.

Esminiai tinklo atnaujinimai bus atliekami ir kaimyninėje šalyje. Latvijoje „Bitės“ tinklo įrangą tieks ir įdiegs vienas iš pasaulyje pirmaujančių telekomunikacijos įrangos gamintojų, bendrovė „Huawei Technologies“.

Naujausios „Huawei“ mobiliojo ryšio stotys, statomos Latvijoje, bus moderniausi šiuo metu prieinami telekomunikacijų įrenginiai ir galės pasiūlyti 2G/3G/4G(LTE) ryšio standartus. Naudodamas tą pačią techninę įrangą mobiliojo ryšio operatorius galės vien su programinės įrangos atnaujinimais (angl. software defined radio platform) didinti mobiliojo interneto greitį, keisti naudojamą ryšio technologiją. Taip pat visas ryšio funkcijas užtikrins viena bazinė stotis, nereiks turėti kelių įrenginių, papildomų ryšio kabelių ar vėsinimo sistemų, norint palaikyti skirtingus ryšio standartus. Pasak F. Hrenchuk, rengiant šį tinklo atnaujinimą „Bitės“ „žalioji“ strategija buvo vienas iš esminių įrangos pasirinkimo kriterijų – sumažėjus įrangos kiekiui, bus sunaudojama žymiai mažiau elektros energijos taip sumažinant ir CO2 dujų išskyrimą.

„Bitės Latvija“ tinklo atnaujinimo darbai bus atlikti per rekordinį laiką – iki šių metų pabaigos. Bendrovė planuoja, kad 3G „Bitės“ tinklo padengimas šalyje išaugs 60 procentų, o maksimalus mobiliojo interneto greitis bus toks pats kaip ir Lietuvoje.

Pasak F. Hrenchuk, beprecedentis tinklo modernizavimas Baltijos šalyse pradėtas pastebėjus vis augantį mobiliojo interneto poreikį. „Mūsų klientams jau įprasta turėti mobilųjį internetą nešiojamuose ar stacionariuose kompiuteriuose. Žymiai didesnį interneto naudojimo augimą pastebime išmaniųjų telefonų segmente, todėl norime savo klientams ir toliau užtikrinti didžiausią mobiliojo interneto greitį rinkoje“, - sakė F. Hrenchuk.

Apie bendrovę „Huawei“

„Huawei“ yra naujosios kartos telekomunikacijų tinklų lyderė ir savo paslaugas teikia 45 iš 50 pasaulio geriausių operatorių ir daugiau nei vienam milijardui vartotojų visame pasaulyje. Bendrovė yra pasišventusi teikti novatoriškus ir specialiems poreikiams pritaikytus produktus, paslaugas ir sprendimus, siekdama savo klientams sukurti ilgalaikę vertę ir suteikti jiems galimybių augti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių