Bibliotekoje – patarimai apie sodą ir daržą

Patarimų, kaip teisingai sėti, prižiūrėti sodo ir daržo augalus dabar galima gauti šalies viešosiose bibliotekose bei interneto svetainėje esenjoras.lt.

Sušilus orams ir pradžiūvus dirvožemiui, prasideda pats darbymetis sode ir darže – genimi vaismedžiai, sėjamos ir sodinamos daržovės, žmonės rūpinasi, kaip išvengti įvairių kenkėjų ir ligų. Nuo pavasarinio įdirbio priklauso ir būsimasis derlius, todėl ypač svarbu darbus atlikti kruopščiai.

Visą gegužės mėnesį, kiekvieną antradienį, sodo ir daržo klausimais besidomintiems įvairaus amžiaus bibliotekų lankytojams rengiamos įdomios paskaitos, kurių metu akcijos dalyviai gali užduoti klausimus specialistams, ir čia pat išgirsti atsakymus. Įrašus iš transliacijų galima peržiūrėti adresu esenjoras.lt.

Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto lektoriai su bibliotekose susirinkusiais sodininkais ir daržininkais bendrauja iš Kauno Technologijos Universiteto studijos. Pasakojimus papildo augalų, jų daigų, sėklų nuotraukos ir gyvi pavyzdžiai.
 
Diskusijos apie sodą ir daržą bibliotekose jų lankytojams yra išties aktualios. Pavyzdžiui, balandžio pabaigoje vykusi pirmoji paskaita apie sodo augalų apsaugą nuo ligų ir kenkėjų sulaukė didelio susidomėjimo – prie transliacijos prisijungė per 600 bibliotekų, kuriose susirinko per 1900 akcijos dalyvių.

Gegužę vykusiose paskaitose „Lauko daržovių sėja, veislių parinkimas, auginimo ypatumai” ir  „Šiltnamių daržovių auginimo ypatumai – veislės, tręšimas, mikroklimatas” bibliotekos dalyvavo dar gausiau, jose susirinko dar daugiau paskaitų klausytojų.

Gegužę vyks dar dvi gyvos transliacijos – gegužės 18 d., antradienį, 11 val. – „Kaip apsaugoti lauko ir šiltnamių daržoves nuo ligų ir kenkėjų?”, o gegužės 25 d., antradienį, 11 val. - „Obelų ir braškių auginimo ypatumai – veislės, formavimas, tręšimas ir kt.“ Susidomėję gyventojai kviečiami į artimiausią biblioteką stebėti šių paskaitų.

Jau įvykusias transliacijas stebėti galima ne tik „gyvu laiku“, tačiau ir interneto svetainėje  „Esenjoras.lt“, užėjus į čia esančią pokalbių svetainę.  Čia taip pat rasite atsakymus į akcijos dalyvių klausimus. Naudingų nuorodų skiltyje sužinosite, kur internete galima plačiau paskaityti apie žemės ūkį, o skelbimų skiltyje galėsite ne tik skelbti, bet ir diskutuoti su kitais svetainės lankytojais.

Norite įsitikinti, ar turite pakankamai žinių apie sodo ir daržo darbus ir pademonstruoti savo žinias? Interneto svetainėje esenjoras.lt išspręskite "Tūkstantmečio senjoras III" testą!  Aktyviausiųjų svetainės lankytojų laukia puikūs projekto „Bibliotekos pažangai“ prizai!

Akcija „Internetas Jūsų sodui“ – viena iš projekto „Bibliotekos pažangai“ veiklų. Projektą „Bibliotekos pažangai“ 2008 – 2012 m. įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos savivaldybės bei viešosios bibliotekos. Lėšų projektui įgyvendinti skiria Lietuvos Respublikos Vyriausybė (14,7 mln. litų), Bilo ir Melindos Geitsų fondas (35,7 mln. litų), o bendrovė "Microsoft" dovanoja viešosioms bibliotekoms naujausios programinės įrangos už 31 mln. litų.

Labai svarbus ir vietos savivaldybių indėlis (10,7 mln. litų) – jos padeda bibliotekoms pasirengti teikti interneto paslaugas ir vykdyti kitas projekto veiklas bei ateityje, padedant vyriausybei, užtikrins šių veiklų tęstinumą. Prie projekto taip pat prisideda ir kiti partneriai iš  privataus ir valstybinio sektoriaus. 


Šiame straipsnyje: Sodasdaržas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių