Spanguolių sultys apsaugo dantis

Amerikiečių mokslininkai atrado dar vieną spanguolių sulčių naudą - jos neleidžia bakterijoms „prikibti“, todėl saugo dantis nuo ėduonies.

Apsaugo nuo ėduonies ir dantenų ligų

Spanguolių sultys naudojamos šlapimo takų infekcijoms gydyti. Šiose sultyse esančios medžiagos neleidžia bakterijoms prilipti prie ląstelių. Dabar mokslininkai atrado, kad šios uogos panašiai veikia ir burnos ertmę, kurioje pilna bakterijų. Pastarosios maitinasi cukrumi ir maistu.

Bakterijos išskiria rūgštis, kurios prisideda prie dantų irimo. Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad spanguolių sultys veikia panašiai kaip teflonas, neleidžia bakterijoms „prilipti“ prie dantų. Jos taip pat sustabdo bakterijų dauginimąsi, kurių poveikis lemia dantenų ligas.

Mokslininkai bando atskirti šias naudingas medžiagas ir ateityje tikisi jomis praturtinti dantų pastą ir burnos ertmės higienos priemones.

Vitaminų ir mineralų šaltinis

Spanguolių sultys - puikus vitaminų šaltinis. Jose yra vitamino A, C, B grupės ir kitų vitaminų, folio rūgšties ir skaidulinių medžiagų. Spanguolių sultyse gausu mineralinių medžiagų: kalcio, geležies, fosforo, kalio, natrio, sieros ir kitų.

Spanguolėse yra bioflavanoidai, pigmentai, padedantys atkurti pažeistas molekules, susidarančias, kai organizmas naudoja daugiau deguonies.
Spanguolės - tai viena vertingiausių laukinių uogų, augančių Lietuvoje. Spanguolių sultys gerina apetitą, virškinimą, didina darbingumą, taip pat atstato žarnyno mikroflorą, mažina puvimo ir rūgimo procesus bei pasižymi antibakteriniu poveikiu.
Kai kurie mitybos ekspertai teigia, kad spanguolių sultys taip pat gali padėti sumažinti riebalų sankaupas. Šiuo tikslu reikėtų vartoti ir linų sėklas ar linų sėklų aliejų.

Stiprina širdį ir mažina vėžio tikimybę

Spanguolių sultis didina gerojo cholesterolio kiekį. Taip pat mokslininkai teigia, kad širdį stiprina ne tik raudoname vyne ir vynuogių sultyse esantys junginiai, tačiau naudą širdžiai teikia ir spanguolių sultys.

Jose gausu antioksidantų, fenolinių junginių daugiau nei randama tarp devyniolikos populiariausių vaisių. Dėl šios priežasties spanguolių sultys apsaugo nuo širdies ligų ir mažina vėžio atsiradimo tikimybę.
Tyrimai parodė, kad spanguolės saugo smegenų ląsteles nuo laisvųjų radikalų poveikio: motorinės (judėjimo) ir kognityvinių (pažinimo) funkcijų praradimo. Pažinimo funkcijoms priskiriamas žmogaus gebėjimas gauti, perdirbti ir išlaikyti bei atkurti tam tikrą informaciją. Spanguolės padeda apsaugoti smegenis nuo neurologinių pažeidimų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių