21 diena mankštos sutaupys elektros energiją

Norint įgyti prasmingus įpročius, pakanka 21 dienos „mankštos“, tą patį veiksmą atliekant kiekvieną dieną.

Vis dažniau girdime raginimus taupyti elektrą dėl mažesnių sąskaitų ir/ar švaresnės ateities.

Internetas pilnas įvairiausių patarimų, kaip sutaupyti elektrą namuose. O ar apsimoka? Kiek iš tikrųjų galima sutaupyti išjungiant elektrą išeinant iš kambario arba naudojant elektrą taupančias lemputes? Vilniuje gyvenančias šeimas, kurios nori savo kailiu įsitikinti skirtingų elektros taupymo būdų veiksmingumu, VšĮ „Kultūros idėjų institutas“ kviečia nuo balandžio 1 dienos „pasimankštinti“ 21 dieną.

Ko ir kiek galima sutaupyti pakeitus įpročius

Kol valdžios vyrai svajoja apie šalies energetinę nepriklausomybę, pats laikas imtis savarankiškų veiksmų taupant elektrą, gamtos išteklius ir bent dalinai sumažinti savąją priklausomybę nuo elektros srovės.

Vykdydami projektą „Ekologiška - ekonomiška“, „Kultūros idėjų institutas“ ieško šeimų, kurios pasiryžusios ne tik teoriškai bet ir praktiškai įsigilinti į elektros energijos taupymo galimybes. Pagal parengtas elektros taupymo metodikas, nuo balandžio 1 dienos užsiregistravusios šeimos, keisdamos elektros naudojimo įpročius, matuos savo pasiektus rezultatus.

Beveik 80 proc. Lietuvos gyventojų netiki, kad savo asmeniškai vykdomais veiksmais gali prisidėti prie aplinkos būklės gerinimo, didžioji dalis netiki ir tuo, jog įmanoma sumažinti sąskaitas už elektrą neprarandant komforto. Projekte dalyvausiančios šeimos, naudodamos parengtomis ekorekomendacijomis galės išmatuoti ne tik kaip, taupant elektros energiją, pasikeis jų sąskaitos už elektrą bet ir kiek atlikdami vieną ar kitą veiksmą jie prisideda prie aplinkos būklės gerinimo. Po mėnesio bus aišku ką ir kiek gali pakeisti viena, dvi, dešimt šeimų...

Kaip išgyventi dingus elektrai

Kovo 17 d. „Ekologiška - ekonomiška” renginio organizatoriai ir iniciatyvinė grupė „Eko karta“ sukvietė vilniečius į atvirą diskusiją ir kūrybines dirbtuves, racionalaus elektros vartojimo tema. Jauki popietė nebuvo panaši į tradicines šios temos paskaitas. Diskusijoje aktyviai dalyvavo visi susirinkusieji. „Idėjomis ir patirtimi dalinosi įvairūs žmonės: mokytojai, moksleiviai, daugiavaikių šeimų mamos, verslo struktūrų atstovai. Tai rodo, kad tema iš tikrųjų aktuali ir žmonės po truputį pastebi racionalaus elektros naudojimo pliusus“, - teigė diskusijos moderatorius, ekologiškos kultūros gido „Ozonas“ leidėjas, Artūras Nečejauskas.

Diskusijos metu pasisėmusius naujų žinių dalyvius, iniciatyvinė grupė „Eko karta“ pakvietė dalyvauti simuliaciniame žaidime. Žaidimo metu trys, skirtingų visuomenės grupių atstovų, komandos, atstovaudamos kiekviena savo ir kartu bendruosius žmonių interesus, turėjo rasti išeitį iš situacijos... „Dingo elektra“. Išeities ieškojo: verslininkų ir politikų komanda, maisto pramonės atstovai ir pagrindinė visuomenės ląstelė – šeima. Tiesa, visoms komandoms buvo palikta šiek tiek elektros energijos, t.y. 3,8 proc. energijos, kuri Lietuvoje gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Spręsdamos situaciją komandos investavo į atsinaujinančius energijos šaltinius, saugumą, socialinį švietimą. Maisto pramonės atstovai sukūrė modelį, kuriame naudojant minimalius elektros energijos išteklius buvo pertvarkyta sistema, tačiau naujoje sistemoje net alkaniausieji nebuvo palikti likimo valiai. O šeima...šeima išsikėlė į kaimą. Pradėjo sveikiau gyventi, kurti, sportuoti, maudytis pirtyje, auginti prieskonius ir svarbiausia - daugiau bendrauti.

Visi dalyvavusieji renginyje pritarė, jog visai nebūtina mestis į kraštutinumus, tačiau pakeisti/sumažinti vartojimo įpročius tik į naudą.


Šiame straipsnyje: eko kartaeko

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių