Teismas leido jungti Kauno ligonines

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) leido vykdyti Kauno 2-osios klinikinės ir Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninių reorganizaciją, jas sujungiant, teigia miesto valdžios atstovas.

"Nuo šiandien galima vykdyti reorganizavimo procedūras, jeigu nebus kokių nors kliūčių ar niekas nesustabdys", - BNS pirmadienį sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento direktorius Dainius Ratkelis.

LVAT penktadienį nusprendė, kad Kauno apygardos administracinio teismo (KAAT) nutartis, stabdanti balandžio pradžioje priimtą laikinosios sostinės savivaldybės tarybos sprendimą sujungti ligonines, yra nepagrįsta.

Kauno teismas anksčiau buvo patenkinęs aštuonių savivaldybės tarybos narių prašymą taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę.

Anot D.Ratkelio, analogišką nutartį LVAT buvo priėmęs ir liepos pabaigoje. Tuomet dėl reikalavimo užtikrinimo į teismą buvo kreipusis Kauno 2-oji klinikinė ligoninė.

Šiuo metu, kaip teigė savivaldybės atstovas, KAAT yra du skundai dėl savivaldybės sprendimo, paduoti aštuonių savivaldybės tarybos narių ir minėtosios 2-osios klinikinės ligoninės.

Jis tvirtino, kad jokie reorganizacijos procesai nebuvo pradėti, nes tiesiog nebuvo suspėta ką nors padaryti - savivaldybės tarybos sprendimas išsyk buvo apskųstas.

"Nėra pradėti, nes nespėti pradėti. Tarybos sprendimas tik įgaliojo administracijos direktorių vykdyti tą reorganizavimą. Administracijos direktorius nespėjo nei vieno įsakymo išleisti: tiek įpareigojančio ligoninių vadovus rengti reorganizavimo sąlygas, tiek paskui", - sakė D.Ratkelis.

Kauno teismas gegužės pabaigoje nutarė, kad reikia sustabdyti savivaldybės tarybos sprendimo galiojimą iki teismo sprendimo įsiteisėjimo byloje bei uždrausti vykdyti tolimesnius su ligoninių reorganizavimu susijusius veiksmus ir procedūras iki teismo sprendimo įsiteisėjimo byloje.

Tuo nepatenkinta Kauno miesto savivaldybė ir savivaldybės administracija pateikė skundus, kuriais prašė panaikinti Kauno teismo nutartį ir atmesti prašymą taikyti reikalavimo užtikrinimo priemones.

LVAT kolegija penktadienį nusprendė, kad pirmosios instancijos sprendimas yra nepagrįstas - teismo nuomone, Kauno teismas nepateikė faktinės situacijos vertinimu pagrįstų motyvų, susijusių su teismo sprendimo įvykdymo pasunkėjimu ar negalimumu.

Aukštesniojo teismo teigimu, pareiškėjai prašymą stabdyti savivaldybės sprendimo galiojimą grindė tuo, kad esą reorganizavimo procedūros gali apsunkinti teismo sprendimo vykdymą.

"Tačiau pažymėtina, jog byloje nėra pateikta įrodymų, patvirtinančių, kad nurodytų viešųjų įstaigų reorganizavimas šiuo metu yra objektyviai pradėtas ar rengiamasi jį nedelsiant pradėti (pavyzdžiui, patvirtintos reorganizavimo sąlygos, inicijuotas darbuotojų atleidimas ir panašiai), tai yra inicijuoti faktiniai reorganizavimo veiksmai, kurių padarinių pašalinimas būtų sudėtingas ar neįmanomas", - teigiama LVAT nutartyje.

LVAT konstatavo, jog pirmosios instancijos teismas, spręsdamas pareiškėjų prašymą dėl reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo, nevertino visų bylos išsprendimui svarbių aplinkybių, todėl priėmė nemotyvuotą ir nepagrįstą nutartį, kuri naikintina.

"Atkreiptinas dėmesys į tai, kad teismas bet kurioje proceso stadijoje savo iniciatyva ar proceso dalyvių motyvuotu prašymu gali tiek pritaikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę, tiek ir priimti nutartį panaikinti reikalavimo užtikrinimą arba pakeisti vieną reikalavimo užtikrinimo priemonę kita, todėl tokia teismo nutartis neužkerta kelio pakartotinai kreiptis į pirmosios instancijos teismą, pateikiant motyvuotą prašymą pritaikyti reikalavimo užtikrinimo priemones", - tvirtino LVAT.

Tiek ši, tiek liepos pabaigoje priimta nutartis yra galutinės ir neskundžiamos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • 2018-ųjų žiemos manikiūro tendencijos
  2018-ųjų žiemos manikiūro tendencijos

  Prižiūrėti ir sutvarkyti nagai – tai atributas, būtinas kiekvienai moteriai. Visgi neturėtume pamiršti, kad nagai labai lengvai gali virsti ir įdomiu bei išskirtiniu aksesuaru. ...

 • V. Jakučinskaitė: populiarėjanti vestuvių tendencija – dvaro stilistika
  V. Jakučinskaitė: populiarėjanti vestuvių tendencija – dvaro stilistika

  Apie 100 nuotakų per sezoną rengianti dizainerė, mados namų "Tiulio fėja" šeimininkė Viktorija Jakučinskaitė, supažindindama su 2018-ųjų vestuvinių suknelių tendencijomis, kaip ryškiausią šių metų kryptį įvardij...

  1
 • Dažant plaukus gali būti sukurta tobulų plaukų iliuzija
  Dažant plaukus gali būti sukurta tobulų plaukų iliuzija

  Plaukų dažymas – ilgą laiką paplitusi tendencija. Ne tik moterys, bet ir vyrai drąsiai eksperimentuoja, ne tik slepia žilus plaukus, bet ir kardinaliai keičia plaukų spalvą, rašoma pranešime spaudai. Tačiau kaip nepasiklysti plauk...

 • Vizažistė: veidas yra baltas popieriaus lapas, ant kurio tapome
  Vizažistė: veidas yra baltas popieriaus lapas, ant kurio tapome

  Olesia Žuravliova pristato savo antrą knygą „Makiažas be amžiaus ribų“, skirtą merginoms nuo 20 metų ir vyresnėms moterims. Visažistė teigia, kad knygoje patarimų ras ir brandaus amžiaus moterys, kurios nori makiažo priemonėmis i&sca...

 • J. Bartaškienė: buvo etapas, kai galvos pati neploviau septynis metus
  J. Bartaškienė: buvo etapas, kai galvos pati neploviau septynis metus

  Aerobikos mūsų šalyje pradininkė, Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė Joana Bartaškienė tikina – moters šukuosena yra vienas iš svarbiausių elementų, kurį aplinkiniai pastebi pirmiausiai. Tik po to, jos teig...

  3
 • Žiemos smūgis veido odai: kaip tinkamai apsisaugoti?
  Žiemos smūgis veido odai: kaip tinkamai apsisaugoti?

  Šaltis, vėjas ir svyruojanti oro temperatūra šaltuoju metų laiku itin neigiamai veikia bet kokio tipo veido odą, o ypač žiemą kenčia tie, kurių oda yra sausa ir jautri. Nenuostabu, kad keli žiemos mėnesiai galiausiai atsispindi ir daug...

 • Populiaru ir stilinga tai, kas saugo gamtą
  Populiaru ir stilinga tai, kas saugo gamtą

  Mados ratas sukasi nuolat, bet kai kurie drabužiai ar aksesuarai tvirtai užima nuolatinę poziciją. Vis dėlto ateina laikas, kai  medžiaga, iš kurios pagamintas drabužis, tampa ne mažiau svarbiu mados elementu nei siluetas ir detalės. ...

 • Naujausios vestuvinių suknelių madų tendencijos
  Naujausios vestuvinių suknelių madų tendencijos

  Naujausios mados tendencijos atspindi modernumo kupiną laikotarpį, kai į madą grįžo trumpos, spalvotos ar gėlių, kaspinų ir kitomis kompozicijomis puoštos vestuvinės suknelės. ...

  1
 • Kolekcijos fotosesijoje sužibo krepšininkų žmonos
  Kolekcijos fotosesijoje sužibo krepšininkų žmonos

  Trijuose geriausiuose Lietuvos krepšinio klubuose žaidžiančius mylimuosius atstovaujančios gražuolės, nuo pašalinių akių kruopščiai saugoma Kauno oro uosto teritorija, lėktuvas, su kurio į užsienyje vykstančias dvikovas skraid...

  2
 • „Juodos“ „Auksinių gaublių“ mados akcentai
  „Juodos“ „Auksinių gaublių“ mados akcentai

  Ant „Auksinių gaublių“ raudonojo kilimo netrūko įspūdingų iškirpčių ir skeltukų, perregimų nėrinių ir žėrinčių detalių, bet Holivudo moterys ir vyrai šį mados paradą pavertė juodos spalvos pareiškimu prie&sc...

Daugiau straipsnių