Apsipirkimas internetu: keletas patarimų

Ką turėtų žinoti kiekvienas internetu perkantis žmogus prieš įvesdamas kreditinės kortelės numerį

Štai ir vėl artėja švenčių metas – Kalėdos jau čia pat, atostogos irgi ne už kalnų. Pats laikas apsipirkti! Kaip šiuo metu apsisaugoti nuo internetinių sukčių Jums pataria BitDefender – pažangių technologijų, apsaugančių nuo programų–kenkėjų, kūrėja, pelniusi šioje srityje apdovanojimą.

„Švenčių metas – tai puiki proga apsipirkti internetinėse parduotuvėse geresnėmis sąlygomis: pasinaudoti žemesnėmis kainomis, nemokamu prekių pristatymu ar dovanų įpakavimu. Tačiau pirkėjams nederėtų pamiršti ir asmeninių duomenų ir kompiuterio duomenų saugumo, ypač artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems metams.“ – sakė Martynas Butkevičius, „4it“ UAB produkto vadovas Baltijos šalims.

Apžiūrėkite interneto svetainę ir parduotuvę bei perskaitykite smulkiu šriftu užrašytas sąlygas. Ne visose interneto svetainėse ir parduotuvėse yra saugu pirkti. Tiesą sakant, daugelis internetinių nusikaltėlių yra įgudę kurti įtikinamas ir legaliai atrodančias internetines parduotuves. Atkreipkite dėmesį ir į savo apsipirkimo vietą.

Būkite atsargūs, jei be vardo ir el. pašto adreso pardavėjas prašo pateikti daugiau duomenų, kad atsiųstų Jums dovanų čekį. Labiausiai paplitusi ų sukčių taktika – suvilioti nuolaidomis ir dovanų čekiais ir tokiu būdu išgauti pirkėjo asmeninius duomenis. Yra daug patikimų tinklalapių, siūlančių įsigyti dovanų čekius, tačiau nereikalaujančių iš pirkėjo išsamios asmeninės informacijos ar duomenų. Daugumai pakaks Jūsų vardo ir elektroninio pašto adreso.

Papildoma informacija

  • Apsipirkite tik iš saugaus kompiuterio su įdiegta patikima antivirusine programa. Dauguma šių programų apsaugo nuo internetinių šiukšlių (spam) ir „fišingo“ (fishing). 
  • Pirkite tik žinomose ir patikimose internetinėse parduotuvėse. 
  • Patikrinkite ar teisingai įvedėte internetinį adresą ir ar teisingas interneto svetainės adresas buvo pateiktas atsiųstoje nuorodoje, kad išvengtumėte internetinių įsilaužėlių, prašančių Jūsų įvesti savo asmeninius duomenis panašaus pavadinimo interneto svetainėse.
  • Saugokitės siūlomų „dovanų” ar „specialių pasiūlymų” naujienlaiškiuose, kurių neprenumeravote. Tikėtina, kad jie siųsti iš melagingų svetainių. 
  • Norėdami nustatyti lankomų internetinių parduotuvių autentiškumą, ieškokite saugumo sertifikatų jose. 
  • Įsitikinkite, kad interneto svetainių adresai prasideda http:// ar https://. 
  • Apsvarstykite ir kitus mokėjimo būdus, pavyzdžiui, Paypal, arba pridėkite patikimos trečiosios šalies pirkimo draudimą.


NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių