2009 metais muzikos videožaidimų pardavimai smuko

Kompanijos „Wedbush Morgan Securities“ analitiko Michael Pachter duomenimis, pernai metais muzikinių žaidimų kategorija uždirbo 1,4 milijardą dolerių. Daugiausia pajamų buvo gauta iš tokių žaidimų kaip „Rock Band 2“ ir „Guitar Hero World Tour“.

Artėjant 2009 metų pabaigai jis prognozuoja, jog ši kategorija uždirbs tik pusę tiek, kiek pernai metais. Taip bus nepaisant tokių naujų žaidimų kaip „The Beatles: Rock Band“, „Guitar Hero 5“, „DJ Hero“ ir „Band Hero“ išleidimų. Gruodžio 22 dieną bus išleistas ir žaidimas „Guitar Hero: Van Halen“, rašo itzinios.lt.

Remiantis rinkos analitikų „NPD Group“ duomenimis, žaidimų pardavimai neatitiko lūkesčių. Žaidimo „The Beatles“ buvo parduota tik 800 000 vienetų, nors buvo tikimasi pasiekti vieno milijono ribą. Žaidimo „Guitar Hero 5“ buvo parduota 500 000 vienetų per pirmąjį mėnesį, tuo tarpu prieš dvejus metus per pirmąjį mėnesį buvo parduota net 1,4 milijonai „Guitar Hero III“ kopijų. Žaidimas „DJ Hero“ turėjo išplėsti šią kategoriją, pasiūlydamas hip hop stilių. Per pirmąsias dienas buvo parduota 123 000 vienetų, nors kompanijos „Cowen & Co“ analitikai prognozavo, jog bus parduota 600 000 kopijų.

Taigi, kas nutiko šiai daug žadančiai žaidimų kategorijai, iš kurios buvo laukiama didelių pajamų? Remiantis Michael Pachter nuomone, atsakymas gali būti toks: „Per daug žaidimų, per daug muzikos per trumpą laiką“.
Per didelė vertė

Žaidimų leidėjai suklydo šiems žaidimams suteikdami per didelę vertę. „Jūs tiesiog gaunate per daug turinio. Įdiegta bazė apima didelį turinį, todėl žaidėjams nebereikia daugiau žaidimų. Tai tarsi dar daugiau knygų pirkimas, kai ir taip turima visa krūva knygų, kurias reikia skaityti“, - sakė Michael Pachter. Jis atkreipia dėmesį į žaidimo „The Beatles: Rock Band“ pardavimus, nuvylusius analitikus.

Tačiau tai nereiškia, jog muzikos žaidimų kategorija išnyks ir neturės jokios ateities. Niekas nesitikėjo, kad 2008 metais pardavimai pasieks tokius rekordinius dydžius. Michael Pachter tikisi, kad ši kategorija per metus uždirbs maždaug 500 - 600 milijonų dolerių. Taigi, tai bus gražus ir sveikas žanras, prilygstantis veiksmo žaidimo „Call of Duty“ frančizei. Į šią sumą neįtraukiamos pajamos, gaunamos iš muzikos pardavimų pačiuose žaidimuose „Rock Band“ ir „Guitar Hero“.

Muzikos žaidimų pardavimų sumažėjimas sušvelnina tų žaidimų skaitmeninių atsisiuntimų poveikį. Dainų, įtrauktų į žaidimus „Guitar Hero 5“, „Band Hero“ ir „DJ Hero“, pavyzdžiai rodo, jog nėra didelio išaugimo garso takelių pardavimuose. Didžiausią įtaką pardavimams turėjo žaidimas „Brutal Legend“ – tai nėra muzikos modeliavimo žaidimas, tačiau tai nuotykių/veiksmo žaidimas, turintis stiprų garso takelį. Nors dainų iš žaidimų „Motorhead“ ir „Judas Priest“ pardavimai smarkiai išaugo, tačiau šios apimtys buvo pernelyg mažos, kad turėtų realios įtakos.

Norint vėl sukurti žaidimą, kurio kopijų galima parduoti dar daugiau, kategorijai reikia inovacijų. Viena idėja: sukurti „Rock Band“ žaidimo versiją, pasižyminčią nauju valdymu, galinčiu padėti žaidėjams išmokti groti gitara, o ne tik modeliuoti šią patirtį. Kol šios inovacijos taps prieinamos, muzikos ir videožaidimų pramonei reikia išgyventi rinkoje, kuri pasiekė ankstesnį savo lygį.


Šiame straipsnyje: kompiuteriniai žaidimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių